K.Fogelova
08.09.08,16:15
ahojte,mam otazku.V soc.poistovni mi povedali,ze ak moj prijem z druheho zanestnania ako Szco,prekroci 12nasobok platnej min.mzdy musim platit povinne nemocenske aj dochodkove poistenie do soc.poist.jedna sa o celorocne prekrocenie????
8100x12=97200,tuto sumu nsmiem prekrocit????Dakujem.
Zoltán Kovács
08.09.08,14:17
ahojte,mam otazku.V soc.poistovni mi povedali,ze ak moj prijem z druheho zanestnania ako Szco,prekroci 12nasobok platnej min.mzdy musim platit povinne nemocenske aj dochodkove poistenie do soc.poist.jedna sa o celorocne prekrocenie????
8100x12=97200,tuto sumu nsmiem prekrocit????Dakujem.

Áno informácia je správna.

P.S. Len trošku poopravím. Druhé zamestnanie szčo, také neexistuje. Ale zrejme si samostatne zárobkovo činnou osobou popri zamestnaní.
veronikasad
08.09.08,14:18
Suma 97200 platila ako príjem v roku 2007 - povinnosť platiť odvody vznikla do 1.7.2008. Výšku min.mzdy ešte nepoznáme - nebude sa zvyšovať od 1.10. ako v minulosti ...
K.Fogelova
08.09.08,14:23
A priblizne o aku sumu by sa jednalo pri plateni tych davok????
veronikasad
08.09.08,14:26
A priblizne o aku sumu by sa jednalo pri plateni tych davok???? Hovorí sa o výške min.mzdy 8900sk, či bude schválená, neviem
K.Fogelova
08.09.08,14:39
Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.Dakujem
veronikasad
08.09.08,14:44
Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.Dakujem
Výška odvodov sa odvíja od min. mzdy. Pri súčasnej min.mzde 8100sk je to 2686sk mesačnem ak pani ministerka nevymyslí niečo iné /čítala som že pripravuje pre živnostníkov platenie odvodov najmenej zo 60% priemernej mzdy v NH/
liba2
09.09.08,03:08
Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.DakujemNa toto nevie nikto presne odpovedať, nakoľko ešte nie je známa nová suma minimálnej mzdy.
ANNAP
03.10.08,11:46
počíta sa do príjmu SZČO aj dotácia z úradu práce cca 60 000 Sk ?
Melnick
03.10.08,12:15
počíta sa do príjmu SZČO aj dotácia z úradu práce cca 60 000 Sk ?
Čerpané z pokynu DRSR

. Dotácie[1] (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=835732#_ftn1), podpory a príspevky, ktoré plynú fyzickej osobe v súvislosti s výkonom činností, z ktorých jej plynú príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu podľa § 6 ZDP sú zdaniteľnými príjmami.


[1] (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=835732#_ftnref1) dotácia – peňažné prostriedky, ktoré majú charakter platby, ktorú jednotlivec alebo inštitúcia poskytuje inému jednotlivcovi alebo inštitúcii bez toho, že by očakával(a) nejakú protihodnotu. Môže ísť o účelovú dotáciu (je určená na presne vymedzené použitie) alebo o neúčelovú dotáciu (jej využitie je presne definované, možno ju použiť na akékoľvek výdavky). Iným delením je delenie na vyrovnávacie dotácie (vystupujú ako určité percento z celkových výdavkov subjektov, ktoré ich prijímajú) a nevyrovnávacie (neodvodzované) dotácie, ktoré nie sú viazané na výdavky príjemcu (Veľká ekonomická encyklopédia, Výkladový slovník A-Ž, Vydavateľstvo SPRINT vfra )
ANNAP
03.10.08,12:48
Majka, takže áno počíta,
viem, že je to zdaniteľný príjem ale som myslela, že v rámci platenia
resp.neplatenia odvodov do soc. poistovne sa neráta do príjmu.
vďaka
Monika Kováčová
03.10.08,13:27
ráta, aj na účely povinnosti platiť resp. neplatiť SP.