Karol29
05.09.08,19:42
Dobrý deň,
sme s.r.o. - platiteľ DPH. Prvý krát ideme kupovať tovar z Českej republiky (od platitela DPH v ČR). Chcem sa spýtať, že ako sa počíta (započítava?) DPH v prípade, že kúpime tovar z ČR (od platiteľa DPH) a tento tovar predáme v SR.
Ďakujem za odpoveď
Karol
Dáša_
05.09.08,17:46
V čr kúpite bez dane (ak sa preukážete registráciou na sk).
a na sk budete predavat aj s dph a tu potom odvediete štatu.
Zaroven v DP k DPH prevediete samozdanenie
Zoltán Kovács
05.09.08,17:49
Dobrý deň,
sme s.r.o. - platiteľ DPH. Prvý krát ideme kupovať tovar z Českej republiky (od platitela DPH v ČR). Chcem sa spýtať, že ako sa počíta (započítava?) DPH v prípade, že kúpime tovar z ČR (od platiteľa DPH) a tento tovar predáme v SR.
Ďakujem za odpoveď
Karol

Kupovať budete bez českej DPH. A na Slovensku Vám vznikne povinnosť vypočítať dph na vstupe a zároveň aj na výstupe. Teda konečný dopad na daňovú povinnosť je nula.

Doporučujem preštudovať §11, §21 a §23 zákona o DPH.

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore
alexxandra
19.10.09,08:56
Dobry den, chcela by som sa opytat nasledovne:

Klient z Ceskej republiky, platca ceskej DPH, dodal tovar slovenskej firme formou komisionalneho predaja. Uctovnicka z tej slovenskej firmy vsak chce, aby na tovar vystavil fakturu, comu sa cesky dodavatel brani, nakolko sa jedna o komis. Je tam nejaky problem s dodavanim na komis zo statov EU? V zakone o DPH som nasla iba §11a a tam sa mi nezuda, ze by bolo nutne vystavovat fakturu ... dakujem za radu mudrejsich :-)