HankaS
08.09.08,08:50
Dobrý deň,
prosím vás o radu, ak má niekto skúsenosť: Dala som do škôlky teraz po prvý krát syna, ktorý má 5,5 roka. Doteraz keďže nebol v žiadnom kolektíve mi jeho detská lekárka hovorila, že sa nemusí očkovať proti chrípke., keďže neprichádza do styku s množstvom detí. Povedala že stačí, ak ho zaočkujem proti chrípke až keď pôjde do škôlky. Syn nieje alergik. Neviem či ho dať očkovať, alebo nie?
Niektoré mamičky majú v tomto rôzne názory. Niektorému dieťatu očkovanie vyhovuje, inému zase nie. Bola by som rada ak by ste sa somnou podelili o vaše skúsenosti ak ich máte. Ďakujem každému.
feron
08.09.08,07:18
Ja by som u zdravého dieťaťa očkovanie proti chrípke nedával, tiež mám syna v skôlke v rovnakom veku, do škôlky chodí od 3,5r., na začiatku býval častejšie chorý, postupne si vytváral imunitu, s tým treba rátať, teraz to už nie je také časté. Po konzultácii s viacerými lekármi sme dali deti zaočkovať proti pneumokokom, tie vedia narobiť veľké komplikácie (uši, aj zápal.mozg.blán). S bežnými kmeňmi výrusu aj chrípkového si zdravá imunita poradí, tam je najdôležitejší prísun vitamínov, doplnky stravy podporujúce imunitu, hygiena, ak je možnosť, tak nenechávať choré dieťa chodiť do škôlky, ale dobre preliečiť. Treba zhodnotiť riziko, čo sa v škôlke objavuje, aké choroby (podľa regiónu by som zvážil aj očkovanie proti žltačke).
pasuliatko
08.09.08,08:12
Ja ešte deti nemám ale mám na to svoj názor. Deti by sa podla mna nemali očkovať až thak často lebo si nevytvoria dobrú imunitu. Dieťa si poradí s chrípkou lepšie ako starý človek pretože sa mu imunita vytvára a posilňuje. Ja som nikdy nebola očkovaná proti chrípke a prežila som :) Neviem podla mna je to individuálne u každého rodiča iné.
HankaS
08.09.08,09:15
Ďakujem,
220870
07.03.09,14:55
Trochu vás postraším.
http://project-respublica.blogspot.com/2009/03/ockovanie-proti-chripke-kontaminovane.html
Ja som našťastie voči chrípkovým bacilom viacmenej imúnny , inak je na tom moja žena .Tá sa dáva očkovať pravidelne , ale nič to nepomáha ( kupujeme vkcíny len v Rakúsku,podľa vyjadrenia našich známych doktorov sú tie čo sa predávajú na Slovensku len nepodarený odpad z laboratórií), ale že vraj lepšie ako nič.
Môj názor ,čo už na tom ,že do seba napcháte kadejaké svinstvo ,ktoré vám zničí pečeň,veď lepšie ako nič.
Túto tému som oživil preto ,že ma zaujíma názor poraďakov.
Vopred ďakujem za vaše príspevky
maik
08.03.09,13:43
Najučinnejšia "zbraň" proti chrípke je Colostrum. Môžu ho užívať deti už od pol roka v malých dávkach, vyrába sa v zahraničí, voľne sa nepredáva. Je 3x účinnejšie ako očkovacie látky s tým rozdielom, že je to prírodné, bez vedľ.účinkov. Má schopnosť v tele naviazať sa na vírusy, baktérie, obali ich a zniči. To častokrát nedokážu ani ATB. Doma ho používame ako prevenciu, lekárov nepoznáme.
kovex
03.11.09,07:20
Najučinnejšia "zbraň" proti chrípke je Colostrum. Môžu ho užívať deti už od pol roka v malých dávkach, vyrába sa v zahraničí, voľne sa nepredáva. Je 3x účinnejšie ako očkovacie látky s tým rozdielom, že je to prírodné, bez vedľ.účinkov. Má schopnosť v tele naviazať sa na vírusy, baktérie, obali ich a zniči. To častokrát nedokážu ani ATB. Doma ho používame ako prevenciu, lekárov nepoznáme.


Našla som na nete dosť veľa odkazov na Colostrum, viac druhov. Ak máte skúsenosti s podávaním tohto prípravku, sem s nimi, hlavne by ma zaujímalo, ktorý je najvhodnejší a najúčinnejší pre malé deti 4 - 5 rokov.

