Stanislav 1975
05.09.08,21:24
Na roznych netových fórach sa občas zjavujú kritiky na rozne banky, ale to čo z luďmi robí tohto času naša internetová, bezpoplatková banka je fakt hlúpe a nepochopiteľné...
Prednedávnom predstavili svoj produkt, tzv. Mpožičku, je to produkt zaujímavý, lebo aj keď si ju vybavíte( ale to sa 80% obyvateľstvu nepodarí), tak si sumu nemusíte vyčerpať hneď, ale postupne- potiaľto by to bolo všetko v poriadku. Na vybavenie požičky nepotrebujete potvrdenie o príjme, ale pracujú len s úverovým registrom, ALE AKO?
Rozhodol som sa , že ich službu využijem a keďže samozrejme mám register úverov čistý( v živote som s ničím nemeškal), považoval som to za 100% záležitosť, ALE HOP- pri navšteve kiosku a vypísaní žiadosti mi zamestnanec oznámil, že nemám nárok na schválenie tohto produktu, nakoľko som si nikdy nič nepožičal a to, že ste v živote nepotrebovali úver, v Mbanke berú ako že ste grázel a nespoľahlivý klient
A čo je na tom najviac šokujúce??? Že aj keď som nikdy u nikoho nemal žiadne resty, ale Mbank ma "odmenila" ZÁPISOM DO ÚVEROVÉHO REGISTRA, samozrejme negatívným, lebo je to dosť zlé keď tam máte od nejakej banky zamietnutie úveru...
Stanislav 1975
05.09.08,19:24
Pán Duban, takto teda nie...
motylik7
05.09.08,20:21
mBank má vôbec zvláštne praktiky, vyznačujúce sa až nápaditou originalitou. A dnes som bola dôveryhodným človek varovaná, aby som si do tejto banky neukladala svoje peniaze, nakoľko vraj táto banka nie je istená Národnou bankou Slovenska (lebo je poľská), takže pri jej krachu prídem o peniaze. Tak teraz neviem, aj ma lákali tie jej neuveriteľne výhodné možnosti....
willma
06.09.08,05:27
tak ja mám čerstvú skúsenosť, ale kladnú, naozaj poskytnutie pôžičky trvalo asi 30 minút, korunky som previedla na iné účty a ponechala na pôvodnom len finančnú rezervu na prvé splátky.
ACCNT
06.09.08,06:05
mBank má vôbec zvláštne praktiky, vyznačujúce sa až nápaditou originalitou. A dnes som bola dôveryhodným človek varovaná, aby som si do tejto banky neukladala svoje peniaze, nakoľko vraj táto banka nie je istená Národnou bankou Slovenska (lebo je poľská), takže pri jej krachu prídem o peniaze. Tak teraz neviem, aj ma lákali tie jej neuveriteľne výhodné možnosti....

-myslis? mbank.sk/sprievodca/fondochranyvkladov.html
-btw na ich fore je kopu prispevkov:
mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=16978&t=16921
mbank.sk/forum/read.html?f=1&i=16507&t=16491
mona091
08.09.08,17:47
rozmyslam, o com je mbank:

ziskava cielenymi kampanami klientov, ktorym ponuka jedinecny urok na mkonte, ktore je vlastne bezny ucet bez obmedzeni, za ziskane prostriedky poskytuje "mhypoteky", co su vlastne uvery zabezpecene nehnutelnostou, , poskytuje mpozicky klientom, ktori su pozitivny v uverovom registri, vsetko je to pekne,
avsak hladam odpoved, preco ine banky poskytuju hypoteky v sulade so zakonom, vtedy okrem ineho su tieto hypoteky kryte hypotekarnymi zaloznymi listami, a mbank zakonne hypoteky vobec neriesi, na prvy pohlad je to pre klienta mozno jednoduchsie, pretoze iba zalozi nehnutelnost, a za splnenia podmienok ma uver, avsak zo sirsieho pohladu, takato strategia mi pripomina trochu nebankovky a nastoluje otazku, ci naozaj su vklady neohrozene?
mona091
08.09.08,17:52
ospravedlnujem y/i
mona091
08.09.08,17:57
este dodatok,
samozrejme, ze vklady podliehaju fondu ochrany vkladov a to v SR, ale v tychto pripadoch je to stale uz len strata, pretoze kazdy vklad je limitovany % z celkoveho vkladu a este maximalnou sumou, co znamena, ze klient by nedostal ani len svojich 100%,
Braňo
08.09.08,18:01
Stanislav, v úverovom registri sú údaje o platobnej disciplíne, nie o tom, či Ti úver schválili alebo nie. Keďže Ti nebol žiaden úver pridelený a ani si ho nesplácal, úverový register je čistý.

