MILKA58
07.09.08,12:29
Firma si dala inzerát do novín ohľadom ponuky pracovného miesta. K bločku o úhrade je potrebné doložiť konkrétne noviny. Môže sa suma za nákup novín tiež dať ako daňový výdavok, alebo neprikladáte noviny ako dôkaz, že inzerát tam bol uverejnený? Ďakujem za radu.
Lenka1979
07.09.08,10:37
Firma si dala inzerát do novín ohľadom ponuky pracovného miesta. K bločku o úhrade je potrebné doložiť konkrétne noviny. Môže sa suma za nákup novín tiež dať ako daňový výdavok, alebo neprikladáte noviny ako dôkaz, že inzerát tam bol uverejnený? Ďakujem za radu.
Keď sme dávali inzerát do novín, tak nám jedno ukážkové číslo prišlo spolu s vyúčtovacou faktúrou, takže som nemusela žiadne noviny kupovať. Ja by som to nedávala do nákladov, pre pár korún sa neoplatí vyrábať si potenciálny problém...myslím si. Možno sa vyjadrí niekto, kto má aj inú skúsenosť.
Pekný deň.
Lenka:)
MILKA58
07.09.08,10:41
Ďakujem. Je to pravda, že niekedy pre pár korún v prípade kontroly sa to neoplatí.
Lenka1979
07.09.08,10:46
Ďakujem. Je to pravda, že niekedy pre pár korún v prípade kontroly sa to neoplatí.
...ak Ti neprišli ako ukážkové číslo, tak si ich jednoducho kúp, aby si mala aspoň dôkaz o tom, že ten výdavok na inzerát bol uskutočnený naozaj v súvislosti s podnikaním, tých pár korún tam ani nespomeň.:)
Dáša_
07.09.08,10:51
No ja by som výdavok na kúpu novín kludne dala do výdavkov. Ved ked ste isli davat inzerát, napríklad ste museli vediet aj kontakt.
A naviac, radšej nech sa vybúria na takýchto drobnostiach.
m.hladka
07.09.08,10:59
V každom prípade potrebuje doklad, teda noviny, kde bol zverejnený inzerát.
Napriek tomu nechápem, prečo by si nemohla firma dať noviny do nákladov? Má mať prehľad o zmenách v nových zákonoch, novelach, taktiež v pripravovaných zmenách vo veciach súvisiacich s podnikaním. Kde inde ako aj z novín si to má zistiť?
VladoaKatka
07.09.08,11:38
V každom prípade potrebuje doklad, teda noviny, kde bol zverejnený inzerát.
Napriek tomu nechápem, prečo by si nemohla firma dať noviny do nákladov? Má mať prehľad o zmenách v nových zákonoch, novelach, taktiež v pripravovaných zmenách vo veciach súvisiacich s podnikaním. Kde inde ako aj z novín si to má zistiť?
Presne ako píše Marta. Noviny je normálny daňovo uznateľný výdavok aj v tom prípade, ak sa nemajú doložiť na vydokladovanie nejakého výdavku, vždy ich firmy kupovali aj kupujú. Rovnako je to aj v prípade časopisov, náučnej literatúry ak súvisia s činnosťou firmy.