Ďakujem
Žabinka
03.11.09,08:42
Ja mám na očkovanie proti chrípke negatívny názor. Syn býval v škôlke často chorý, v prvej triede prekonal dosť silnú chrípku, jeho detská lekárka navrhla očkovať. Dala som si poradiť, ale pri ďalšej chrípke mal také zdravotné problémy, že som sa vážne oňho bála. Tá chrípka mala veľmi ťažký a dlhý priebeh. Odvtedy som nedala očkovať žiadne z mojich detí, a keď príde chrípka, liečime sa kľiudom v posteli, čajom s medom a citrónom, veľa vitamínov. Ale určite je to individuálne, nedá sa jednoznačne povedať, že očkovanie je zlé.
maik
03.11.09,16:41
Ahoj kovex, je cela správa - prispevok z lek.hľadiska, môžem poslať v prilohe mailu, ak maš záujem napiš: marek.1@centrum.sk, je na viacej pisania, samozrejme aj výsledky z praxe.
katarina.j
30.09.10,05:47
Ahoj kovex, je cela správa - prispevok z lek.hľadiska, môžem poslať v prilohe mailu, ak maš záujem napiš: marek.1@centrum.sk, je na viacej pisania, samozrejme aj výsledky z praxe.
Trocha oživím túto tému(možno v tomto čase pre niektorých aktuálnu), inak mohol si niečo dať o tom lieku aj sem nebudeme ti všetci písať súkr.mail, podľa mňa sa poučíme radi a všetci....
Práve dnes chcem volať pediatričke či odporúča očkovať 4 a 7 ročné deti proti chrípke. Keď boli menší tak neodporúčala kvoli tomu, že sa im budovala imunita, tak uvidím čo povie teraz.Bojím sa hlavne o mladšieho, lebo tiež sme s ním mali problémy(mal až febrilné kŕče), zle znáša ochorenia(angína,chrípka).Ak máte nejaké zaručené recepty pre dospelákov, ale aj deti, dajte o nich vedieť, budem rada( a nielen ja...)
Zdenka175
30.09.10,11:13
Trocha oživím túto tému(možno v tomto čase pre niektorých aktuálnu), inak mohol si niečo dať o tom lieku aj sem nebudeme ti všetci písať súkr.mail, podľa mňa sa poučíme radi a všetci....
Práve dnes chcem volať pediatričke či odporúča očkovať 4 a 7 ročné deti proti chrípke. Keď boli menší tak neodporúčala kvoli tomu, že sa im budovala imunita, tak uvidím čo povie teraz.Bojím sa hlavne o mladšieho, lebo tiež sme s ním mali problémy(mal až febrilné kŕče), zle znáša ochorenia(angína,chrípka).Ak máte nejaké zaručené recepty pre dospelákov, ale aj deti, dajte o nich vedieť, budem rada( a nielen ja...)
Mne alergologička odporučila začiatkom novembra zaočkovať -má 6r., momentálne je prvák. Netreba radšej už v októbri?
mamka Danka
30.09.10,13:08
Našla som na nete dosť veľa odkazov na Colostrum, viac druhov. Ak máte skúsenosti s podávaním tohto prípravku, sem s nimi, hlavne by ma zaujímalo, ktorý je najvhodnejší a najúčinnejší pre malé deti 4 - 5 rokov.

Ďakujem

Ja som to mojim deťom skúšala dávať. Ale by to malo vyditeľné vysledky muselo by sa to brať dlhodobo čo je finančne náročné. Niečo podobné je aj BIO GAIA (Lactobacillus reuteri Protectis) je to probiotický druh mliečnej baktérie, ktorý získali z materského mlieka. Je to dostať bežne v lekárni 10 tabliet stojí cca 6 €
mamka Danka
30.09.10,13:20
Ja osobne som proti očkovaniu. Treba zvážiť všetky za a proti. Dieťaťu sa imunita len vyvíja a prečo do nej umelo zasahovať. Pri každom strete s infekciou sa organizmus aktivuje a zvyšuje si odolnosť. Koľko krát do roka je tvoje dieťa choré a koľko krát je to práve chrípka? Väčšinou sa jedná o prechladnutie alebo virózu a na ne nie je účinné očkovanie proti chrípke. Okrem toho sa očkuje podľa predpokladu aký druh chrípky príde a čo ak dostaneš iný typ ako proti ktorému si zaočkovaná. A čo vedľajšie účinky očkovania. Vypýtaj si od lekárky leták a pozri aj na internete o konkrétnej vakcíne. Na niektorých letákoch je uvedené medzi nežiaducimi účinkami vznik cukrovky.
mamka Danka
30.09.10,13:27
http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/cesty-nadeje/

toto si pozrite. sú tam výpovede mamičiek detí postihnutích po očkovaní. Odvisielané to bolo na STV 2 11.9.2010 Cesty nádeje.
misomiso
30.09.10,13:38
Prosim vas neblaznite a neohrozujte este aj deti tym, ze naletite na marketing farmacautickym firmam.

