synthimode
08.09.08,14:59
Zdravim všetkých
zvažujem že si zriadim e shop rôzny tovar
chcem sa v tejto suvislosti spytat skusenejsich
ako vlastne prebieha proces reklamacie vadneho vyrobku zo strany e shopu?
ked mi zakaznik vrati napriklad PC v zaruke s tym že ma poruchu mám ho ja potom vrátiť do velkoobchodu ?alebo aký je postup?
ďakujem za odpovede
sm
biaaa
09.09.08,14:51
Presne tak. Odporucam nahliadnut do obchodnych podmienok uz fungujucich eshopov so zameranim na tovar aky chces predavat aj ty.
slabikar
09.09.08,15:11
ked mi zakaznik vrati napriklad PC v zaruke s tym že ma poruchu mám ho ja potom vrátiť do velkoobchodu ?alebo aký je postup?
sm

ty nerobis servis? teda, neskladas Pc a nepredavas ale rovno beries poskladane z velkoskladu?
synthimode
12.09.08,06:15
Ja som použil PC len ako priklad,ale v ponuke budu hlavne notebooky,PC skladať nebudem
sm
synthimode
12.09.08,06:25
Presne tak. Odporucam nahliadnut do obchodnych podmienok uz fungujucich eshopov so zameranim na tovar aky chces predavat aj ty.

Dik za odpoved,ak tomu rozumiem správne,tak tovar,ktorý ja kúpim z velkoobchodu a ako e shop predám zákazníkovi,v prípade reklamácie z dôvodu výrobnej vady vrátim do velkoskladu ktorý dalej túto reklamáciu dorieši napríklad tak,že mi dá pre mojho zákazníka nový /alebo opravený výrobok/...

sm
biaaa
12.09.08,12:16
Ano mal by - zavisi ako sa vy dohodnete - popripade skus riesit tuto otazku priamo s dodavatelom a podla toho prisposob aj svoje obch. podmienky.
VladoaKatka
12.09.08,12:55
Dik za odpoved,ak tomu rozumiem správne,tak tovar,ktorý ja kúpim z velkoobchodu a ako e shop predám zákazníkovi,v prípade reklamácie z dôvodu výrobnej vady vrátim do velkoskladu ktorý dalej túto reklamáciu dorieši napríklad tak,že mi dá pre mojho zákazníka nový /alebo opravený výrobok/...

sm
Obchodné a reklamačné podmienky musíš spracovať veľmi uvážene. Mal by si mať písomne dohodnuté dodávateľsko-odberateľské vzťahy aj na prípadné reklamácie.
Riziko určite je, že aj keď sa dohodnete na výmene za nový, že dodávateľ po čase zmení svôj názor, aj to sa stáva.
V prvom rade si preštuduj zákon o ochrane spotrebiteľa a zákon o e-obchode:

http://www.economy.gov.sk/index/go.php?id=1842
http://www.economy.gov.sk/index/go.php?id=2256
synthimode
13.09.08,11:00
Ďakujem všetkým za odpovede,pomohli ste mi
Majte sa krásne
sm:)