_dodo
06.09.08,12:48
Mam spolocnost sro. a az teraz som si vsimol ze na prijatych FA od dodavatela je uvedene moje IC DPH, pricom ja niesom platcom DPH. Uz som ich nato akurat upozornil nech to daju prec, ale co uz s vystavenymi FA? Je to velky problem alebo to mozem nechat tak.

Dakujem.
Paula
06.09.08,10:54
Uvádza pred Tvojim DIČ-om písmená SK? Upozornil si ich písomne?
Stefan2005
06.09.08,12:00
... ak nie si platca DPH, tak ako zistil dodavatel tvoje IC-DPH ?
evina
06.09.08,14:03
Nakoľko si z faktúr, ktoré už máš nebudeš uplatňovať DPH osobne to za veľký problém nepovažujem. Viem, že poniektorí napíšu, že sami nemáme nič opravovať, ale ja by som ho jednoducho v tomto prípade na faktúre škrtla. On DPH odvedie, Ty neodpočítaš, takže ŠR je OK.
_dodo
06.09.08,14:22
... ak nie si platca DPH, tak ako zistil dodavatel tvoje IC-DPH ?
IC DPH je odvodena z normalneho IC tak to ma odtial. Inak ono to robia niekedy aj uctovnicke programy same, clovek zada len ico a hned samo dopise IC DPH...
_dodo
06.09.08,14:23
Uvádza pred Tvojim DIČ-om písmená SK? Upozornil si ich písomne?
No pmailom som ich upozornil az dnes, kedze som to ibe dnes zistil :-)
Dáša_
06.09.08,14:28
Ako preblem by som to videla iba v tom prípade, ze tento dodávatel ti fakturuje nájom nehnutelnosti aj s danou. A aj to by bol jeho a nie tvoj problem. Inak to az tak velky problem nie je.
Paula
06.09.08,14:41
IC DPH je odvodena z normalneho IC tak to ma odtial. Inak ono to robia niekedy aj uctovnicke programy same, clovek zada len ico a hned samo dopise IC DPH...


Nesúhlasím, pre identifikačné číslo pre DPH sa nepoužíva IČO ale DIČ. Preto som sa pýtala vyššie, čo vlastne dodávateľ "píše".
VladoaKatka
06.09.08,15:12
IC DPH je odvodena z normalneho IC tak to ma odtial. Inak ono to robia niekedy aj uctovnicke programy same, clovek zada len ico a hned samo dopise IC DPH...

dodo sa zle vyjadril,... mne program tiež automaticky po zadaní DIČ vyplní aj kolonku IČ DPH, ale to zmažem a v tom prípade FA mám pre odberateľov už vystavené bez IČ DPH. V prípade platiteľa DPH ešte označím políčko - plátca DPH, u neplátcu toto políčko je prázdne, resp. namiesto IČ DPH doplním do kolonky: neplátca DPH

P.S.: Ja by som doporučila sa poradiť na DÚ, aký názor majú tam.
Lenka1979
06.09.08,15:15
Nesúhlasím, pre identifikačné číslo pre DPH sa nepoužíva IČO ale DIČ. Preto som sa pýtala vyššie, čo vlastne dodávateľ "píše".

...asi myslel DIC, len nedopísal a napísal IC... len sa pravdepodobne pomýlil, ale vieme čo tým myslel. Ja by som si to dala do poriadku, nakoľko som teraz mala kontrolu, a tiež som s jednou faktúrkou mala podobný problém, našťastie, nie z našej strany.;)