Martinková
28.06.04,10:16
Ake členenie zadavate pri nakupe tovaru zo zahranicia ?
V internych dokladoch je tabulka samozdanenie a odpocitavanie.
Samozdanenie je DDnadEU
odpocitavanie ???? poradte prosim

Dakujem Betka
Mila
28.06.04,09:12
Zahraničím myslíš EU?
Dada
28.06.04,09:17
Ak myslíš EU, tak na faktúru dáš PN a na interné doklady samozdanenie DDnadEU a odpočítanie je PDnadEU. Ak je to mimo EU, tak faktúru dáš PN a na JCD dáš PDtovar.
Martinková
28.06.04,09:29
Tým zahraničím som si myslela EU.
Dakujem za pomoc.
Betka
Jozef Mihál
28.06.04,17:16
Počujte Pohodári, už tu máte zavedenú tretiu tému !

Ako k tomu prídu tí (ne)štastlivci, ktorí používajú iný softvér ?
Dada
28.06.04,17:28
Možno to o tom svedčí, že Pohoda je dosť používaná.
Jozef Mihál
28.06.04,17:33
To by sa autori Pohody potešili, keby v ďalekej Prahe vedeli, ako sa ich programu tu na Slovensku darí. Najmä čo sa týka neoficiálneho poradenstva na Porade.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Heni
28.06.04,17:51
No, ja som tiez dost uvazovala, za co vymenit moj sucasny SW, este som vahala, ale zda sa, ze dlho nebudem... :-)
Dada
28.06.04,17:55
Nooo, niekto sa aj na základe príspevkov rozhoduje. Ale toto? :-))))) Heni, ak sa rozhodneš pre vyššie uvedený SW, tak nás bude viacej ako si navzájom pomôcť pri riešení tých málo problémov, ktoré ten SW má.
Heni
28.06.04,18:07
Nooo, niekto sa aj na základe príspevkov rozhoduje. Ale toto? :-))))) Heni, ak sa rozhodneš pre vyššie uvedený SW, tak nás bude viacej ako si navzájom pomôcť pri riešení tých málo problémov, ktoré ten SW má.
Hm, pred cca 5-6 rokmi mi bol jednoducho objednany moj sucasny SW, lebo vedenie sa rozhodovalo hlavne podla ceny :-( , netajim sa tym, ze mi je nesympaticky a spomedzi priatelov a znamych som nasla AZ 1, ktora v nom robi. Na vselijake finty som musela prist sama, na nieco som neprisla dodnes a je lepsie si to s niekym "predebatit" ako sa trapit sama nad niecim, cim uz niekto presiel a je ochotny poradit...
Dada
28.06.04,18:18
Heni, to poznám, ja som 6 rokov robila v jednom strašnom programe. Ale moji šéfovia mi umožnili, aby som si vybrala sama nejaký SW, ktorý by práve našej firme vyhovoval. A neľutujem, vybrala som si dobre. Zopár známym som ho tiež odporučila a každý je spokojný. Príručku som použila len raz, aby som zistila ako fungujú cudzie meny, ináč nie. :-)))) Kámoška si teraz stiahla "štart" verziu, ktorá je prístupná na internete a zas sa rozšírili rady používateľov. :-))))))
Jozef Mihál
28.06.04,19:31
Vás baví pracovať so SW, pri ktorom si musíte info zháňať od známych ? To Pohoda nemá snáď hotline ? Alebo šetríte na poplatkoch za tieto služby ?
porfin
29.06.04,04:24
Myslím si, že je fajn, keď si ľudia môžu poradiť - hoci aj tí, ktorých spája rovnaký SW.
Ja pracujem v jednom "katastrofálnom " SW ktorý objednalo naše vedenie
/ máme aj HOTLINE / ,ale čo by som dala za to , keby mi niekto z praxe pomohol , lebo ja..."účtovníček maličký" nemôžem povedať vedeniu ,že ten program je zlý. Teda povedať to môžem a aj sme povedali, ale nič sa nestalo. TRÁPIME sa ďaľej. Sme tu 4 účtovníčky a každý deň sa s tým SW len a len hneváme....
Preto som za to aby si ľudia aj takto verejne pomáhali i čo sa týka nastavenia. Lebo niet nad to, keď si vieme navzájom ľudsky poradiť,bez toho aby sme niečo za to čakali či niečo niekomu vyčítali....:)
zuzi
29.06.04,04:51
Ahoj Porfin. Aj vy máte Softip? My máme a tiež sa trápime. Keď sme robili DPH, kontrolovali sme cca 40 strán zostáv fazuľkovou metódou.
Zuzka:)
Martinková
29.06.04,05:39
Vás baví pracovať so SW, pri ktorom si musíte info zháňať od známych ? To Pohoda nemá snáď hotline ? Alebo šetríte na poplatkoch za tieto služby ?
Ta Pohoda ma velmi prijemnych pracovnikov, ktori ochotne Ti poradia, ale niekedy
je dobre sa poradit prave s ludmi, ktori pracuju na jednom SW. Z praxe sa dozvies viac.
Betka
bea
29.06.04,05:41
Ja pracujem tiež v POHODE pol roka. Pán Mihál, hot line majú a zatiaľ by som povedala, že veľmi dobrý. To, že sa na nej ľahko robí, je tiež pravda, ale zatiaľ som už stihla zistiť zopár vecí, ktoré neurobí tak, ako by podľa mňa mala a musím rôznymi okľukami urobiť to, čo potrebujem.Preto hovorím len to, že za tú cenu (lebo mne sa POHODA nezdá drahá) je to dobrý SW.
Jozef Mihál
29.06.04,06:26
Už Vás nechám na pokoji, Pohodári. Inak je Vás tu ozaj dosť, ak sa nemýlim - McMarti, Dada, Martinková, Monika, zrejme aj Fajdy a Mila.
Osobne považujem Pohodu za jeden z najlepších SW pre malé firmy.
porfin
29.06.04,06:27
Ahoj ZUZI , náš SW sa volá NAVISION. Už som pracovala v 3-och SW, ale takúto KATASTROFU som ešte nezažila.
Pohodu tiež poznám a keby som mala sama robiť na živnosť - kúpila by som si ju. Zdá sa mi jednoduchá a prehľadná, má celkom dobré výstupy a aj daňovákom vyhovuje...
Čo dodať, nechcem tu robiť reklamu, len vyjadrujem svoj názor.
Krásny deň všetkým!
A veľa pevných nervov ,tým ktorí nie sú nadšený s tým SW na ktorom pracujú.:o
Jozef Mihál
29.06.04,06:40
Porfin, že ste sa s tým Navision "nepochválili" v téme "Účtuje niekto v NAVISION" ?

