mak
08.09.08,07:50
Dobrý deň všetci na porade - potrebujem poradiť, kto má akú skúsenosť buď so sebou alebo u blízkej osoby. Potrebovala by som poradiť pri liečení hepatopatie - je to ochorenie pečenie. Neviem, či chodia na poradu aj lekári, a či by mi vedeli niečo odporúčať. Môjmu manželovi diagnostikovali túto chorobu. Potrebujem mu pomôcť určite je na to špeciálna diéta ktorou sa dá vela pomôcť organizmu - okrem liekov. Budem Vám vďačná za každú radu

majka - mak
BXLmiami
08.09.08,06:42
Treba viac udajov o manželovi,ako vek,pričina hepatopatie,ak sa vie,aká je liečba,aké su iné choroby.
feron
08.09.08,07:29
Skutočne hapatopatia je všeobecný pojem pre poruchy pečene, najčastejšie sa zistí pri krvných testoch (pečeňové testy), kde sú vyššie hladiny pečeňových enzýmov, niekedy to býva SONO vyšetrením. Tieto poruchy môžu byť spôsobené toxickými látkami (alkohol, lieky, iné toxické látky), vírusové alebo bakteriálne ochorenia a pod, alebo zmenami na pečeni (napr.steatóza, cirhóza). Preto treba vedieť príčinu a od tej začať. Diéta je vždy, ostatné sa líši podľa príčiny. V lekárskom náleze by sa o dôvode malo písať.
stella125
08.09.08,08:10
Všeobecne sa dá povedať, že pečeni prospievajú vitamíny skupiny B, lecitín, pestrec mariánsky- je súčasťou liekov- hepatoprotektív, aj čajov napr. čaj Ungolen,tvaroh, hrozno, jačmenné krúpy pridávané do polievok. Na pitie je vhodná napr. Korytnica.Samozrejme žiadny alkohol,údeniny, štipľavé koreniny, čerstvé kysnuté cesto..atď.
dusansl
18.09.08,14:37
Vážwená pani,
kolegovia, ktroý sa k danej otázke vyjadrili majú s pohľadu medicínskeho pohľadu úplnú pravdu. Uvedený popis môže zahŕňať všetko ale aj skoro nič.
K ponúkanej škále liečby tohoto závažného ochorenia by som chcel poznamenať:
- pečeň ako orgán má temer zázračnú regeneračnú schopnosť , ak má na to
dostatok času.
- ochorenie ak by sa zanedbalo sa môže zvrhnúť a nabrať nekontrolovaný
až fatálny priebeh
- ak by sa jednalo o osobu mne blízku alebo zverenú do akejkoľvek formy
opatery, by som nedovolil jej liečbu chemickými -farmakami. Už len svojou
podstatou prispievajú k ešte väčšiemu jej poškodzovaniu.
- trval by som na liečbe prírodnými preparátmi bez chemických prísad či
konzervantov typu : -Essencial forte, resp. Lagosa hoci aj v kombinácii.
Hoci uvedené preparáty vyrába farmaceutický priemysel ich pôvod je
prírodný , a preto pre telo neškodny.
-uvedené farmaká by som vhodne kombinoval s inými čím by som dosiahol
predpoklady pre hoci postupnú ale úplnú regeneráciu poškodeného orgánu.
Viem o probléme trochu viac ale pokračovať sa dá privátne, lebo je potrebné poznať vaic ososbných informácii o pacientovi.
S pozdravom Dusansl. Kontakt cez SS.
ZIPP
16.10.08,11:33
Zdravim Vas Dusansl,
poprosil by som Vas o kontakt ak sa da, velmi rad by som s Vami prekonzultoval isty problem tykajuci sa prave hepatopatie, ak je to mozne. Dakujem pekne.
dusansl
11.11.08,16:50
Pekný večer, môj mobitel je 0905 40 17 16
amira
25.11.08,10:52
Suhlasim.
BXLmiami
25.11.08,14:01
mimotemyTeda Dusansl si tu už spravil celkom rozsiahlu klientelu,ako tak pozerám.Mal by Porade platiť provízie za reklamu.:rolleyes:
dusansl
04.12.08,15:57
Pre BLX miami ale aj všetkých ostatných návštevníkov týchto stránok mám nasledujúcu informáciu:
