manuska
05.09.08,23:27
Prosim mohli by ste mi poradit co znamena privatny predaj ??? V ktorej casti Obcianskeho zakonnika ho hladat??? Da sa obchodovat na zaklade privatneho predaja??? Islo by konkretne o dovoz tovaru z tretich krajin a jeho nasledny predaj v eshope.
Diky moc:)
Filip Glasa
06.09.08,07:25
nasledny predaj v eshope - to je klasický maloobchod a potrebuješ na to živnostenský list.
manuska
06.09.08,13:38
Diky moc falap, este par otazociek, ak by si vedel poradit, velmi by si pomohol...
Uz mam volnu zivnost zalozenu, staci ked ju rozsirim na maloobchod???
Rada by som zalozila ten eshop a fungovala na objednavku luxusneho tovaru dovazaneho z US. Myslis teda, ze ked nakupim v maloobchode v US, zaplatila colny dlh a predavala, tak by to malo byt vsetko legalne???
Dáša_
06.09.08,14:38
Diky moc falap, este par otazociek, ak by si vedel poradit, velmi by si pomohol...
Uz mam volnu zivnost zalozenu, staci ked ju rozsirim na maloobchod???
Rada by som zalozila ten eshop a fungovala na objednavku luxusneho tovaru dovazaneho z US. Myslis teda, ze ked nakupim v maloobchode v US, zaplatila colny dlh a predavala, tak by to malo byt vsetko legalne???

Podla mna hodne zaleží na tom, o aký tovar ide. Pretože je veľa tovarov, ktoré potrebujú certifikáciu. Netreba zabudnúť na navody v slovenčine, záruku, reklamácie. (Certifikácia pri dodavke z EU odpadá)

Proste všetko, ako v bežnom kamennom obchode. Jediný rozdiel je v tom, že zákazníka bežne nevidíš, iba posielaš balíky.