Andrej99
05.09.08,21:22
Dobrý deň. požiadla som banku o HU bezúčelový suma len 500000, pri sedení sme sa dohadovali o fixnej úrokovej sadzbe na 5rokov. Dnešním dňom my vihotovily zmluvu že poskytnutý ˇuver bude úročený pohiblivou úrokovou sadzbov,ktorá je ku dňu uzatvorenia tejto zmluvývo výške 5,31% p.a. Moja otázka znie mám na to pristúpiť, bojím sa že sa to môže rokmy navýšiť. Ďakujem za každú radu.
duves
06.09.08,15:27
Dobrý deň. požiadla som banku o HU bezúčelový suma len 500000, pri sedení sme sa dohadovali o fixnej úrokovej sadzbe na 5rokov. Dnešním dňom my vihotovily zmluvu že poskytnutý ˇuver bude úročený pohiblivou úrokovou sadzbov,ktorá je ku dňu uzatvorenia tejto zmluvývo výške 5,31% p.a. Moja otázka znie mám na to pristúpiť, bojím sa že sa to môže rokmy navýšiť. Ďakujem za každú radu.
V prvom rade si zisti, ci banka poskytuje na americku hypoteku aj fxovanu sadzbu. Ak ano, tak nato nepristupuj. Variabilna sadzba je od toho, ze banka ju samozrejme može podla zvysit kedykolvek.
duves
08.09.08,08:12
ROBIN111
08.09.08,14:05
Úroky porastú, už to tu omielame ako násobilku......a potom zas poklesnú;)

Inak, z toho článku sa zdá, že Trichet nie je naklonený k zvyšovaniu sadzieb. A aj spomínaní ministri na neho tlačia, aby ich znížil a tiež aj analytici očakávajú v budúcom roku ich pokles.