misomiso
08.09.08,12:56
http://ekonomika.sme.sk/c/4066337/dokoncili-najvacsiu-reklamu-na-slovensku.html

Chápem peniaze vynaložené na eurokampaň. Ale načo je nám toto za 2 mil Sk?

Jediné, čo treba je vysvetliť je problematika prechodu na Euro. Treba to vysvetliť luďom, predovšetkým starším luďom a luďom s nižším vzdelaním. Potom samozrejme aj podnikateľom, pretože im z toho vyplývajú rôzne povinnosti. Ale aby sme si musli "robit dobre" takymito plachtami? Keď takto plýtva súkromná firma - dobre, ale štát?
Braňo
08.09.08,11:05
účelom je vyčerpať rozpočet, ktorý bol pridelený na eurokampaň. nič viac.
misomiso
08.09.08,14:59
Ved ano, len ja sa pytam, aky zmysel ma takyto ucel. Asi podobne, ako sa neodpovedny jednotlivec stavia k statnemu majetku, tak sa tentoreaz SR stavi k eutopskym peniazom. Ako keby europske peniaze neboli aj nasimi peniazmi.

Skor by som chapal, ak by sa stat rozhodol kompenzovat zvysene vydavky tym podnikatelom, ktori so zavedenim Eura maju najvacsie vydavky. Teraz nemyslim moju firmu, my mame vydavky nulove, ale ostatni su na tom horsie.
Melnick
08.09.08,15:13
účelom je vyčerpať rozpočet, ktorý bol pridelený na eurokampaň. nič viac.
BINGO:)
Tweety
08.09.08,15:46
http://ekonomika.sme.sk/c/4066337/dokoncili-najvacsiu-reklamu-na-slovensku.html

Chápem peniaze vynaložené na eurokampaň. Ale načo je nám toto za 2 mil Sk?

Jediné, čo treba je vysvetliť je problematika prechodu na Euro. Treba to vysvetliť luďom, predovšetkým starším luďom a luďom s nižším vzdelaním. Potom samozrejme aj podnikateľom, pretože im z toho vyplývajú rôzne povinnosti. Ale aby sme si musli "robit dobre" takymito plachtami? Keď takto plýtva súkromná firma - dobre, ale štát?
Táto reklama je zbytočne vyhodený nemalý peniaz, ale aj Tebe sa podarila jedna, musli je dobré, robí dobre,:) chýbajú len bodky na u.
Bastian
08.09.08,16:04
Keď už chcú silou mocou tú plachtu, tak nech... snáď nám vysvetlia aj na čo to bude dobré. Ale nech ju "inštalujú" na Patrónke na budovu J&T. Tam sa to bude viac hodiť...:D
Dáša_
08.09.08,16:06
No ja som sa pred chviľou veľmi pozastavila nad tým, že nejaký program na jojke "sponzoruje" Všeobecná zdravotná poistovna .
Tweety
08.09.08,16:20
No ja som sa pred chviľou veľmi pozastavila nad tým, že nejaký program na jojke "sponzoruje" Všeobecná zdravotná poistovna .
Áno, je to tak, všetci poistenci a štát(veď nás je chválabohu dosť), sponzorujú Panelák. Je to neskutočné.
m.hladka
08.09.08,16:37
Keby to museli platiť zo svojho vrecka, určite by si to rozmysleli, ale tu ide naozaj o biznis. A tak je to aj v iných oblastiach, len to nie je tak na očiach. Potichučky robia veľké obchody o ktorých nemáme ani šajnu.
Bastian
08.09.08,16:45
... a mohol by to aj zaplatiť pán Tkáč, veď na tom riadne zarobil.
tetrisss
08.09.08,16:49
No ja mam vobec vyhrady voci celej eurokampani, pretoze minule ked ukazali muzikal pre romskych spoluobcanov a videla som slabych tridsat ludi na celom predstaveni, potom sa ich pytali na fakty, ktore im mali byt z toho jasne a nakoniec nic nevedeli, ale dobre sa zabavali a cele predstavenie stalo 30000,-sk a platila to narodna banka, tak mi vlasy dupkom vstali. Nasledne vydali CD s nejakymi pesnickami s absolutne primitivnymi textami pre znova tuto komunitu a ked im televizny reporter ponukol CD zadarmo, tak sa zistilo, ze romovia uz nevedia romsky, takze fakt uspesna propagacia. Nakoniec romovia v rozhovore potvrdili, ze eura poznaju a vobec sa ich neboja a jeden z dotazovanych sa vyjadril velmi nazorne: ti co nevedia sa parkrat oj..u a uz budu vediet. Tak isto toto dualne zobrazovanie nikoho nezaujima, tak ani ziadna plachta nebude bovieco. Tak isto si myslim, ze ide len o vycerpanie fondov a nie o podstau.
Paula
08.09.08,17:29
Áno, je to tak, všetci poistenci a štát(veď nás je chválabohu dosť), sponzorujú Panelák. Je to neskutočné.


