zuja27
08.09.08,09:28
Dobrý deň, keby ste mi niekto vedeli poradiť na túto tému. V minulosti sme zakúpili pozemok a po čase sme zistili, že cesta nie je obecná ale patrí firme, ktorá predávala pozemky. Kontaeľ firmy nám povedal, že nám cestu darujú. Vie mi niekto poradiť, či môžeme dať do darovacej zmluvy 12 obdarovaných a podať návrh na vklad, ale či je k tomu potrebné niečo špecifické. Nikto z vlastníkov nie je schopný založiť ani spoločenstvo vlastníkov. Pokiaľ bude cesta nevysporiadaná tak mi banka nechce dať úver, vôbec neviem ako ďalej. Prosím keby mal niekto z poraďákov znalosti vopred veľké ďakujem za rady.
Chobot
08.09.08,07:54
Dobrý deň, keby ste mi niekto vedeli poradiť na túto tému. V minulosti sme zakúpili pozemok a po čase sme zistili, že cesta nie je obecná ale patrí firme, ktorá predávala pozemky. Kontaeľ firmy nám povedal, že nám cestu darujú. Vie mi niekto poradiť, či môžeme dať do darovacej zmluvy 12 obdarovaných a podať návrh na vklad, ale či je k tomu potrebné niečo špecifické. Nikto z vlastníkov nie je schopný založiť ani spoločenstvo vlastníkov. Pokiaľ bude cesta nevysporiadaná tak mi banka nechce dať úver, vôbec neviem ako ďalej. Prosím keby mal niekto z poraďákov znalosti vopred veľké ďakujem za rady.

Chápem dobre, že ste majitelia pozemkov, na ktorých budete stavať rodinné domy? Tak potom neviem, prečo spomínaš spoločenstvo. Nikto ani nemá dôvod zakladať nejaké spoločenstvo. Ak cesta nie je obecná, môžete ju nadobudnúť do vlastníctva aj všetci, ktorí ju užívate - budete spoluvlastníci cesty, každý podielom 1/12. Môže sa to urobiť tou darovacou zmluvou, kde bude uvedený jeden darca a 12 obdarovaných.
zuja27
08.09.08,11:03
ďakujem za odpoveď, domy tam už nejake stoja, o spoločenstve hovoril konateľ s.r.o. ktorý nám predával pozemky, ale teraz je mi už jasné že to ide tou darovacou zmluvou vďaka ZuJa
zuja27
09.09.08,10:44
Poraďák Chobot, prosím prosím ešte helfnúť potrebujem ešte vedieť: ulica ma 12 pozemkov v návrhu by teda malo ísť o 1/12 z plochy, a ako to urobiť v tom prípade, keď jeden pozemok vlastnia dvaja vlastníci (za socíku sme tomu hovorili druh a družka) má to tam byť doplnené že 1/13? A ešte potom manželia (bezpodielové vlastníctvo)? Tam sa to rieši ako? Mám v tom hokej, ale už 4 roky to nikto nerieši tak sa chcem do toho pustiť ja. Srdečná vďaka ZuJa