Poznam osobne cloveka, ktoremu to znicilo zivot.

Precitajte si Kyosakiho. Inak primitivna kniha, ale dobre pise o tom ze ked vam bankar bude radit, ako investovat, tak tento postup bude zarucene dobry pre neho (pre banku) ale nie pre vas. O tom to je. To, co vam hovori lekar je dobre pre neho (chce, aby ste opat prisli) a pre farm. spol.
mamka Danka
30.09.10,13:44
Podľa mňa je veľmi nezodpovedné nechať dieťa v kolektíve do poslednej chvíle kým nemá teplotu aj choré len aby rodič nevypadol z práce, aby dieťa nevymeškalo školu. Však len kašle, má len nádchu..... je to nezodpovedné voči samotnému dieťaťu, alebo nie dosť, že jeho imunitný systém musí bojovať o ochorením, ale aj s vonkajšími bacilmi z okolia. A je to nezodpovedné aj voči kolektívu v škole a cestujúcich v autobuse. Z vlastnej skúsenosti viem, že lepšie je dieťa stiahnuť s kolektívu hneď pri prvých príznakoch a ono to prejde za pár dní, ako to ťahať až kým sa dá a čakať či sa stav zhorší alebo zlepší.
Ecinazuz
20.10.10,18:59
já mám na očkovanie tiž negatívny názor
Ecinazuz
20.10.10,19:00
radšej prevencia a vitamíny....
jenny5
20.10.10,19:29
Plne súhlasím s mamkou Dankou :)
Ja mám deti bohužiaľ so zníženou imunitou a zo škôlky po troch až štyroch dňoch vždy niečo donesú hlavne kvôli tým "nie chorým deťom". Keď ráno počujem kašeľ v šatni a k tomu mamička povie, rýchlo sa vysmrkaj a ideme, tak mám dosť :(
Chápem aj pracujúcich rodičov, som jedným z nich, ale deti sú podľa mňa na prvom mieste. Choré dieťa v kolektíve naozaj trpí a zároveň ohrozuje ostatných.
A k očkovaniu proti chrípke. Ja na chrípku deti nedávam zaočkovávať, musia si budovať imunitu prirodzene aj prekonaním choroby. Majú dosť povinných očkovaní a čo boli dobrovoľné, dali sme pneumokoky, tie vedia narobiť veľkú šarapatu.
Takže hlavne všetkým detičkám aj rodičom veľa zdravíčka :)
ivantt
20.10.10,19:41
Ja by som povedal ze namiesto ockovania posilnovat imunitu dietata. Ze ako ?? otuzovať ale treba sa pripravit na to, ze to nebude bez kriku :-)) potom pri sprchovani striedat teplu a studenu vodu... Naucit deti na ovocie miesto cokolady ( tym nehovorim ze nedavat cokoladu ) a na bylinkove caje. Na posilnenie imunity je velmi dobra vilcacora a môžu to aj deti. Jedine, co sa neda tak uchrániť ich pred stresmi v škole, to zvysuje riziko ochorenia. A ked je dieta uz chore, tak ho treba liecit a nenechat chorobu precchodit, to mu môže zničiť život. A očkovanie ??? človek plati, poistivna plati a komu ??? Kolko ockovacieho sera treba minut co sa kupilo a neminulo ??? Teličko a organizmus dieťaťa si nejak imunitu musi vybudovať a to znamená, že občas aj choré musia byť a vytvoriť si prirodzené protilatky. A ked je teplota 37° C tak netreba panikarit, dokonca ani pri 38, ved teplota pomaha... az vysoke teploty treba zrazat...
Samozrejme, je to len môj názor.. ja som sa vzdy liecil nanukmi a zmrzlinami, nevadi mi studene pivko ani chladna voda. Nemusim nosit kozuch v zime a ked prsi nenosim dazdnik ani prsiplast.
