funinka22
07.09.08,18:20
Ahojte, potrebujem poradit pri vystavovani faktury. Som neplatca DPH a chcem vystavit fakturu do Madarska platcovi aj neplatcovi DPH. Tovar posielam na dobierku. Na co si mam dat pozor pri vystavovani faktur? Dufam ze sa pytam na spravnom mieste. Dakujem za odpovede.
durisovad
07.09.08,17:40
Ak nie si platca DPH, vsetky faktury vystavujes BEZ DPH. Vobec nezalezi na tom, ci uctujes platcovi alebo neplatcovi.
funinka22
08.09.08,09:59
Dakujem za odpoved. Este by som sa chcela opytat ci faktura do zahranicia (EU) ma vypadat inak ako na slovensko alebo sa moze pouzit ta ista. Niekde na porade som citala, ze sa treba v texte odvolavat na urcity zakon. Moc som to nepochopila. Mohol by mi to niekto vysvetlit?

A este sa chcem opytat ci je potrebne vystavovat este nejake ine formulare ked sa tovar posiela do EU. Tovar sa posiela ako balik postou na dobierku alebo cez UPS. Dakujem za pomoc.
durisovad
08.09.08,14:15
Faktura inaksie vyzerat nemusi, ale mala by mat textaciu v jazyku, ktoremu bude odberatel rozumiet. A aby ju odberatel mohol uhradit, mal by byt uvedeny IBAN-to v pripade, ze bude platit bankou. Ale ak sa bude posielat tovar postou alebo UPS, bankova uhrada neprichadza do uvahy. UPS aj posta da potrebne tlacivo, ktore vyzaduje na medzinarodny styk. Kedze posielate tovar do statu v EU, ani colnica nie je potrebna.