Ak narazím na problém o ktorom viem, že po zdravotnej stránke vie dokonale zamotať život jeho nositeľovi, mám povinnosť mu poradiť!
Ja mám povinnosť, ostatný možnosť.
Zdôrazňujem, že z mojej strany je to ponúknutá možnosť ako si najjednodudchšie prinavrátiť zdravie, aby sa človek mohol znovu vednovať rodine , priateľom a pod.
či si tu budujem klientelu, no vážené dámy, nebuďte smiešne. Neznejú moje rady ľúbozvučne Vašim ušiam - no nepočúvajte ich!
Viete pravda málokedy znie pekne.
A len málkotorý,, babský " recept má čosi spoločné s tým ktorý aj yvlieči.
Pekný veče dušansl.
Psycholog
05.12.08,17:12
Pre BLX miami ale aj všetkých ostatných návštevníkov týchto stránok mám nasledujúcu informáciu:
Ak narazím na problém o ktorom viem, že po zdravotnej stránke vie dokonale zamotať život jeho nositeľovi, mám povinnosť mu poradiť!
Ja mám povinnosť, ostatný možnosť.
Zdôrazňujem, že z mojej strany je to ponúknutá možnosť ako si najjednodudchšie prinavrátiť zdravie, aby sa človek mohol znovu vednovať rodine , priateľom a pod.
či si tu budujem klientelu, no vážené dámy, nebuďte smiešne. Neznejú moje rady ľúbozvučne Vašim ušiam - no nepočúvajte ich!
Viete pravda málokedy znie pekne.
A len málkotorý,, babský " recept má čosi spoločné s tým ktorý aj yvlieči.
Pekný veče dušansl.
Vážený dusansl, ve svém profilu máte "Poradca Tibetsko-čínskej medicíny". Čínská mediciná je především životní filozofie - mimo jiné etika, pokora, láska a nezištná pomoc druhým, to vše však není založené na peněžním zisku na základě stůdia MLM brožůrek, (což se nedá srovnávat s odborným studiem lékařky BLXmiami a jiných). Váš výše uvedený příspěvek je smutným zrcadlem Vaší duše. I znalosti mít můžete, ale mluví z Vás pýcha a nadutost. Kde je pokora člověka, který:"má povinnosť mu poradiť" a chce a musí nezištně? formou MLM pomoci! Jinak "babské" recepty jsou mnohdy účinnější a vyléčí, než ty z jiného kraje, životního stylu, stravy atd. atd.! "Viete pravda málokedy znie pekne". Petr
dusansl
09.12.08,20:13
Vážený pán Peter,
Priznám sa , Váš ohlas ma zabavil. Nie krátku dobu sledujem dianie na portáli porada, a samozrejme registrujem aj vaše príspevky. Pozoruhodné sú hlavne tým, ako skvelým spôsobom robíte slovensko – oreintálne ozdravné mixi. Len si kladiem otázku kde k tomu beriete odvahu. Je zábavné, ak ste sa podujali robiť mi školenie o obchodných praktikách. Len tak na okraj, na rozdiel od Vás, ja zo zdravím nepodnikám!
Som nezávislý poradca a jeden zo žiakov pána Mishio Kusiho a pani Bikbajevy.
Mojim ,,tovarom“ sú slová a vedomosti. Nemám maličkú zdravotnú trafičku a ani žiaden príručný skladík, či čosi také.... Nepredávam čajíčky , či lektvary ani iné zaručené prostriedky...
Ak človeku poskytnem radu, tak len vo veciach mnohotisícrokmi preverených praxou. Prirodzene, ak sa ktokoľvek rozhodne pre návrat strateného zdravia za pomoci skúseností a postupov východ nej medicíny, okrem receptúry s prípravku cisárskej medicíny je súčasťou jeho nápravy aj zmena životné štýlu stravy a stravovacích návykov.
Zásadne nerobím zlepence a mixi, ich účinok na zdravie je dubiózny.
Na celej veci je ale jeden moment pre mňa poučný: považujem Vás za človeka pozorného.