Daná televízia by potom mohla na oplátku vďačným čumilom Paneláku zasponzorovať poistenie v danej poisťovni alebo zateplenie ich paneláku. Tak by nejaký úžitok zo sponzorstva možno aj bol :rolleyes:
Jozef Mihál
08.09.08,17:56
Ako pravidelný čumil Paneláku normálne pod vplyvom silnej reklamy uvažujem o návrate do lona VšZP.
endrju
08.09.08,18:04
Ako pravidelný čumil Paneláku normálne pod vplyvom silnej reklamy uvažujem o návrate do lona VšZP.
Hm, aj očumovanie panelákov má sponzora? Už teda viem, prečo cestou do práce môžem z trolejbusu "len tak" očumovať paneláky. :rolleyes: :D
A keď sponzor prestane sponzorovať očumovanie, zavedú nejakú očumovaciu prirážku k cestovnému v MHD? :eek:
Jozef Mihál
08.09.08,18:30
Nie je Panelák ako panelák.
Zoltán Kovács
08.09.08,18:32
Nie je Panelák ako panelák.

:D:D:D
pepsikova
08.09.08,19:03
Hm, aj očumovanie panelákov má sponzora? Už teda viem, prečo cestou do práce môžem z trolejbusu "len tak" očumovať paneláky. :rolleyes: :D
A keď sponzor prestane sponzorovať očumovanie zavedú nejakú očumovaciu prirážku k cestovnému v MHD? :eek:..


..no,dosť možné,že štát zistí,že na panelákoch nie je čo očumovať,tak ich pekne- krásne opraví,premaľuje na veselo,okolie osadí zeleňou..a bude to všetko platiť zo svojich..

..no a u mňa veru dali prirážku-zdvihli cestovné od septembra...mohlo by to byť za to očumovanie (aj panelákov)..
Aendy
09.09.08,07:35
Aleee ved my nerozumieme naco to je , ale to je pre ludi, ktori cestuju lietadielkom a vidia na budove ze €uro ze wauuu, to je krajina, a co su to 2 miliony, ved to je najlepsia reklama ako moze byt, ja osobne navrhujem nech vylepia len taketo plachty a nemusia nic rozpocet je fuc za par takychto budov, a prosim Vas ved o eure uz vieme vsetci, takze teraz ma kampan uz len dekoracny ucel, ved mi vsetko vieme.

DOTAZ: KEDY NAM UZ ROZDAJU TIE EUROKALKULACKY??? JA SA TAK NA NE TESIM BUDEM SA PRECHADZAT PO OBCHODNYCH RETAZCOCH A BUDEM SI TO PRERATAVAT A STAZOVAT SA NA KAZDU ZLU CENOVKU :)

OSOBNE NAVRHUJEM VYROBIT TRICKA A KRAVATY S € !!!
PRE KAZDEHO MUZA KRAVATU PRE ZENU TRICKO A ROZPOCET JE FUC, a mame to bez starosti a este by tu mohli lietat teplovzdusne balony aspon 5 nad BA a dalisch 30 len tak nad slovenskom a sem tam nejaka vzducholod,a lietadlo co taha napis EURO VITAME TA NA SLOVENSKU
endrju
09.09.08,16:22
Myslím, že v tomto prípade ide o "premyslenú" politiku vymývania mozgov.
Treba hodiť do pľacu nejakú "pozitívnu" správu skôr, ako nás začnú obšťastňovať tými negatívnymi (http://ekonomika.sme.sk/c/4068474/bankove-prevody-sa-po-novom-roku-vykonaju-az-5-januara.html).
Inak nebudú môcť byť všecti "nadšení" z príchodu novej meny.

