mogul
06.09.08,15:16
Dobrý deň prajem. V polednych dňoch premýśľam,aký druh podkladových stavebných dosiek zvoliť pod plavajucu laminatovu podlahu v rekonštruovanom podkroví. Skladba podlahy by bola takáto :
1.trámy - osová vzdialenosť cca 0,5 - 1 m
2.kolmo na ne dosky / 2cm x 15cm / - osova vzdialenosť cca 0,4 m - pevne spojené s trámami
3.na dosky laty / 6 x 4 cm / voľne položené na podkladových doskách - plávu
4.k latám sa pevne priskrutkujú veľkoplośné stavebné dosky
5. na tieto veľkoplošné dosky pojde plvajuco laminatová podlaha

Uvažujem, aky typ stavebných dosiek zvoliť. Kriteria, podľa korých vyberám sú: 1.pevnosť v ohybe a tlaku
2.cena
3.paropriepustnosť
4.škodlivosť zdraviu z hľadiska vylučovania formaldehydov
5.vodeodolnosť

Vyberám medzi : DTD dosky /drevotrieskové dosky/
DVD dosky/drevovláknité dosky/
OSB dosky/drevoštiepkové doky/
MFP - multifunkčný panel
sadrovláknité dosky
sadrokartónové dosky

Budem vďačný za každý podnetný názor a radu, ktorá mi pomože pri rozhodovaní. Ďakujem.
alltracboy
13.12.10,09:24
to by aj mna zaujimalo. hlavne s ohladom na cenu
220870
13.12.10,09:37
Stará téma.
Neviem prečo zvolil práve takúto skladbu.Jednoznačne sadrokarton.Ale zo spomenutých bude asi najdrahší.
alltracboy
13.12.10,09:50
na tramy chcem dat drevenny rost z dosak a na to nejaku roznasaciu vrstvu z nejakych velkoformatovych stavebnych dosiek, na to mirelon a plavajucu podlahu. To podkrovie neplanujem nejak vyuzivat na kazdodenne pouzivanie. Bavil som sa s cinersom o potere, ale zrejme to tiez nebude lacne riesenie. Ani neviem ci tam davat krocajovu izolaciu kedze sa tam bude chodit prilezitostne. Mozno bude najlacnejsie riesenie doskovy rost, na to klasicke doskove debnenie+mirelon a plavajuca podlaha.
mogul
13.12.10,10:33
Problem mam už vyriešeny. Trocha ma prekvapilo, že ste tému opäť vytiahol. Odpoviem Vám, ako som to nakoniec poriešil, snáď Vám to pomôže.

Kolmo na trámy som urobil rošt. Nakoniec ale nie z dosiek, ale z lát. 4x6 cm, laty na výšku. Rošt bol dosť na husto - cca 40 cm laty vedľa seba. Každá lata bola v styku s trámom vypodložená drevenými podložklami, kvôli vyrovnaniu vrchnej časti roštu / trámy neboli v rovine /. Cca 200 styčných bodov. Lata ,podložka,trám - spoj dlhými klincami. Na vrchnú časť roštu som dával nakoniec OSB dosky. Dosky som lepil medzi sebou na pero a drážku a tiež pribíjal k roštu krútenými klincami. Medzi trámy môže isť izolácia kvôli odhlučneniu spodnej časti domu - ja som nedával. Na OSB dosky dám izofloor 6mm a plávajucu podlahu. Zatiaľ tam mám len OSB -čky, 2 roky žiadny problém. Nech sa darí.
alltracboy
17.12.10,12:01
ja som uz kupil material. Na tramy pojde doskovy rost, v podstate plny zaklop a na to 10mm osb doska + plavajuca podlaha