Ak vám unikla skutočná podstata mojich príspevkov, potom mi je nutné sa nad ich prípravou sa zamyslieť!!! Je v nich vyjadrené sklamanie nad tým, akí sú ľudia k svojmu telesnému domu nevšímavý. Prirodzene ešte horšie je na tom ich duševný svet.
Čo sa týka hodnotenia mojej pokory a duševna, pri všetkej úcte myslím , že k tejto méte ste ešte nedorástli. Počúvať a čítať slová o morálke či nadutosti v tomto kontexte z Vašich úst považujem za nechutnosť.
Týmto považujem celú daľšiu diskusiu za nepotrebnú...
S pozdravom Dušansl.
24kajka
05.09.09,10:01
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Som v 36. týždni tehotenstva a lekári môj problém nazvali hepatopatia. Začalo ma všetko svrbieť, tak som šla k lekárovi, ktorý urobil pečeňovky a zistili mi zvýšené hodnoty...všetky boli okolo 4..neviem konkrétne, nakoľko lekár nariadil hospitalizáciu a k výsledkom som sa osobne ani nedostala...tu v nemocnici mi robili ďaľšie a len mi povedali, že sú vyššie ako tie, keď ma prijímali...hepatológ mi povedal, že to treba sledovať, ale že to nie je také strašné....robili mi aj ultrazvuk pečene, žlčníka a sleziny a všetko je v poriadku...nechcú ma prepustiť, ale mi zároveň nič nevedia povedať...dali mi nejaké vitamíny na podporu pečene a inak nič..svrbenie ustúpilo už pred pár dňami...potrebovala by som vedieť ako sa v takýchto prípadoch postupuje a čo môžem urobiť,aby mi tie hodnoty nestúpali...teda ak ešte stúpajú ale to sa dozviem najskôr v pondelok...celkovo sa cítim výborne a bez akýchkoľvek komplikácií
BXLmiami
05.09.09,13:39
Dieta a pravideľné sledovanie,inak nič,v gravidite je bežné,že sa do určitej miery zvýšia hepatálne testy,nesmie to ale isť do polohy ohrozenia matky alebo dieťaťa a preto to dôkladné sledovanie a vyšetrovanie.Takže už len tých pár týždnov vydržať.Nemáš s tým čo spraviť,hlavne to dobre zvládni psychicky.Držím prsty.
24kajka
05.09.09,17:33
Velmi pekne dakujem za odpoved, ale este sa chcem spytat konkretnejsie k diete, lebo co sa tyka pecenovych diet, tak som nasla niekolko a dost sa lisia, tak teraz neviem co je vlastne dobre jest a co nejest...kedy su hodnoty uz take, ze ma ohrozia alebo malicku?? ja sa snazim dopatrat k tomu, ale hepatolog sa u mna objavil len raz a aj to mi nic konkretne nepovedal a zabija ma ta nevedomost...neviem kedy sa hodnoty povazuju za zivot ohrozujuce a kedy len zvysene...a hlavne by som chela vediet, ci sa to neda sledovat ambulantne...pri prijme do nemocnice mi povedali, ze takych 4, 5 dni si tu polezim, ale som tu piaty den a stale mam pocit, ze nic neviem...
buchač
06.09.09,06:06
Velmi pekne dakujem za odpoved, ale este sa chcem spytat konkretnejsie k diete, lebo co sa tyka pecenovych diet, tak som nasla niekolko a dost sa lisia, tak teraz neviem co je vlastne dobre jest a co nejest...kedy su hodnoty uz take, ze ma ohrozia alebo malicku?? ja sa snazim dopatrat k tomu, ale hepatolog sa u mna objavil len raz a aj to mi nic konkretne nepovedal a zabija ma ta nevedomost...neviem kedy sa hodnoty povazuju za zivot ohrozujuce a kedy len zvysene...a hlavne by som chela vediet, ci sa to neda sledovat ambulantne..
pri prijme do nemocnice mi povedali, ze takych 4, 5 dni si tu polezim, ale som tu piaty den a stale mam pocit, ze nic neviem...