a este jedna otazocka... čože je to chrípka ??? Angíne je len cudzie slovo ;-)
ivantt
20.10.10,19:45
hubatá
20.10.10,20:00
Vrele súhlasím s misomiso: neočkovať, zeleninu a ovocie nenakupovať vo veľkých potravinových reťazcoch, ale si nájdite babku so záhradou a od nej kupujte vitamíny v prirodzenej forme. Nejedzte vy a hlavne vaše deti ovocie a zeleninu mimo sezóny: t.j. rebarboru, čerešne, jahody, ríbezle, egreš, paradajky, papriku, uhorky, tekvicu, hrozno, orechy, gaštany - jedzte v vtedy keď je sezóna nie v zime z Tesca. Veď to je hotová otrava čo predávajú v zime v OC - úplne zbytočne vyhodené peniaze! V zime cesnak, cibuľu, kyslú kapustu, mrkvu, jablká, cviklu - teda všetko to čo vyrastie v našom podnebnom pásme. Banány, pomaranče, kiwi, avokádo, citróny sú dobré pre černochov, ich organizmus má z nich úžitok, ale náš nie. Teraz na jeseň sa vyberte na šípky, chren, nasušte si bazy, žihľavy "ščípok" z jabĺk a máte kvalitné čaje a nekupujte ten prach v sáčkoch pozametaný z podlahy. A nebudete mať narušenú imunitu. Prší? Obujte si gumáky a pršiplášť a choďte s deťmi von, nech sa počvachtajú vo vodičke..... uvidíte s akými červenými líčkami prídu domov. Potom im len bude chutiť mastný chleba s cibuľou a šípkový čaj !!!!
jahodka30
20.10.10,20:12
Na stránke sloboda v očkovaní, je veľmi zaujímavý článok o tom že vitamín D chráni pred chrípkou oveľa viac ako očkovanie (nemôžem žiaľ pridať odkaz na stránku). Odporúčam prečítať!
hubatá
20.10.10,20:32
Ešte neodolám a musím povedať jednu poznámku:
mladé mamičky celé dni trávia s deťmi vo veľkých nákupných centrách vysedávaním na káve. Ich maličké detičky sú buď priviazané v buginách kde celé hodiny musia sedieť kým mamina s kamoškou si vypije kávu a poobzerá posledné výkriky módy, alebo sa hrajú v tom prachu na preliezkách v detských centrách, kde denne prejdú desattisíce ľudí. Dýchajú nízko pri zemi zvírený prach z topánok nakupujúcich - a sú unudené. Na obed dostanú pizzu alebo niečo v McDonalde, lebo mamička nemá čas uvariť teplý kvalitný obed. Spia v ruchu obchodného domu, skrútené v bugginách, pre ne tam nie je nič zaujímavé.
Len veľmi málo mladých ľudí chodí za každého počasia s deťmi von. A keď aj idú s detičkami tak ich oblečú do tesných riflí a búnd podľa najnovšej módy a počuť len samé napomínanie: nechytaj ten kameň, neber tú palicu, nebehaj, nezababri sa !
Čo tak obliecť ich do pohodlných šuštiakov a nech sa prirodzene pohrajú s tým čo nájdu v prírode: vylezú na strom, zababrú sa v piesku, nazbierajú si gaštanov, kamienky, listy. Veď takto prirodzenou formou získavajú aj imunitu voči chorobám. A domov sa vrátia s mnohými zážitkami a oddýchnutí sú aj rodičia aj detičky.
jozka56
20.10.10,20:37
Hubatá máš veľký kus pravdy, ale nie všetky novodobé mamičky s detičkami takto žijú, viacmenej iba tie panelákové...:)
hubatá
20.10.10,21:04
Samozrejme že panelákové..... dedinské deti sa celý deň hrajú v teplákoch na dvore, maznajú sa s mačkou, so psom, odtrhnú si neumyté jablko v záhrade.......
Samozrejme ak namiesto záhrady nemajú anglický trávnik, vykachličkovaný dvor a nekupujú ovocie v Lidli. Lebo poznám aj také deti z dedín - hlavne blízko pri Bratislave, čo majú alergiu, oslabenú imunitu. Len si všimni ako vyzerajú detičky celebrít: bledé, neduživé, vyobliekané v značkových veciach, do súkromnej škôlky sa vozia v drahom aute a nie na kolobežke....... Ja ich ľutujem, lebo nemajú také zážitky ako deti z Hornej Dolnej, nevedia čo je to zmáčať sa v potoku, premrznúť na guľovačke a sánkovačke, počvachtať sa v gumákoch v kalužiach.
jozka56
20.10.10,21:06
..hovorím hlavne z mojich skúseností, vnučenka býva v hore...a užíva sa paneláka u babinky:)))
hubatá
20.10.10,21:18
Tak to máte ideálnu kombináciu, to má máloktoré dieťa.....
