rondo
03.05.05,11:37
Prosím o radu. Ak som jediným spoločníkom v s.r.o. a idem meniť obchodný názov, rozširovať predmety podnikania, meniť tiež sídlo a priberám ďalšieho spoločníka /konateľ budem naďalej len ja/ je potrebná notárska zápisnica z valného zhromaždenia, alebo stačí len overiť u notára podpis. Stačí keď zápsinicu z VZ budem podpisovať len ja, alebo musí aj nový spoločník? Notár sa vyjadril že stačí len overiť podpis a na OR mi povedali že to musí byť formou notárskej zápisnice, takže neviem... Vďaka!
allround
04.05.05,05:21
to bolo dakedy pred novelou, že jediný spoločník musel robiť zmeny v spoločnosti formou, not. zápisnice.
Teraz stačí podľa § 132 obch. zákonníka to že rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti VZ musí mať písomnú formu a musí byť podpísaná jediným spoločníkom.
Z obchodného zákonníka teda vyplýva že sa nevyžaduje na uvedené rozhodnutie dokonca ani úradne overený podpis, a ked sa to v praxi overuje - pre istotu :-)
Nuno
16.05.05,05:09
ok, lenze niekde dalej sa pise (ak sa dobre pamatam) ze na vsetkych podaniach na orsr musi byt overeny podpis. ale nie som si isty, len sa mi nieco mari.
tu notarsku nie je nutne, ale ked si tie podklady nevies napisat sam, poziadaj radsej notara ako advokata o spisanie listin, notari su lacnejsi (maju presne urcene sadzby za ukony).
RenataK
16.05.05,11:32
Nový spoločník prikladá vyhlásenie, že pristupuje k spoločenskej zmluve.
allround
17.05.05,05:56
na návrhoch do OR musí byť overený podpis