ivka22
07.09.08,16:31
dobrý deň, chcela by som sa opytat do akej vysky môze byt prijem na dohodu o pracovnej činnosti bez toho aby sa musela odvadzat dan z prijmu dakujem
Zoltán Kovács
07.09.08,14:45
dobrý deň, chcela by som sa opytat do akej vysky môze byt prijem na dohodu o pracovnej činnosti bez toho aby sa musela odvadzat dan z prijmu dakujem

Kážda koruna zarobená na dohodu o prac.činnosti podlieha zdanieniu. Avšak je možnosť, ak dotyčný nemá podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov u iného platiteľa dane zo závislej činnosti, tak podpíše u teba to vyhlásenie. Teda bude si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku vo výške 8.208,- na mesiac v r.2008.
Paula
07.09.08,14:57
Otázky tohoto druhu sa dosť často objavujú. Myslím, že každý zamestnanec (o nezamestnaných ani nevravím) by vďačne daň zaplatil, keby dostal viac ako iba toľko, aby nemusel.....

P.S. A to nad by dostával na čierno či ako?
ivka22
07.09.08,15:04
ja si myslim že porada je hlavne na to aby sa kazdy mohol opytat co chce alebo v com si nie je isty nemyslite?
ivka22
07.09.08,16:40
je v poriadku ak sa to ma odvadzat a poznamky ze nieco chce niekto vyplacat nacierno su nevhodne je to dohoda kde dotycny mesacne dostane mozno 1000,- ak nie menej preto som sa pytala ci nie su nejake limity... ale tak teraz viem ze sa to zdanuje tak v poriadku
Zoltán Kovács
07.09.08,16:45
je v poriadku ak sa to ma odvadzat a poznamky ze nieco chce niekto vyplacat nacierno su nevhodne je to dohoda kde dotycny mesacne dostane mozno 1000,- ak nie menej preto som sa pytala ci nie su nejake limity... ale tak teraz viem ze sa to zdanuje tak v poriadku

A dohodár má aj iný príjem podliehajúci zdaneniu (je zamestnaný)? Ak nie je, a jeho jediným príjmom by bola odmena z dohody vo výške 1.000 /mesiac, tak zrazenú daň by si mohol vysporiadať v rámci daňového priznania. Totiž ak jeho zdaniteľný príjem za celý rok spolu nepresiahne 50% nezdaniteľnej čiastky, potom je oslobodený od dane. A v rámci DP si môže vyžiadať späť od DÚ.
ivka22
08.09.08,11:31
ale ano je normlane zamestnany toto je len take nieco malo mimo na tu dohodu nie su to ziadne zavratne sumy... ide o to ze som prevadzkovatel turisitckej ubytovne a on tam obcasa vykona nejake male opravy a udrzbu a nechceli sme aby si niekto myslel ze mu davame peniaze len tak nacierno tak sa spisala dohoda