http://www.porada.sk/showthread.php?t=645

...osobne považujem NAVISION za jeden z najhorších SW pre veľké firmy.
porfin
29.06.04,09:30
Pre p. Mihála
Akosi som to nepostrehla..... už som tam :-)))
Hlinkovx
30.07.04,08:06
Pripájam sa k spokojným používateľom programu POHODA. Podľa mňa je to najlepší program, na akom som účtovala. Je to celkom jednoduchý program, nemám príručku, lebo mám len štartovaciu verziu, ale keď sa niečo vyskytne, tak sa nájdu ľudia, buď tu na porade / napr. DADA/ a potom aj formou e-mailu priamo u stormware. Vrelo odporúčam.
Deny
03.08.04,05:47
Vraciam sa k "pohodárom" a mám otázku, či tu nie je niekto z okolia Piešťan. Tiež máme Pohodu - JÚ a mám trochu problémy so zavedením dát do programu podvojného účtovníctva. Rada by som sa spojila osobne alebo aspoň mailom s niekým, kto má skúsenosť najmä s prenosom dát do PÚ Pohody.ˇPrajem všetkým pekný deň.
Dada
03.08.04,06:17
Deny - môžeš aj tu napísať o aký prenos dát ide. Ak budeme vedieť, tak pomôžeme, aj keď ja síce nie som z okolia Piešťan. :-))))
Deny
03.08.04,07:39
Díky Dada, ja som totiž začala tak skúšobne nahadzovať dáta zo začiatku roku 2004,ale je toho dosť v čom si nie som istá - aj vytvorenie analytiky, či saldo-konto, predkontácie... Mám za sebou iba školenie na PÚ bez počítača - teda sme robili šibeničky a napríklad so saldo-kontom som sa stretla úplne prvý raz. Preto som chcela skôr osobné stretnutie, prípadne nejaké školenie za poplatok..... Mohla by som ísť na školenie k programu, ale skôr by mi vyhovovala nejaká účtovníčka, ktorá má s tým skúsenosť.
Dada
03.08.04,07:44
Deny - veď keď niečo nebudeš vedieť, pošli mi súkromnú správu a ti poradím, nie je problém. (teda ak danú problematiku budem ovládať :-))) )
Deny
03.08.04,08:07
Super, určite sa ozvem,len čo dám dokopy nejaký zrozumiteľný mail. Díky moc za pomoc...Je to fajn, že sú aj takíto ochotní ľudia na svete, ako sa stretli tu v porade. zdravím všetkých.
Fidlo
10.08.04,20:21
Čaute pohodári, ja tiež pracujem v "Pohode" už 2.rok, predtým som prešla Alfou-JU a kedysi dávno JUK-om -tiež pre JU a odkedy mám Pohodu neviem si vynachváliť tú pracovnú pohodu. Trochu mi chýbajú interné doklady v JU /všetko treba robiť tým pádom cez pokladňu/ napríklad aj to samozdanenie a odpočítanie DPH pri dovoze tovaru z EU ale dá sa to a robím to tiež cez DDnadEU a PDnadEU. V PU je viac roboty na začiatku zavedenia novej firmy, nastavení atď., ale ináč sa mi v nej robí oveľa rýchlejšie ako v iných SW, najviac využívaná funkcia: Ctrl K - čo vy na to ?
katka
21.11.04,18:24
Prosím POHODAROV o radu!
Mám stiahnutú demo verziu Pohody a skušam ju,nakolko sa mam rozhodnut pre nový program.Robila som DPH priznanie a po vytlačení podkladov k priznaniu program uzamkne datum zdan.plnenia na dokladoch a tým pádom ich už neviem opraviť.V položke záznam je funkcia "odomknuť",ale nefunguje.Chcela by som vedieť,či je to len koli tomu,že je to demo verzia,alebo je s tym problem aj v programe?Dá sa v Pohode lahko opravovať ?