jozka56
20.10.10,21:21
môže byť:))))
ivantt
21.10.10,04:25
Vrele súhlasím s misomiso: neočkovať, zeleninu a ovocie nenakupovať vo veľkých potravinových reťazcoch, ale si nájdite babku so záhradou ....... Banány, pomaranče, kiwi, avokádo, citróny sú dobré pre černochov, ich organizmus má z nich úžitok, ale náš nie. Teraz na jeseň sa vyberte na šípky, chren, nasušte si bazy, žihľavy "ščípok" z jabĺk a máte kvalitné čaje a nekupujte ten prach v sáčkoch pozametaný z podlahy. A nebudete mať narušenú imunitu. Prší? Obujte si gumáky a pršiplášť a choďte s deťmi von, nech sa počvachtajú vo vodičke..... uvidíte s akými červenými líčkami prídu domov. Potom im len bude chutiť mastný chleba s cibuľou a šípkový čaj !!!!

So vsetkým súhlasim, mpdro hovoríš až na tie banány. Banán je ovocie ktoré sa môže v každom podnebnom pásme. Tak som to o nom cital. No a to ovocie zio supermarketov, onedlho budu musiet k nemu pridat aj vitaminový balíček. Nestačí že to je asi 5 krát striekané so všelijakými jedmi než sa to dostane na pult ale oni to chcú žarovať aby zabily všetky bacily. Takze aj cervíkov ktorý tam budu hnit ( vlastne vidiet cervika v kupovanom ovoci je zázrak ) a tým zničia vsetky vyitamíny co by ovocie malo obsahovať a nebojim sa povedat ze dokonca aj chut, ak este nejaka ostala...
ivantt
21.10.10,04:34
Ešte neodolám a musím povedať jednu poznámku:
mladé mamičky celé dni trávia s deťmi vo veľkých nákupných centrách vysedávaním na káve. Ich maličké detičky sú buď priviazané v buginách kde celé hodiny musia sedieť kým mamina s kamoškou si vypije kávu a poobzerá posledné výkriky módy, alebo sa hrajú v tom prachu na preliezkách v detských centrách, kde denne prejdú desattisíce ľudí. Dýchajú nízko pri zemi zvírený prach z topánok nakupujúcich - a sú unudené. Na obed dostanú pizzu alebo niečo v McDonalde, lebo mamička nemá čas uvariť teplý kvalitný obed. Spia v ruchu obchodného domu, skrútené v bugginách, pre ne tam nie je nič zaujímavé.
Len veľmi málo mladých ľudí chodí za každého počasia s deťmi von. A keď aj idú s detičkami tak ich oblečú do tesných riflí a búnd podľa najnovšej módy a počuť len samé napomínanie: nechytaj ten kameň, neber tú palicu, nebehaj, nezababri sa !
Čo tak obliecť ich do pohodlných šuštiakov a nech sa prirodzene pohrajú s tým čo nájdu v prírode: vylezú na strom, zababrú sa v piesku, nazbierajú si gaštanov, kamienky, listy. Veď takto prirodzenou formou získavajú aj imunitu voči chorobám. A domov sa vrátia s mnohými zážitkami a oddýchnutí sú aj rodičia aj detičky.

HOvoríš mi zo srdca ale zabudla si dodať, že ked príde dieťa domov z vonku zablatené tak prinajlepsom dostane vynadane lebo sa to bude mueisť oprať a dieťa okupať, niekedy to skončí bitkou. Nikdy ma rodičia netrestali, nenadavali ani nebili za to že som sa vonku zašpinil, vobec mame nevadilo ked musela prat blatové veci a to sme nemali automatické práčky. No a najvačším trestom bol zákaz.. teda zákaz ísť von. Dnes ked dieťa vyženu von tak je to trest...
katarina.j
21.10.10,07:05
Ešte neodolám a musím povedať jednu poznámku:
mladé mamičky celé dni trávia s deťmi vo veľkých nákupných centrách vysedávaním na káve. Ich maličké detičky sú buď priviazané v buginách kde celé hodiny musia sedieť kým mamina s kamoškou si vypije kávu a poobzerá posledné výkriky módy, alebo sa hrajú v tom prachu na preliezkách v detských centrách, kde denne prejdú desattisíce ľudí. Dýchajú nízko pri zemi zvírený prach z topánok nakupujúcich - a sú unudené. Na obed dostanú pizzu alebo niečo v McDonalde, lebo mamička nemá čas uvariť teplý kvalitný obed. Spia v ruchu obchodného domu, skrútené v bugginách, pre ne tam nie je nič zaujímavé.
Len veľmi málo mladých ľudí chodí za každého počasia s deťmi von. A keď aj idú s detičkami tak ich oblečú do tesných riflí a búnd podľa najnovšej módy a počuť len samé napomínanie: nechytaj ten kameň, neber tú palicu, nebehaj, nezababri sa !
