kraslanova.m
08.09.08,06:46
dobry den chcela by so sa spytat mam zaciatocny kapital 300000sk a chcela by so zacat podnikat mohli by ste mi poradit v com by bolo tak najlepsie lebo ani sajnu nemam napady by boli ale potrebujem viac napadov prosim vas poradte mi v com by ste zacali podnikat vy s takymto kapitalom vopred dakujem.
misomiso
08.09.08,08:13
Takych tem je tu niekolko. Podnikaj v tom, co ta bavi a v com sa vyznas.
Anja111
08.09.08,08:17
dobry den chcela by so sa spytat mam zaciatocny kapital 300000sk a chcela by so zacat podnikat mohli by ste mi poradit v com by bolo tak najlepsie lebo ani sajnu nemam napady by boli ale potrebujem viac napadov prosim vas poradte mi v com by ste zacali podnikat vy s takymto kapitalom vopred dakujem.
Čítaj napr. toto:
http://www.porada.sk/t15634-v-com-zacat-podnikat.html
kraslanova.m
08.09.08,08:57
ano pozerala som ale tam je kapital trochu vissi ako moj ja mam len okolo 300 000sk co by ste mi poradili a co ma bavi ano to by som chcela spravit ale na to potrebujem 5 krat vacsi kapital ako mam
Danila
08.09.08,09:48
ano pozerala som ale tam je kapital trochu vissi ako moj ja mam len okolo 300 000sk co by ste mi poradili a co ma bavi ano to by som chcela spravit ale na to potrebujem 5 krat vacsi kapital ako mamMala si výborný nápad s cestovnou kaceláriou. Navyše máš priateľku v Chorvátsku s vysokou školu, ktorá by bola odborným zástupcom. Ten kapitál by Ti postačoval.;):) Už si to vzdala? Potrebovala by si síce ešte sekretárku, ktorá ovláda jazyk slovenský a korešpondenciu, ale ten výdavok je v tomto druhu podnikania zanedbateľný.:)
BXLmiami
08.09.08,09:55
Na cestovku jej ten kapitál nestačí.Nenapísala si vzdelanie a prax,v akej oblasti si doteraz robila?Co řa baví?
Zoltán Kovács
08.09.08,09:57
Na cestovku jej ten kapitál nestačí.Nenapísala si vzdelanie a prax,v akej oblasti si doteraz robila?Co řa baví?

Aké výdavky sú potrebné na rozbehnutie CK, keď 300 tisíc nie je postačujúci?
Danila
08.09.08,09:57
Na cestovku jej ten kapitál nestačí.Nenapísala si vzdelanie a prax,v akej oblasti si doteraz robila?Co řa baví?Prečo?
slabikar
08.09.08,10:05
na cestovku na zaciatok uplne staci par korun na prenajom kancelarie, kde budes zo zaciatku len ponukat zajazy inych CK, z coho budes mat provizie a relativne mozes sama pracovat, pripadne uctovnictvo si das robit nejakej uctovnicke
BXLmiami
08.09.08,10:23
Myslela som,že skladaju nejaké peniaze ako poistku,pre prípad,že nebudu vediet dostát svojim závazkom.
Zoltán Kovács
08.09.08,10:24
Myslela som,že skladaju nejaké peniaze ako poistku,pre prípad,že nebudu vediet dostát svojim závazkom.

To stačí uzavrieť poistku proti insolventnosti.
kraslanova.m
08.09.08,19:16
s cestovkou este nevieme su tam problemy preto by som poprosila o inu radu
BXLmiami
09.09.08,11:40
Stále neviem vzdelanie prípadne oblasť,ktorej by sa mala rada týkať.:)
kraslanova.m
10.09.08,15:27
to je jedno mam kapital 300000 a v com by sa dalo podnikat co by islo dajte neake napady v com by ste podnikali vy pri tolkych peniazoch dajte neake napady a nie v com by sa nedalo a comu rozumies
misomiso
11.09.08,10:43
S 300 tis sa da zacat podnikat v podstate skoro vo vsetkom, pravda ak mas konkurencnu vyhodu v tom, ze tomu dobre rozumies. Ak zacnes podnikat v oblasti, ktorej nerozumies, tak podpoved znie: v nicom.