Úverový register spravuje informácie o úveroch, o povolenom prečerpaní na účte, vydaných kreditných kartách, podaných žiadostiach o úver klientov v bankách. Každý klient má pravo dozvedieť sa aké informácie o ňom úverový register vedie. Táto informácie býva spoplatnená. Informácie z úverového registra výrazne znižujú náklady spojené s hodnotením schopnosti klienta splácať úver.

Na Slovensku dnes pôsobia tieto úverové registre:
Spoločný register bankových informácií (SRBI), ktorý spravuje informácie z bánk úveroch poskytnutých fyzickým osobám.

Viac informcií o na stránke SBCB.
Nebankový register klientskych informácií (NRKI), ktorý spravuje informácie z nebankových spoločností o úveroch a pôžičkách poskytnutých fyzickým osobám. Viac informcií o na stránke NBCB.
Register Bankových úverov a záruk (RBÚZ) Národnej banky Slovenska, ktorý spravuje informácie o úveroch a zárukach bánk poskytnutých firmám a podnikom.
Braňo
08.09.08,18:23
Nechcem sa zastávať Mbank, ale najskôr si Stanislav zisti informácie :

Na slovenský trh vstupuje mBank ako prvá zahraničná banka na základe tzv. európskeho pasu, teda jednotnej európskej licencie. Nemusela už teda o povolenie žiadať Národnú banku Slovenska (NBS).

Zaujímavosťou v tejto súvislosti je skutočnosť, že mBank tak bude aj za slovenskú pobočku na ochranu vkladov prispievať do poľského fondu zriadeného na tento účel. Podľa Dubana sú však v tejto oblasti v Poľsku podmienky ešte prísnejšie a tak budú vklady chránené ešte vo väčšej miere, ako je tomu pri bankách so slovenskou licenciou prispievajúcich do Fondu ochrany vkladov.

mBank je retailovou divíziou elektronického bankovníctva jednej z najväčších poľských finančných inštitúcií BRE Bank SA. Tá sa špecializuje na poskytovanie bankových služieb pre veľké podnikateľské subjekty, medzinárodné korporácie, ako aj na segment malých a stredných podnikov. BRE Bank SA je členom skupiny Commerzbank, ktorá je druhou najväčšou súkromnou bankou v Nemecku a v poľskej BRE Bank vlastní viac ako 70-percentný podiel.
mona091
08.09.08,20:07
to co si uviedol, je pravda, ale musim upozornit, ze aj ked v Polsku su prisnejsie podmienky co sa tyka fondu ochrany vkladov a s tym aj vyplacane vyssie percenta, keby sa mali nedostupne vklady vyplacat, tak by sa vyplacali podla podmienok platnych v SK,
dalej, je pekne, ze BRE Bank SA (SA akciova spolocnost) je clenom skupiny Commerzbank, ale mam dojem, ze mbank sa viacej prezentuje tymto clenstvom, ako profesionalitou, o ktorej by sa dalo teda podiskutovat, a este, trochu ma zaraza, ze v SR sa uplatnuju postupy platne v Polsku, co vsak vzhladom na rozdiely medzi oboma krajinami asi obcas nefunguje, no uvidime neskor, dufam, ze to vyzreje positiv
slecna
09.09.08,04:50
podla mna by sme sa mali tesit z kazdej konkurencie.
Ja som si M bank pozerala uz davno a aj jej sestry a mne sa zda dobre zabezpecena.
Ked prisla s urokom 3,5 % tak aj ostatne banky isli hore s urokmi na vkladovych uctoch.
A co sa tyka krytia keby skrachovala tak je to to iste ako s hocijakou inou bankou ani od inych by sme nedostali 100%.

