Timcsi
03.05.05,12:25
Ako by som mohla zadefinovať zodpovedné osoby vo verzii DOS, v prípade, ak v denníku účtujú dvaja, t.j. aby bolo vidieť pri každom riadku, kto zaúčtoval daný účtovný prípad?
poruba
03.05.05,12:04
Timcsi, neuvidla si, aký program používaš.Ja mám Datalock, a v účtovníctve ( ani v jednoduchom a ani v podvojnom ) sa mi to nedá urobiť. Jediný, kto to môže urobiť je programátor ( ak to vôbec ide ).Funguje mi to iba v sklade, ten je osobitne a tam viem, kto urobil faktúru. Ale ak mám pravdu povedať, ja by som nikomu nedovolila, aby mi "fušoval do účtovníctva".Keď spravím chybu, aspoň viem, že som ju spravila ja a viem ju odstrániť. Ale hľadať chyby po druhých...
ondrejvla
03.05.05,14:12
Ak používaš MRP DOS, tam si dáš CTRL D, a vyplníš zodp.osobu. A vieš, že si sama sebe škodíš, keď účtujete dvaja?! To by som rozhodne nedovolila, aby mi niekto sa zamontoval do účtovníctva! To na konci roku, alebo ako správny ekonóm mesačne, aj hľadá a vysúhlasuje každý svoje?!
Ivenka
03.05.05,18:38
Ondrejvla máš svatuuuuu pravdu. Dnes som to zistila. Timcsi je to tak.
Firma chcela vyjsť v ústrety jednej pracovníčke na MD. Tak či nepotrebujem pomôcť. Okrem iného ..... ,že urobí ročné zučtovanie preddavkov, Q výkazy na DU /mimochodom pisala som aj ja do Porady, že ak nie sú zamestnanci tak treba predkladť s 0/, opíše výkazy na poisťovne. A tak mi dnes napadlo, že či to všetko urobila, keďže sme niekoľko firiem. Takže jej to ani "nezašumelo v hlave", že keď firma nemám zamestnancov atď. Takže idem sa ja rýchlo urobiť čo som mala a budem čakať pozdrav z DU.
ondrejvla
03.05.05,18:42
Milujem "snaživcov", ktorí to robia len preto, aby si pomohli! Viac škody, ako osohu, a potom sa hľadajú skúsené "staré vraždy", ktoré to majú dať do poriadku!

Vlasta
Timcsi
04.05.05,05:04
Tá druha osoba je moja matka. Takže nevidím problém v tom, že spolu účtujeme. Ide o to, aby sme mohli skontrolovať jedna druhú.
poruba
04.05.05,08:09
Timcsi, v tomto prípade ti poradím len jedno - zavolaj programátora. Ale ak ty chceš kontrolovať mamu a mama teba, robíte si zbytočnú robotu. Lebo ak sa stane niekde chyba, musíš hľadať a už ti nepomôže, kto to zaúčtoval - teda, kto urobil chybu.
inge57
07.06.10,09:43
Ahojte,

prosím Vás a ako zadám osobu zodpovednú za zaúčtovanie vo MRP WIN??

Ďakujem

Ingrid