Kysel
08.09.08,07:52
Poradíte mi, prosím? Viem, že zamestnanec je povinný do 10 dní vyúčtovať prac. cestu, príp.vo vnútornom predpise môže byť max. do 30 kal. dní. Čo však v prípade, keď ju vyúčtuje napr. po dvoch mesiacoch a ja mu ten cesťák preplatím, môžem mať preto problém pri kontrole ???
Ďakujem.
Chobot
08.09.08,06:53
Poradíte mi, prosím? Viem, že zamestnanec je povinný do 10 dní vyúčtovať prac. cestu, príp.vo vnútornom predpise môže byť max. do 30 kal. dní. Čo však v prípade, keď ju vyúčtuje napr. po dvoch mesiacoch a ja mu ten cesťák preplatím, môžem mať preto problém pri kontrole ???
Ďakujem.

Pri akej kontrole myslíš? Pri daňovej, IP či akého orgánu?

Daniarom to je jedno, či to bolo načas vyplatené, mohli by namietať jedine voči časovému rozlíšeniu.

IP - pokiaľ si zamestnanec nesplnil povinnosť (vyúčtovať do 10 dní), tak ste nemali ako vyplatiť načas. Vašou povinnosťou je vyplatiť do 10 dní po predložení vyúčtovania. Ak ste toto dodržali, tak je to v poriadku. Firma nemôže za to, že zamestnanci sú lajdáci a nepredložia vyúčtovanie pracovnej cesty načas. A bez toho sa nedajú náhrady vyplatiť.

Nikto iný by voči tomu nemal mať námietky.
Kysel
08.09.08,08:02
Myslela som akúkoľvek kontrolu, no hlavne daňovú. Ďakujem za odpoveď.
Chobot
08.09.08,08:06
Myslela som akúkoľvek kontrolu, no hlavne daňovú. Ďakujem za odpoveď.


Keď príde na kontrolu plynových spotrebičov plynový revízny technik, tak tomu je totálne jedno, kedy boli vyplatené cest. náhrady...;);):D:D:D:D:D:D