Čo tak obliecť ich do pohodlných šuštiakov a nech sa prirodzene pohrajú s tým čo nájdu v prírode: vylezú na strom, zababrú sa v piesku, nazbierajú si gaštanov, kamienky, listy. Veď takto prirodzenou formou získavajú aj imunitu voči chorobám. A domov sa vrátia s mnohými zážitkami a oddýchnutí sú aj rodičia aj detičky.


Hubatá máš veľký kus pravdy, ale nie všetky novodobé mamičky s detičkami takto žijú, viacmenej iba tie panelákové...:)
našťastie nie všetky maminy sú také ako píše hubata. Ved aj ja mám 2 deti a nesedíme len doma. Dokonca ked som počas materskej chodievala stale vonku s kamarátkou, tak nám jedna mamina povedala, že patríme k ukážkovým matkám, ktoré sú za každého počasia vonku....neberte to tak, že sme týrali deti (že museli byť vonku či pršalo, či bola poriadna kosa), ale čerstvý vzduch len prospeje a posilní imunitu. Takže vôbec nesúhlasím s hubatou a ani s jožkou56, ktorá zasa pohrda panelákovými detmi...Aj my sme z paneláku a predsa sme vonku-máme dobré prostredie,blízko jazero,lesík, kde sa dá s deťmi vyšantiť...tak prosím, nehádžte všetky maminy do jedneho vreca....Nebojte, aj ja poznám také mamičky, ktoré ked trocha fuka sedia doma nech dieta neochorie....ale ja rozhodne k nim nepatrím a verím, že aspon tu na porade sa takéto aktívne a činné mamičky nájdu....veď čo neurobíme pre naších drobcov, nie? teraz sme tu my pre nich a v starobe tu budú oni pre nás....:)
ivantt
21.10.10,07:31
našťastie nie všetky maminy sú také ako píše hubata. ..............ale ja rozhodne k nim nepatrím a verím, že aspon tu na porade sa takéto aktívne a činné mamičky nájdu....veď čo neurobíme pre naších drobcov, nie? teraz sme tu my pre nich a v starobe tu budú oni pre nás....:)

Ja si myslim ze poradacky nemali na mysli zrovna teba, hovoria o vacsine, ake su panelakove matky a ich deti. Podla toho co citavam od nich tak ciem ze nemyslia nic zle a dokonca naopak, povedia otvorene a pravdivo, ako to oni vidia. Tento krat s nimu suhlasim, vacsina panelakovych mamiciek je takych ako opisuje ale je vela takych ako si ty. My sme deti tiez vychovavali v panelaku... ja som to bral inak, hoci som v panelaku vyrastal a moja manzelka tiez inak, ona vyrastala na dome.. mne nevadilo ked prisli ufulany, preto ze to nevadilo mojim rodicom ked som bol ja decko... ale ona ich chcela mat stale ako vo vaticke. Takze aj v jednej rodine su rozdiely a nieto este v panelaku ci na sidlisku. Netreba brat vsetko hned osobne... ;)
hubatá
21.10.10,15:33
Presne tak katarina j.: ak neväzníš svoje dieťa v bugine, ale chodíte na prechádzku s kamarátkami a detičkami pešo (bez kočíka), tak si moja krvná skupina, tak potom som nemyslela teba. Ale pozri okolo seba: maminy sa prechádzajú, postávajú, nakupujú - ale deti sú uväznené v bugine, a ani si nepobežkajú aby sa neumazali, nezablatili topánočky, lebo by zašpinili ešte aj tú drahú buginu. A to vysedávanie v NC sa stalo národným športom či je piatok alebo sviatok. To som mala na mysli, dobre to pochopil ivantt - treba ich nechať voľne vyšantiť, napapkané budú dobre spinkať v tichej miestnosti, bez zvuku televízora alebo modrej obrazovky otcovho počítača.
A tá výživa? Fakt si niekedy píšte čo vaše dieťa zje a budete samy prekvapené: 1/4 rohlíka, zakúsol do jablka a nie že desiatoval rohlík s jablkom, 2 lyžičky polievky, 5 lyžíc kaše ..... veľmi málo detí zje všetko čo mu mamička dá na tanier.
