valeria1
06.09.08,20:13
Prosím o info, kedy je potrebné podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za vozidlo zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ktoré používa v súvislosti s výkonom dohodnutej práce? Má ho podávať zamestnávateľ za zamestnanca a tiež zaplatiť túto daň? ďakujem
Zoltán Kovács
06.09.08,18:53
Prosím o info, kedy je potrebné podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za vozidlo zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ktoré používa v súvislosti s výkonom dohodnutej práce? Má ho podávať zamestnávateľ za zamestnanca a tiež zaplatiť túto daň? ďakujem

DO 31.01.2009, a platí zamestnávateľ.
datacon
06.09.08,20:08
Ešte by som doporučil nahlásiť používanie takéhoto auta na miestne príslušný daňový úrad 30 dni od započatia používania na podnikateľské účely, platba sa počíta pomernou časťou podľa knihy jázd nie za celý rok.
valeria1
07.09.08,07:24
Zamestnanec na dohodu o VP používa svoje auto na dohodnuté práce už niekoľko mesiacov. Existuje konkrétne tlačivo na nahlásenie používania súkromného auta zamestnanca? Je možné, že nebudú výdaje /paušál a phm vyplatené zamestnancovi/ uznané do daňových výdavkov zamestnávateľa, ak nenahlásil do 30 dní túto skutočnosť na DÚ? ďakujem za info
Rozalka
07.09.08,08:29
Motorové vozidlo zamestnanca nepodlieha oznamovacej povinnosti:

§ 90 Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť
(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

§ 85 Daňovník

(2) Daňovníkom je tiež

a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel.
Rozalka
07.09.08,08:35
Ešte by som doporučil nahlásiť používanie takéhoto auta na miestne príslušný daňový úrad 30 dni od započatia používania na podnikateľské účely, platba sa počíta pomernou časťou podľa knihy jázd nie za celý rok.

Datacon, prosím ťa, mohol by si uviesť zdroj (predpis, usmernenie) k pomernému počítaniu? Ďakujem.
betka
07.09.08,10:06
Ešte by som doporučil nahlásiť používanie takéhoto auta na miestne príslušný daňový úrad 30 dni od započatia používania na podnikateľské účely- NETREBA

, platba sa počíta pomernou časťou podľa knihy jázd nie za celý rok, neviem, či si zamestnanci robia knihu jázd (išiel som k tete do BA, išiel s deťmi do ZZO....). Zamestnanec robí CP, kt. predkladá zamestnávateľovi na preplatenie.

...
datacon
15.01.09,12:18
myslím, že kniha jázd alebo výkaz o kilometroch odjazdených súkromným vozidlom na podnikateľske účely ee súčasťou cestovného príkazu, respektíve vyúčtovania...

ale myslím, že už v tom máme všetci jasno...


...