mlaco
07.09.08,20:40
Ahojte!

V projekte chceme zamenit bezne okenne preklady za roletove. (Pritom ma trochu prekvapilo, ze tuto zmenu by statik chcel posudit - ked som sa ho na to mimochodom spytal).

Rolety sa mi pozdavaju kvoli: tepelna izolacia v noci, ochrana pred nepriaznou pocasia, ochrana voci zlodejom v nepritomnosti...

Uvazujem ze ktore okna budu mat tieto preklady. Ma zmysel davat roletu aj na WC okienko, alebo je toto zbytocnost?

Momentalne chcem dat vsade okrem WC okienka a pivnickych okienok. Satnik a kupelna s oknom do ulice (severna strana) tiez.
petmar
07.09.08,18:46
By ste sa všetci čudovali, akým malým okienkom sa pretiahne chudý cigróm . Ak sa mi ho podarí zajtra zmerať, dám to sem.
AndrejG
07.09.08,21:24
To je pravda, niekto mi hovoril, ze jeden cigi sa pretiahol cez 80x40 okienko, alebo 80x30, uz neviem. :)
mlaco
08.09.08,05:49
Buduci svokor, byvaly policajt, spominal ze im trvalo pokym nasli zlodeja ktory pravidelne vykradal obchod bez poskodenia dveri. Ten sa prepchal cez 15cm mrezu...

K roletam: hmm... mozno take tyzden stiahnute rolety mozu naopak zlodejov pritahovat. Mozno by to chcelo aspon jednu z nich na motorcek + automaticky spinac :)

Na zaver: beriem to tak ze roleta na WC okienko sa nedava. Ak by sa niekto stretol s inym nazorom, dajte vediet pls.
mlaco
08.09.08,20:33
No uz som sa stretol s tym inym nazorom: statik povedal, ze ked uz rolety, tak vsade. (kvoli bezpecnosti, to WC okienko by bolo jedine bez rolet)
AndrejG
08.09.08,21:38
No uz som sa stretol s tym inym nazorom: statik povedal, ze ked uz rolety, tak vsade. (kvoli bezpecnosti, to WC okienko by bolo jedine bez rolet)

Co s tym ma statik? Myslim s hodnotenim bezpecnosti. :)
mlaco
09.09.08,05:45
Co s tym ma statik? Myslim s hodnotenim bezpecnosti. :)

No hej.. ale verim ze bude mat viac skusenosti/rozumu ako ja mlady/laik.

Rozhodnut sa pre roletu budem moct aj potom - ak by predsa nie - hodim do dutiny polystiren a nic sa nedeje.