lenkak
27.10.10,20:12
Veru aj ja vidím také mamičky, v kaviarničkách, v obch. centrách, či v kočíku. AJ my sme chodili dlhšie s kočíkom, ale sme chodili na 2-3hod prechádzky, a toľko vtom čase peši nevydržal. Aj do obchodov chodíme, nie do centier, ale keďže nemáme kde dať malého, tak ho berieme so sebou. Pri ňom ale nakúpime a utekáme preč. On by nevydržal. Aj to ho musíme dať už do vozíka, pokiaľ bol v kočíku, tak musel byť pripútaný, lebo by hneď bola inventúra v regáloch. Ja sa až pozastavujem, ako tie detičky môžu tak dlho vydržať v kočíku, bez pohybu. Veď ja keď som si sadla, že si trošku oddýchnem, ak spal hneď sa zobudil, mala som max. 10-15 min prestávku bez pohybu, ináč plač veľký. Teraz už chodíme peši, aj na ihrisko sme chodili. Kamienky, špaky, papeky, tráva, listy a odhodené odpadky sú najväčším lákadlom. Jeho pustiť to je ako pustiť psa.
Periem minimálne 4-5 x do týždňa, varím skoro každý deň. Nehovorím, že zje všetko, ale zje dosť.
Dnes napr, píšem čo ma napadne: 1x termix, 1x šiška, miska polievky - zeleninovej, menšia miska tarhoni, (ale bez mäsa, to nezje), 1 banán, 1 párok, 1 rožok, 1 jablko, 1x jogurt. Zvykne aj viac jedávať. Teraz bol trošku slabší deň. Koľko mliečka vysal zo mňa, to už neviem.
Chorý na ant bol 1x, soplíky nepočítam.
Napriek tomu, že býva skoro každý deň von, pokiaľ fakt veľmi neprší, má aj gumáky, pršiplášť, je nerušený, nespáva dobre.
Má 2,5roka, 92cm, 13,5 kg mal naposledy.
jozka56
27.10.10,20:40
katarina.j nedovolím si urážať maminky z činžiakoch...to čo ťa napadlo...ja bývam v bytovke, vidím maminky, ako krásne kočíkujú detičky..."ale" vždy tu bude, česť výnimkám:)
katarina.j
28.10.10,05:27
Presne tak katarina j.: ak neväzníš svoje dieťa v bugine, ale chodíte na prechádzku s kamarátkami a detičkami pešo (bez kočíka), tak si moja krvná skupina, tak potom som nemyslela teba. Ale pozri okolo seba: maminy sa prechádzajú, postávajú, nakupujú - ale deti sú uväznené v bugine, a ani si nepobežkajú aby sa neumazali, nezablatili topánočky, lebo by zašpinili ešte aj tú drahú buginu. A to vysedávanie v NC sa stalo národným športom či je piatok alebo sviatok. To som mala na mysli, dobre to pochopil ivantt - treba ich nechať voľne vyšantiť, napapkané budú dobre spinkať v tichej miestnosti, bez zvuku televízora alebo modrej obrazovky otcovho počítača.
A tá výživa? Fakt si niekedy píšte čo vaše dieťa zje a budete samy prekvapené: 1/4 rohlíka, zakúsol do jablka a nie že desiatoval rohlík s jablkom, 2 lyžičky polievky, 5 lyžíc kaše ..... veľmi málo detí zje všetko čo mu mamička dá na tanier.
tak som rada, že nehádžeš všetkých do jedného vreca. leb v mojom okolí je dosť mamičiek, ktoré chodia často vonku....o tom čo si písala, by som prihodila k veľmi mladým či veľmi štýlovo-moderným mamičkám(skôr som za tie, ktoré majú skoro deti a nevedia čo s voľným časom asi), lebo len pri návšteve napr.Auparku vidieť mladučké maminky (asi vekové rozpätie 18-23r) ako sedia pri kávičke, limča a dieťa v kočíku....fakt som nestretla matku po 30-tke aby mala čas vysedávať s dieťaťom a klebetiť s kamarátkou....fakt som stretla len mladučké maminky...nechcem sa nikoho týmto dotknúť, to je len môj postreh z tohto nákupného centra....:mee:
inak tiež poznám jednu maminku, ktorá ma o rok mladšieho syna ako ja a ona ma dorazila ked sme sa stretli úplnou náhodou vonku, ked som sa jej pýtala, či sa presťahovali,že ich nevídam, tak jej odpoved "zabodovala": vieš ked je také počasie-mrholí a je zima tak my chodievame do nákup.centier kde sú detské kútiky-tam sa malý vyhrá a ideme domov... nechcem menovať tie nákup.centrá(aby to nebola náhodou "reklama" pre maminy-kam s dieťaťom). no priznám sa, ja som taká povaha-čo na srdci-to na jazyku(aj ked niekedy by som mohla byť radšej ticho) tak som sa jej opýtala, že ak je malý alergik, či mu nevadí tam prach rozvírený a hrať sa s hračkami,ktoré sú ochytané,oslintané a kto-vie aké este....a jej odpoved: ved tam musia mat nejaku hygienu a o hracky sa starat,umývat ich a tak... tak to som nezažila taku povrchnosť hádam nikdy....:mee:
Zdenka175
28.10.10,11:54
Ja som sa objednala u lekára, chcela som v piatok dať zaočkovať syna proti chrípke a on mi ochorel včera. Horúčky ..../ Človek miení a Pán Boh mení/
alušik
25.11.10,12:05
Nedá mi nepodeliť sa o to, čo mi dnes prišlo mailom... Kto má chuť pozrite si - pre mňa to bolo veľmi zaujímavé čítanie:
http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-rozhovor/
Som rada, že som sa doteraz riadila vlastnou intuíciou a deti som očkovať nedala.