Moj nazor je cim viac konkurencie tym lepsie.
iriska
09.09.08,05:08
A keď sa spýtam - keby som v mbank chcela využiť len vedenie bežného účtu (nie hypotéky, nezaujíma ma ani výnos 3.5%, lebo z tých pár šupiek, čo by sa mi tam pohlo sú to ozaj haliere...) asi takým systémom, že mi tam príde 10.000 z toho urobím 6 príkazov od 500 do 3.000 Sk a to všetko bez poplatkov - oplatí sa mi to alebo sa radšej nemám v tom špárať?
p.s. Kde môžem realizovať hotovostný vklad na účet v mbank?
evka-janekova
09.09.08,05:18
My sme boli v mBank minulý týzden. Tiež sme žiadali o mPôžičku a chceme tam aj doriešit hypotéku. Tiež som neprešla cez úverový register, tak som rozmýšľala prečo? Tiež som nič nebrala (iba sporák na splátky a ten platím), potom mi napadlo, že ked som mala 18 tak som si zobrala mobil na paušál a neplatila som ho. Minulý rok v novembri mi prišiel príkaz, aby som to uhradila, a kedze som nechcela mať ťahačky po súdoch, tak som zaplatila dlh, cca 9 tis. Je to tá príčína? Teda, že aj ked už dlh nemám, ešte som tam zapísaná? Po akej dobe sa to vymaže?

Inak mPôžicku vybavil teda priateľ, maximálne som bola spokoná s prístupom zamestnankyne pobočky, zajtra ideme zasa do Žiliny opať ohladom hypotéky. To je dobré, že tá pani má pracovnú dobu do 8 (dva dni v týždni), takže v pohode prídem z práce a ideme tam.
mona091
09.09.08,05:44
samozrejme, ze z hladiska konkurencie je vyborne, ze mbank tu je, mala som na mysli z hladiska bezpecnosti skor likviditu banky v nepredvidatelnych udalostiach, teda ci minimalne rovnako splna bankove doporucenia a podmienky, napriklad pravidla obozretnosti a ine.,
co sa tyka muctu - je to vyborna vec, dufam, ze bezpoplatkova zostane co najdlhsie, pokial viem, je to jej strategia, aj ked aj tato banka sa odvolava na vseobecne a obchodne podmienky, z ktorych vyplyva odkaz na aktualny cennik, co je v tomto case pri standartnych operaciach bez poplatkov.
Ja stale cakam, az budu mat vkladomaty, pretoze kym nemozem priamo vlozit hotovost, stale som odkazana na vedenie aj ineho uctu, co znamena, ze stale musim mat aj spoplatnene vedenie uctu, aj ked samozrejme bezhotovostne operacie sa daju robit skoro vsetky z mkonta.
Chobot
09.09.08,06:29
My sme boli v mBank minulý týzden. Tiež sme žiadali o mPôžičku a chceme tam aj doriešit hypotéku. Tiež som neprešla cez úverový register, tak som rozmýšľala prečo? Tiež som nič nebrala (iba sporák na splátky a ten platím), potom mi napadlo, že ked som mala 18 tak som si zobrala mobil na paušál a neplatila som ho. Minulý rok v novembri mi prišiel príkaz, aby som to uhradila, a kedze som nechcela mať ťahačky po súdoch, tak som zaplatila dlh, cca 9 tis. Je to tá príčína? Teda, že aj ked už dlh nemám, ešte som tam zapísaná? Po akej dobe sa to vymaže?

Inak mPôžicku vybavil teda priateľ, maximálne som bola spokoná s prístupom zamestnankyne pobočky, zajtra ideme zasa do Žiliny opať ohladom hypotéky. To je dobré, že tá pani má pracovnú dobu do 8 (dva dni v týždni), takže v pohode prídem z práce a ideme tam.

AJ keď si dlh splatila, svoju povesť si si už v registri pošramotila tým, že si ho nesplatila načas. Pre banky si tým pádom problémový klient, ktorý už v minulosti mal problémy so splácaním dlhu. Tot sa s tebou povezie ešte 5 rokov. Kuk sem:

http://www.sbcb.sk/otazky.html
willma
09.09.08,06:33
nesplatený mobil nespadá do bankového registra a domnievam sa, že zatiaľ ešte do žiadneho. Register majú zatiaľ len banky a nebankové inštitúcie a zatiaľ ešte nie sú jeden na druhého prepojené. Ale má prísť aj ku tomu a dokonca aj mobilní operátori spejú k registru.
chlap
09.09.08,07:50
nesplatený mobil nespadá do bankového registra a domnievam sa, že zatiaľ ešte do žiadneho. Register majú zatiaľ len banky a nebankové inštitúcie a zatiaľ ešte nie sú jeden na druhého prepojené. Ale má prísť aj ku tomu a dokonca aj mobilní operátori spejú k registru.