Dik
Ludka M
22.11.04,05:25
ak si vymazes priznanie dph za ten ktory mesiac tak mozes automaticky opravovat - vsetko sa Ti "odomkne" a potom po oprave si dph mozes znovu nacitat, ak by si nerozumela mojmu vysvetleniu kludne mi napis
Dada
22.11.04,05:35
V Pohode sa dá veľmi ľahko opravovať. Keď už máš vystavené priznanie k DPH, tak ti uzamkne všetky doklady, ktoré vstupujú do tohto konkrétneho priznania. Opraviť ich môžeš potom tak, že vymažeš priznanie DPH. Opravíš si, čo potrebuješ a znova vystavíš priznanie. Asi toľko. :-)))))))))
katka
23.11.04,10:41
Dakujem Ludke a Dade,za odpoved.Stale sa ale trapim s tou POHODOU a dne s sa mam rozhdnut ci ju kupime,alebo nie.
Neviem si poradit s prijatymi zalohami.Mam vystavenu zal.fakturu,do banky mi pride platba a tym zal.fakturu zlikvidujem.Ale ako si mam nastavit,aby mi program vyhotovil dan.doklad k prijatej platbe a zaroven znizil zal.platbu?Prosim o skoru radu,lebo uz nemam vela casu!
Dada
23.11.04,10:46
Vojdeš do konkrétnej zálohovej faktúry a cez "Záznam" dáš "Vystaviť daňový doklad". Túto funkciu ja moc nevyužívam. Ja vystavujem doklady na účely DPH k prijatým preddavkom v "Ostatných pohľadávkach". Ale vyskúšaj si to, je na tebe ako si to uľahčíš.
katka
23.11.04,10:55
Dakujem,idem skusat dalej...
Daska
01.12.04,20:16
ja pouzivam pohodu u 6. rok a som s nou nadmieru spokojna, mala som aj iny software, pre ludi z okolia DK velmi znamy, ale to sa vobec neda porovnat, za tych 5 rokov som hotline potrebovala iba raz a to vtedy ked som zabudla heslo
marcik
12.01.07,16:12
Robím v POHODE a mám nákup autorádia, je mi jadné že nemá nárok na odpočet DPH ale aké bude členenie? lebo je to par.49 ods.7,a to mi tam voľba neponúka.Prosím poradíte mi?
marcik
13.01.07,08:49
Aj tu je tichota?
Daska
13.01.07,08:57
Robím v POHODE a mám nákup autorádia, je mi jadné že nemá nárok na odpočet DPH ale aké bude členenie? lebo je to par.49 ods.7,a to mi tam voľba neponúka.Prosím poradíte mi?

Ja davam PN- nezahrnovat do priznania
marcik
13.01.07,09:21
Neviem, aj to by bola možnosť ale keď je v zákone že bez možnosti odpočtu, nemalo by to tam predsa byť na tlačive daň.priznania?
Daska
13.01.07,17:04
Ak dobre pozeram, tak tam na to nie je riadok...
Kája.
14.01.07,20:39
Keď máš DPH pri ktorej nie je nárok na odpočet zaškrtneš si v členení DPH kód PB - bez nároku na odpočet a v tlačive ti to dá do riadku 14 - daň z tovarov a služieb, ale do riadku 18 odpočítanie dane ti to už nevstúpi.
marcik
15.01.07,04:37
Toto som najskôr uvažovala, že by tam malo byť. Lebo dôvod prečo si neuplatňujem DPH je ten že je to tovar bez nároku na odpočet! Ale hádam aj keď to tam neuvediem /nezahrňovať do DPH/ nič tým nepokazím?
Kája.
15.01.07,17:56
Keď to tam nedáš nič sa nestane.