renatakosikova
08.09.08,13:53
Dobrý deň,

som začínajúca podnikateľka. Otvorila som si predajňu s detským textilom a obuvou, otvorené máme teraz 3. týždeň. Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s vývojom obratu v takejto predajni. Prvý týždeň a polovica nasledujúceho bola obratovo nadpriemerná (viac ako som predpokladala a potrebovala na pokrytie nákladov a obnovu tovaru). Momentálne už viac ako týždeň máme pokles tržieb pod hranicu nákladov (v priemere). Chcela by som vedieť či je takýto vývoj normálny a súvisí s tým ako dlho je predajňa v meste, že momentálne sme v čase pre výplatou... Ešte zopár faktov: predajňa je v okresnom meste(cca 20 000 obyvateľov), v centre mesta v novom nákupnom centre na prízemí. Pred otvorením aj teraz každý týždeň máme reklamu formou letákov vkladaných v regionálnych novinách alebo formou inzerátu, prípadne inou formou.
Ak niekto vie zo skúsenosti ako to chodí budem vďačná za každú informáciu.
Braňo
08.09.08,12:17
V takomto meste určite cítiť výkyvy tržieb a stavy pred výplatou a po výplate.
STALI
08.09.08,12:21
vyvoj tržieb zavisi od mnohých okolnosti, ja mam tiez obchod s podobným tovarom ako mas ty a poviem ti ze vyvoj trzieb este po 5 rokoch existencie obchodu neviem odhadnut, jedine co viem ze obchod na rozbehnutie potrebuje minimalne 3 roky, po 3 rokoch si musis zhodnotit ci sa ti to oplati alebo nie..
renatakosikova
08.09.08,12:57
ďakujem za odpoveď. Chcela by som sa ťa ešte opýtať či sa ti tie tržby na začiatku držali stále na nejakom priemere za týždeň a postupne stúpali alebo tiež boli obdobia kedy si nezarobil "ani na slanú vodu", ale v mesiaci sa to nejako vyrovnalo? Pýtam sa preto lebo som na začiatku a chýbajú mi skúsenosti. ďakujem.
Braňo
08.09.08,17:18
Myslím, že týždeň je veľmi krátka doba na hodnotenie.
Filip Glasa
15.09.08,16:19
my sme s obchodom tiež v začiatkoch ( cca rok) a týždenné tržby rozhodne nehodnotím. Tie mi nehovoria vôbec nič. Môžem mať vynikajúci týždeň a potom celkovo zlý mesiac a naopak zlý celý týždeň a v tom istom mesiaci nadpriemerný mesiac.

čo sa týka reklamy, tak sa nám osvedčila nárazová masovejšia kampaň oproti menším pravidelným inzerciám.