Žiaľ, nemáš pravdu ..... Univerzálny register SR (http://www.ur.sk/index.asp?stranka=44#down).
willma
09.09.08,11:11
hmmmm, tak som sa mýlila :-(, ale nebankové subjekty som tam nepostrehla
ACCNT
28.09.08,11:29
A keď sa spýtam - keby som v mbank chcela využiť len vedenie bežného účtu (nie hypotéky, nezaujíma ma ani výnos 3.5%, lebo z tých pár šupiek, čo by sa mi tam pohlo sú to ozaj haliere...) asi takým systémom, že mi tam príde 10.000 z toho urobím 6 príkazov od 500 do 3.000 Sk a to všetko bez poplatkov - oplatí sa mi to alebo sa radšej nemám v tom špárať?
p.s. Kde môžem realizovať hotovostný vklad na účet v mbank?
-tazko povedat ci sa to oplati-je to naozaj zadarmo-zalezi len od toho, kolko platis vo svojej doterajsej banke.
-automaty na vklady zatial nemaju.
Samael77
21.05.15,15:06
Odporucam, nezakladajte si v tejto Polskej banke nic, ak nechcete mat neskor problem, komplikaciu alebo nieco podobne. Totalny bordel, po telefone, cez info linku dostanete info, na mieste totalny blbci, na obchodnych miestac, neplati to, co povie kolega ... Najhorsia mastal, ako som zazil. Totalny amaterizmus. A pisem, nie som ziadna konkurencia, len obcan, zakaznik ... Ucty som mal od prichodu tychto Poliakov. Sustavne bordel, stale iny. Nikdy viacej ! Jednoducho, najdite si hoc co ine, lepsie je aj prasiatko na stole, ako tento bordel ! A za tento koment sa nezabudnite znova vyhrazat sudom, pravnikom a podobne, ako to viete, priamo na obchodnom mieste !
sadorg83
23.05.16,17:22
SÚHLAS, že som si ja toto fórum nenašiel skôr... Bral som ako samozrejmosť že keď som M-bank tak mi požičajú... Som tam už 6 rokov takmer (a 6 narodky neoslávim) a mal som tam moje malé úspory +- od 3 do 7 tisíc EUR pod 3 to nebolo, nešiel mi tam plat... asi tušenie, ale posielal som si všetko čo mi po mesiaci ostalo tam. A teraz po takmer 6 rokoch došla chvíľa, že som kvôli nezapaltenej práci (bokovke popri trvalému prac pomeru) požiadal o pôžičku 5000 € na kúpu pozemku, ako 30000 € som mal chcel som ešte 5000 s tým že možno na mesiac ( kým zaplatí) alebo dlhšie ak bude dobrý úrok... mladý pán po telefóne .... mi sľúbil všetko, však som dlhoročný klient... ale po otm ako už odomňa chceli 4 krat dokladať ďalšie tlačivo ... mi to prišlo podozrivé... on mi potom zavolá (ja som to ešte nevedel), dobrý deň náš analitik Vám to zamietol, ale pri vašom príjme 900 v čistom , počkajte ešte do nového mesiaca možno mu to už vyjde!!! Prvé vety keď som sa informoval či mi dajú pôžičku bolo že jasné, zajtra mi podpisujú hypotéku 5 dní od podania žiadosti.... a ja som naletel.. ako o nič som neprišiel, ani o ten pozemok kedže existujú aj iné banky... ale ich štýl mi pripomína "Šmejdov" ako je ten český film.... nenechal som ho ani dohovoriť, hneď som zrušil účet, fuj... ako môžem ho zrušiť aj cez poštu, len bude treba overené podpisy, ale nie ja pojdem na tú ich "pobočku" hneď pri okuliaroch v AUparku a spravím tam krik, nikdy som takéto veci nerobil a ani už nebudem, ale čo ak by som tie peniaze fakt potreboval... čo ak by mi ich nemal kto dať, spoľahol by som sa na serióznosť ktorú ponúkajú v reklame... pľujem na nich a nikdy viac. M BANK - klamári fuj...