Denisa
20.01.11,13:09
Denisa
17.03.11,17:51
Zdenka175
14.11.11,06:59
V piatok som dala 7r. syna na odporučanie alergologičky zaočkovať proti chrípke a proti pneumokokom. V sobotu celú noc mal teplotu do 39,5 a v nedelu ráno klesla na necelých 38 °. No o 14 mu vyskočila na 40 ° , išli sme na pohotovosť a prijali ho v nemocnici. Mal dosť opuchnuté pleco, kde mal očkovanie na Pneumo. Mali niekedy Vaše deti také vysoké teploty po očkovaní??, On to mal prvý krát.:( Dúfam, že to bude len reakcia na očkovanie a nič horšie....
Zdenka175
15.11.11,06:25
V piatok som dala 7r. syna na odporučanie alergologičky zaočkovať proti chrípke a proti pneumokokom. V sobotu celú noc mal teplotu do 39,5 a v nedelu ráno klesla na necelých 38 °. No o 14 mu vyskočila na 40 ° , išli sme na pohotovosť a prijali ho v nemocnici. Mal dosť opuchnuté pleco, kde mal očkovanie na Pneumo. Mali niekedy Vaše deti také vysoké teploty po očkovaní??, On to mal prvý krát.:( Dúfam, že to bude len reakcia na očkovanie a nič horšie....

V nemocnici, alergickú reakciu vylúčili a stanovili infekcia -zápal rany..
tomasi
15.11.11,22:41
Ockovat proti chripke som sa dal par krat no uz nie. Pred dvoma rokmi mi zistili nizsi stav krvnych dosticiek, teraz uz viem ze mam autoimunnu trombocytopeniu. Pricina sa nevie, no cca 4 mesiace pred tym nez mi nahodou zistili nizsi stav dosticiek som dostal vakcinu proti chripke. Ja osobne si myslim ze v tele mi to nastartovalo tvorbu protilatok aj proti vlastnym dostickam............Samozrejme doktorka mi to potvrdit nevie, no nevylucuje to........cize ja osobne by som si dieta zaockovat nedal
petermikuláš
01.12.11,09:06
Dobrý deň,
prosím vás o radu, ak má niekto skúsenosť: Dala som do škôlky teraz po prvý krát syna, ktorý má 5,5 roka. Doteraz keďže nebol v žiadnom kolektíve mi jeho detská lekárka hovorila, že sa nemusí očkovať proti chrípke., keďže neprichádza do styku s množstvom detí. Povedala že stačí, ak ho zaočkujem proti chrípke až keď pôjde do škôlky. Syn nieje alergik. Neviem či ho dať očkovať, alebo nie?
Niektoré mamičky majú v tomto rôzne názory. Niektorému dieťatu očkovanie vyhovuje, inému zase nie. Bola by som rada ak by ste sa somnou podelili o vaše skúsenosti ak ich máte. Ďakujem každému.
Ja by som neočkoval.
Denisa
01.12.11,09:42
Očkovaním sa narúša vlastný imunitný systém. Ako hovoríš, že niektorým pomáha, tak ver tomu že nepomáha. Možno chrípku nedostanú, ale je to len otázka času a prejaví sa to inak.taká náhrada. Ako keby si človek chcel ušetriť nohy tak začne chodiť na vozíku - a stane sa to, že mu nohy úplne ochabnú. Tak aj vlastná imunita ochabne a potom sa ťažko štartuje znova. Potom nastupuje ďalšie a ďalšie očkovanie, lebo je človek často chorý, tak aby znovu neochorel...veď lekári to odporučia:(.
Možno to bol príklad pritiahnutý za vlasy, ale porovnateľné to je ;). Telo má samoliečiteľnú schopnosť,tak mu treba, ak je to nevyhnutné, pomôcť. Ale tým, čo ho podporí a nie čo mu škodí.