slnecnicaa
08.09.08,13:24
Dobry den,
neviem ci tato otazka patri do tejto oblasti, ale skusim...
zamestnavatel ma prestahoval do kancelarie, kde bolo kedysi laboratorium. Hrozne v nej smrdi - citit chemikalie. Vraj nepomohlo ani premalovanie a urobenie novych omietok, vraj su napachnute steny samotne. Doteraz tu sedeli traja - asi im to nevadilo, ale mne to teda vadi a dost. sedim tu prvy den a z toho smradu ma stipe v hrdle a ked su zatvorene dvere, tak sa dusim. Ako si mam zistit, ci toto prostredie nebude mat na mna nejaky zly vplyv (predsalen planujeme rodinku a nechcem aby sa to nejako odzrkadlilo na zdravi deti)? Chcem mat nieco v ruke, pred tym ako to zacnem riesit s nadriadenym, aby si nemysleli ze som nejaka rozmaznana. Mozete mi nieco poradit? Dakujem.
yoyo74
08.09.08,11:52
Myslim ze by si mala oslovit veducaho nech da spravit hygienicku a BOZP prehliadku pracoviska. Asi sa na teba bude dost divne pozerat, ak to nikomu predtym nevadilo.
Upozornuje nato aj zakonnik prace... ak tam mate nejake BOZP oddelenie kontaktuj ich.

Základné povinnosti vedúcich zamestnancov
Vedúci zamestnanec je okrem povinností uvedených v § 81 povinný najmä

b) utvárať priaznivé pracovné podmienky a zaisťovať bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci,

dalej Ochrana práce
§ 146
§ 148
Práva a povinnosti zamestnancov
(1) Zamestnanci majú právo na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, na informácie o nebezpečenstvách vyplývajúcich z pracovného procesu a pracovného prostredia a o opatreniach na ochranu pred ich účinkami. Zamestnanci sú povinní pri práci dbať o svoju bezpečnosť a zdravie a o bezpečnosť a zdravie osôb, ktorých sa ich činnosť týka.

Vsetko so zakonnika prace.
slnecnicaa
08.09.08,12:00
Dakujem. skusim som zvedava co mi na to povedia.....
slnecnicaa
10.09.08,06:46
no tak som bola za bezpecnostnym technikom a povedal mi, ze ked doteraz tam sedeli v tej kancelarii traja a im to nevadilo a ani pri preventyvnych prehliadkach sa im nijako nezhorsil zdravotny stav, takze mam skusit si dat na vedenie nejaku ziadost, ale ze urcite ma vysmeju a nepodpisu mi to. a ze co tam ma dat pomerat, ze sa daju merat cpavok, jedy a pod. ale ze zapach ako ma pomerat? a navrhol este, aby som sa dohodla s upratovackou, aby to tu s niecim poumyvala na dezinfekciu a deratizaciu (ale my nemame potkany!!!) ze to ten smrad prekryje. tak som mu povedala ze to nic nevyriesi, to sa musi odstranit a nie prekryt inym smradom. povedala som mu na to, ze ked inym nezalezi na ich zdravi, tak mne ano. tak mi len zopakoval, ze len vyjdem na smiech a ze mozem skusit napisat na hygienu, co mi na to povedia. Jednoducho, len nic nechciet, len robit ako taky somarik a byt ticho.....
chandler
10.09.08,07:07
ved im povedz, ze ked im to nevadi tak nech ich tam daju naspat a teba daju niekde inde, nie?
vzdy mozes dat vypoved.
slnecnicaa
10.09.08,07:09
dvaja z nich tu stale sedia, len jedna sa odstahovala a dali tu mna... a vypoved? keby som mala inu robotu, nevaham, ale tu v tejto oblasti je to trosku tazsie....
Milan.Žiška
10.09.08,07:26
:)Žiadna robota nie je hodna našeho zdavia. Aby si ťa stihli užiť tvoje plánované deti.
slnecnicaa
10.09.08,07:35
ved prave, to iste som povedala BOZP technikovi, ze chcem mat zdrave deti, tak na to mi povedal, ze u tychto co tu sedia sa ziadna zmena zdravotneho stavu neukazala.....
Milan.Žiška
10.09.08,08:16
Určite to vec nevyrieši, ale dáti to potvrdené písomne pre lekára?

Tak velmi ti záleží na tom mieste?
slnecnicaa
11.09.08,04:30
prave dnes som sa dozvedela ze tu bol aj sklad jedov.....:eek:
feron
11.09.08,06:46
no tak som bola za bezpecnostnym technikom a povedal mi, ze ked doteraz tam sedeli v tej kancelarii traja a im to nevadilo a ani pri preventyvnych prehliadkach sa im nijako nezhorsil zdravotny stav, takze mam skusit si dat na vedenie nejaku ziadost, ale ze urcite ma vysmeju a nepodpisu mi to. a ze co tam ma dat pomerat, ze sa daju merat cpavok, jedy a pod. ale ze zapach ako ma pomerat? a navrhol este, aby som sa dohodla s upratovackou, aby to tu s niecim poumyvala na dezinfekciu a deratizaciu (ale my nemame potkany!!!) ze to ten smrad prekryje. tak som mu povedala ze to nic nevyriesi, to sa musi odstranit a nie prekryt inym smradom. povedala som mu na to, ze ked inym nezalezi na ich zdravi, tak mne ano. tak mi len zopakoval, ze len vyjdem na smiech a ze mozem skusit napisat na hygienu, co mi na to povedia. Jednoducho, len nic nechciet, len robit ako taky somarik a byt ticho.....
Asi nie je chemik, keď nevie, že pach je vlastne látka rozpustená vo vzduchu...a tá by sa mohla dať zmerať. A to že tam sedia aj ďalší, to naozaj používa firma svojich zamestnancov ako pokusných králikov, ten argument by som bral ako výsmech (a to aj na mieste tvojich kolegov, čo tam sedia, ich to nezaujíma, aký to má na nich vplyv?), ako vie ten technik, akými vyšetreniami majú prejsť "pokusné osoby", aby sa dokázala (ne)závadnosť prostredia, (navrhni technikovi úlohu "vedúci pokusný králik") a určite choď za prešetrením cez úrad verejného zdravotníctva, pracovnú zdravotnú službu alebo inšpektorát práce, určite to stojí za to.
chandler
11.09.08,08:21
prave dnes som sa dozvedela ze tu bol aj sklad jedov.....:eek:

sprav to tak ze koncis v praci kvoli tomu ze nemas pracovne miesto atak. neviem ake zakony to su... a ze sa s nimi budes sudit. a zda sa mi ze ak za 5 rokov vyhras tak ti budu musiet zaplatit mzdu za celych 5 rokov. to oni velmi dobre vedia a daju ti iny kancel. ak mas nejakeho znameho pravnika tak ti poradi lepsi.