johny15
06.09.08,18:09
Dobry den,

prisiel som na jedno ( myslim si ) dobre meno domeny s koncovkou .sk.

Chcel by som si ju zaregistrovat a nasledne ju skusit predat. Ako by sa to zdanovalo? Co vseto treba urobit pri takomto predaji? Treba na to zivnost?
Mate s tym nejake skusenosti? Mam 18 a som student gymnazia.

Za vsetky odpovede dakujem a prajem pekny den
Nigul
07.09.08,23:04
Cau,

k tomuto nepotrebujes zivnost, lebo to nieje sustavna cinnost. Pokial by si sa zivil spekulaciu na domenovych menach dlhodobo, potom by to bolo ine, ale ked je to jednorazovka, nemas problem. Mozes mat ale malinko problem pri predaji, lebo ak niesi platca DPH, kupec si DPH samozrejme nemoze narokovat. Pokial sa ale jedna o atraktivnu domenu, je to asi jedno. Co sa tyka teba, oficialne by si to samozrejme mal zdanit ako prijem. Ale ako presne, na to su tu uz ini odbornici.

Peter

p.s. Pokial budes mat ale istotu, ze si to kupca neda do ucta, tak by som to nechal tak ;)
p.s.2.: nemaj s domenami velke oci ;)
johny15
08.09.08,16:55
dakujem

nejde mi o to zarobit miliony, ani tazke statisice... len o take ozivenie studentskeho vreckoveho

Ak by som teda chcel predat viac ako jednu, dve, tri domeny potrebujem uz zivnost, ano?
Nigul
09.09.08,00:51
No, ja by som to az tak nespecifikoval a je to take nejednoznacne. Zakon definuje podnikanie ako cinnost mimo ine SUSTAVNU. Spekulativny nakup a predaj domen sem-tam, aj keby ich bolo viac podla mna nenaplnuje znak sustavnej cinnosti. Pokial to ale skutocne nechces robit dlhodobo tzv. sustavne :) ze ich budes nakupovat a predavat pravidelne. Ale vzhladom na to, ze domenove mena su unikatne a nejde to robit donemoty, toto sa za sustavnu cinnost podla mna ani povazovat neda. Nakupovanie a predaj cohokolvek ineho mozes donemoty opakovat, ale toto nie.

Peter