Pripomínam, že 6. januára 2009 je štátny sviatok a tak banky reálne začnú fungovať 7.1.2009. Keď uvážime, že 31.12.2008 asi tiež nebude nejakým extra vydareným bankovým dňom, tak banky budú mať "prázdniny" iba jeden týždeň. ;)
Nezabudnite teda všetci na dôkladné premyslenie vášho cash-flow na prelome rokov 2008 - 2009.
endrju
09.09.08,16:32
...DOTAZ: KEDY NAM UZ ROZDAJU TIE EUROKALKULACKY???...
Načo Ti je taká zbytočnosť, akou je nejaká eurokalkulačka?
Veď pri prepočítavaní "z hlavy" všetkých cien koeficientami 30,1260 SKK za jedno euro alebo 0,0331939 eura za jednu SKK sa Ti tak precvičia mozgové "závity", že aj zabudneš myslieť na nejakú tú "sklenenú Rózu" a či Alzheimera. ;) :cool:
Paula
09.09.08,16:43
Mne v obchodoch nechýba kalkulačka, ale lupa a to už roky.....v sto jazykoch prťavé čísmenká na návodoch na použitie, na súpiskách o zložení...ani netuším, či mletého červíčka náhodou nešupli do môjho "krmiva", atp....s kalkulačkou neprečítam, sublimujem, som mimotemy, ale zamrníkovať sa mi zažiadalo:cool:
Kazu
09.09.08,17:22
Podľa mňa sú všetky peniaze vynaložené na euro zbytočne vyhodené do luftu. Vedela by som si predstaviť aj efektívnejšie "mrhanie" peniazmi. Keď pozerám tú osvetu mám pocit, že so mňa niekto silou mocou chce urobiť debila. Veď teraz platím Sk a informácia, koľko stojí 10 dkg salámu v eur mi je celkom nanič. Do 31. decembra ma zaujíma koľko toho salámu môžem kúpiť za 18 tisíc Sk ktoré mám v peňaženke. A od 1. januára sa začnem zaujímať, koľko salámu môžem kúpiť za 597,49 eura. A verte, alebo neverte, dokážem si to určite spočítať. A so mnou aj celý zvyšok slovenského obyvateľstva. Tak nechápem, prečo chce na mne ktosi minúť toľko peňazí aby mi to vysvetlil
arizona
09.09.08,17:28
Tiež som toho názoru,že z ľudí robia hlupákov...Tie peniaze by sa určite dali použiť oveľa efektívnejšie!
Ako keby sme doteraz euro (alebi inú cudziu menu)nevideli:D.
Veď dnes ľudia cestujú bežne za hranice, zistia si kurz peňazí daného štátu a hotovo.
Kto si nevie prepočítať také niečo doteraz, teraz mu to nevysvetlí ani plachta cez pol Slovenska:rolleyes:
Dáša_
09.09.08,19:05
Asi som trochu mimotemy , ale s tou eurokalkulackou ste mi pripomenuli zážitok z dovolenky. Na stanku s nejakými upomienkovymi predmetmi mali dualne zobrazenie nasledovne
5 Sk --- 0,1 Euro
10 Sk --- 0,1 Euro.

Nechcela som vyrývať (osobne mi to je jedno a dualne zobrazovanie mi skor vadi), len som im povedala, že to majú zjavne zle, lebo nemože byť aj 5 aj 10 Sk rovnaka suma euro.
A oni mi na to povedali, že im to tak prepocitala kalkulačka :D:D