dadulienka123
08.09.08,06:30
prosím potrebujem radu...ak napríklad v dôsledku protestu prokurátora alebo na základe podnetu mimo odvolacieho konania je zrušené právoplatné územné rozhodnutie, ruší sa automaticky aj právoplatné stavebné povolenie???? díky....
chandler
08.09.08,08:15
podla mna urcite ano... stavebne povolenie je druhy stupen, po uzemnom rozhodnuti
wagner
08.09.08,08:15
Podľa mňa sa automaticky neruší, ale stavebný úrad by mal v rámci autoremedúry vydať rozhodnutie o zrušení stavebného povolenia, pokiaľ je v rozpore so zrušeným územným rozhodnutím.
Chobot
08.09.08,08:21
Podľa mňa sa automaticky neruší, ale stavebný úrad by mal v rámci autoremedúry vydať rozhodnutie o zrušení stavebného povolenia, pokiaľ je v rozpore so zrušeným územným rozhodnutím.

A ak už niekto stihol medzitým dom postaviť, tak sa môže vytešovať..:D
wagner
08.09.08,16:16
Keď už má niekto postavený dom, tak mu môže byť stavebný úrad akurát ukradnutý:D
chandler
09.09.08,08:01
dadulienka, to kedy sa nieco take stalo? alebo aky pripad to je, neviem si to nejak predstavit v praxi.
asi maju pravdu wagner s chobotom, ze to nie je automaticky, ale musi to zrusit stavebny urad.
dadulienka123
09.09.08,13:37
...no stáva sa také....územko je právoplatné, a skoro po 3 rokoch sa rozhoduje o preskúmaní rozhodnutia mimo odvolacieho konanie a to územko e na zrušenie......je to od veci, lebo už sa stavia, čiže hrozí am aj pekná náhrada škody..... ale asi to je tak, že mal by o tom následne rozhodnúť stavebný úrad
chandler
09.09.08,13:50
ale na zaklade coho sa rohoduje o preskumani uzemka? kdo to ziadal? aky dovod? to mi nie je jasne.