Nemusi ist nutne iba o vzdelanie. Moj kamarat otvoril obchod s bicyklami, pretoze bol cely zivot naruzivy cykilsta a vyznal sa v tom tak, ako mozno ani niektori pretekari nie. Ak sa zaujimas dohodobo a intenzivne napr. o akvaristiku, mozes otvorit obchod a nemusis mat zrovna titul z bilologie. Ak ale zacnes v niecom, comu nerozumies, o peniaze prides do niekolkych tyzdnov.
misomiso
11.09.08,11:13
...ale ak chces naozaj konkretne poradit, tak ti poradim. Staci ti zarabat 8 - 10 tis Sk za 20 minut roboty? Ak ano, podnikaj v oblasti chiptuningu.
JankaO
11.09.08,11:20
Myslela som,že skladaju nejaké peniaze ako poistku,pre prípad,že nebudu vediet dostát svojim závazkom.
Myslím, že to sa týka len cestovných kancelárií. Ale cestovná agentúra je v pohode.
kofy
11.09.08,12:57
Sorrac, ale opat si neodpustim - uz je to tu zase, ten neodstranitelny mytus z hlav ludi, ze dobre podnikanie = dobry napad.... zle, zle, zle. No dobre, nebudem tu robit analyzu preco a poradim... najlepsie sa da zarobiť prostredníctvom predavania niecoho. Ak je totiz niketo napr. elektrikar, zarobi iba tolko, kolko fusiek urobi - fyzika ho nikdy nepusti stat sa milionarom. Ale obchod... staci o nieco lepsi marketing alebo ina cast podnikania, proste sa posnazit napr. o 20% viac a vyledok moze byt napr. o 50% lepsi ako predtym. A co predavat? Skor by som najprv napisal kde - na internete. Mozete namietat, ze tam je uz "tlacenica", lenze vacsina tych e-schopv su skor kvazi pokusy, nez seriozne fungujuci netovy obchod. Ak si das zalezat, premyslis co najprehladnejsie a najjednoduchsie nakupovania (alebo si na to zaplatit ludi) a nielen to, minimalne uspejes. Tu ako vsade inde plati, ze dolezitejsie je AKO, nez CO... Takze si otvor netovy obchod (nenarocny na kapital) a predavaj napr. mobilne telefony. Ale predavaj ich dobre, seriozne, s dobrou zakaznickou podporou, marketingom... mozno sa zda, ze je toho vela, ale to su hlavne veci, ktore sa urobia na zaciatku a potom sa na nich uz iba stavia alebo rozvijaju. Mobilne fony nie su ani lacny, ani drahy tovar a kupuju sa dost casto - doporucam urcite Nokiu. Vraj sa jej na svete kazdu sekundu preda 5 kusvo ;-) Caute
kofy
11.09.08,13:08
Inak na temu podnikania (a hlavne z praxe) odporucam blog jedneho Cecha, ktory podnika od roku 2002 v USA a svoje podnikatelske putovanie od zaciatku popisuje. To by sa ti zislo. Nech sa paci, verte mi, tak lahko sa od toho neodtrhnes ;-)

www(bodka)podnikanivusa(bodka)cz
kraslanova.m
11.09.08,14:34
vdaka za radi chip tuning nie je zla vec ale je toho vsade uz a tie telefony cez net tiez nie zly napad ale daj zaruku na nu a uvidis ze to nie je ono v com tak napady este neake
kofy
11.09.08,16:17
tie telefony cez net, je prinajlepsom priemerny napad. Hovorim o principe, ze nepotrebujes v prvom rade napad, ale know-how, seriozne, kvalitne, napadite spracovanie podnikania. Zaruku? Myslis zaruku na telefony? Tu obnasa vyrobca/dodavatel... ty len na reklamacie musis byt spravne pripravena. Alebo si myslela inak tu zaruku? Napr. zaruku na uspech ti neda ani Bill Gates. Hladas nieco, co uz mas pred ocami, len to nevidis ;-) Potrebujes koncept a nie napad. Vlastne ho potrebuje ktokolvek chce spravit uspesny a dlhodoby biznis.
kraslanova.m
12.09.08,09:00
mozno mas pravdu ale co tak konkretnejsie
rickman
12.09.08,09:40
Zacni vyrabat figurky nasich prezidentskych kandidatov (2). Neverim, ze to bude fungovat ako v USA, ale tiez neverim, ze to nevzbudi pozornost :).

Najdes si ludi, ktori ti ju:
- nakreslia (ako karikaturu)
- rucne vyrobia, odleju formu
- vyrobia na zaklade formy

Mozes ich potom ponuknut samotnym kandidatom, ktori ich budu predavat a spravia si tak promo 2x. Vytazok by mohol ist na dobrocinne ucely a ty by si z 300 spravila 600.
Filip Glasa
12.09.08,14:30
Za 300 000 sa dá celkom v pohode rozbehnúť nejaký stánkový biznis:
http://www.porada.sk/t89295-predajny-stanok-vyuzitie.html
manager03
12.09.08,16:09
Odkiaľ si? S čím máš ozajstné skúsenosti? Povedz mi nápady, ktoré máš a pokúsime sa niečo vymyslieť.
kofy
12.09.08,16:13
mozno mas pravdu ale co tak konkretnejsie
poslal som ti sukromnu spravu. Byt konkretny tu na fore je na velmi dlhy prispevok a hlavne je to na dlho. Podnikanie je dost komplexna zalezitost - obnasa to vela veci a najlepsie aj detailov.