Tabuľky na rôzne odbery a ich hodnoty :

http://www.edusan.sk/lekar/tabulky_lek.htm

Poznámka: Uvedené referenčné hodnoty sú len orientačné, každé laboratórium uvádza svoje vlastné referenčné hodnoty, ktoré sú smerodajné pre hodnotenie výsledku.

Diéta pri ochoreniach pečene - stiahi si prílohu ..

http://www.porada.sk/1042676-post17.html
flipper 2009
16.09.09,13:12
Zdravím
Mam 36 rokov,pracujem v stražnej službe.
Už sa to vlečie od roku 2006,Nahmatal som si na bruchu hrčku,doktorka ma poslala na sono+odber krvi,biochemické výšetrenie krvi+ krvný obraz a výsledky krvneho obrazu dobré ale biochemicke zlé.Bilirubin,AST,ALT,GMT,ALP a cholesterol-zlé.Na sone nenašli nič,že vraj je to tukova hrčka,potom ma dali na pozorovanie na interne-5 dní,dali mi tabletky Lagosu a o pol roka na kontrolu.O pol roka odber krvi ,výsledok taký istý,zas o pol roka na kontrolu a to sa opakovalo až do 18.5.2009.Za tento čas som prekonal zapal priedušiek o pol roka zapal plúc a že vraj aj mononukleozu.Podla krvných vysledkov mam stukovatenie pečene,hepatopathiu.Mam prisnu dietu a vytamini Lagosu a absolutnú abstinenciu,to si nemyslite že som daky noťo,dal som si len priležitostne vinko alebo v lete 10-tku pivlo.Poradte prosím či je to normalne taketo oddalovanie takej choroby.
jaro
BXLmiami
16.09.09,16:02
Nerozumiem,aké oddalovanie choroby?
flipper 2009
18.09.09,15:12
Take odalovanie ,že už od r.2006,to su 3roky nič somnou nerobia.V maji som sa objednaval na hepatolog.ambulanciu do krajskej nemocnice so suhlasom s ev.punkciou pečene,oni ma objednali až na september a ked som tam prišiel nič nového som sa nedozvedel len to že mam dodržiavat životospravu,prisna abstinencia ako keby som bol noťo.Vlastne nič nove až na to že mam prist na kontrolu o pol roka a budem už evidovaný u nich.
buchač
18.09.09,15:20
Take odalovanie ,že už od r.2006,to su 3roky nič somnou nerobia.V maji som sa objednaval na hepatolog.ambulanciu do krajskej nemocnice so suhlasom s ev.punkciou pečene,oni ma objednali až na september a ked som tam prišiel nič nového som sa nedozvedel len to že mam dodržiavat životospravu,prisna abstinencia ako keby som bol noťo.Vlastne nič nove až na to že mam prist na kontrolu o pol roka a budem už evidovaný u nich.

Inak , vieš vlastne , o čo ide ...?????
Čo všetko to obnáša ...????

Myslím tým informácie z hodnoverných zdrojov a v prvom rade , hlavne a najmä od príslušného lekára ...
flipper 2009
18.09.09,16:39
Tak troška viem o čo sa jedná a čo to obnaša?Hlavne stravovať sa zdravo:žiadne klobasky,jaterničky,nič mastné.
Jest vela zeleniny,ovocia,hlavne mrkvu,hrozno.
Kupil som si čaj Silybum a na nete je písané že je dobre LIPOVITAN,FLAVOBION alebo detoxikačný gel SANOGEL.