slabikar
08.09.08,17:36
mozem len tak previest zo sukromneho uctu na firemny ucet peniaze? ako sa to potom uctuje?
Paula
08.09.08,15:43
JÚ alebo PÚ...a kto je vlastne "vkladateľ" na firemný účet?
slabikar
08.09.08,15:45
vkladatel som ja zo svojho sukromneho uctu an firemny s.r.o. ktora je moja a len moja
Paula
08.09.08,15:52
Môže to byť záväzok voči spoločníkovi (Tebe)...221/365.
Tweety
08.09.08,15:53
vkladatel som ja zo svojho sukromneho uctu an firemny s.r.o. ktora je moja a len moja
Ak je to vklad -pôžička spoločnosti: 221/365.
Stefan2005
08.09.08,17:09
mozem len tak previest zo sukromneho uctu na firemny ucet peniaze?

Nie som zástancom prevodov "len tak" medzi súkromnými a firemnými účtami.
Je možné, že raz budeš musieť vysvetlovať správcovi dane účel prevodu týchto peňazí, a jemu možná nebude stačiť vysvetlenie že "len tak".
No a okrem toho na takéto "bezúčelové" prevody upozorňuje aj zákon 297/2008 Z.z. ....:)

P.S. keď už prevody, tak doložiť dokladom - napr. v prípade pôžičky zmluvou a pod.
slabikar
08.09.08,17:12
Nie som zástancom prevodov "len tak" medzi súkromnými a firemnými účtami.
Je možné, že raz budeš musieť vysvetlovať správcovi dane účel prevodu týchto peňazí, a jemu možná nebude stačiť vysvetlenie že "len tak".
No a okrem toho na takéto "bezúčelové" prevody upozorňuje aj zákon 297/2008 Z.z. ....:)

na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide
Zoltán Kovács
08.09.08,17:15
na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide

Ale tú zmluvu o pôžičke radšej prilož, pre prípad daňových kontrol, a pre prípad, keď budeš chcieť previesť peniaze z firemné účtu na súkromný len tak.
slabikar
08.09.08,17:19
z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat
Paula
08.09.08,17:34
z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat

Bola by to splátka záväzku, resp. pôžičky.
pavol54
08.09.08,17:44
ja to robím cez účet 249 krátkodobá pôžička či je to správne neviem ale si to potom vždy do konca roka vrátim buď na banku alebo hotovosť z pokladne
Stefan2005
08.09.08,18:08
ja to robím cez účet 249 krátkodobá pôžička či je to správne neviem ale si to potom vždy do konca roka vrátim buď na banku alebo hotovosť z pokladne

Na účte 249 sa síce účtujú krátkodobé finančné výpomoci od iných osôb ako bánk a podobne, ale nie od spoločníkov obchodnej spoločnosti - tie sa účtujú ako to bolo spomínané na účte 365 ....
veronikasad
08.09.08,18:27
na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide
Nepochopil si odpoveď Štefana z predch. príspevku. Je jedno či to budeš vkladať prevodom zo súkromného účtu na firemný alebo vkladom do pokladne s.r.o. /tu neide o poplatky za prevod/, nemôže to byť vklad "len tak". Treba k tomu zmluvu o pôžičke...
slabikar
08.09.08,20:07
a ked to je vklad casti zakladneho imania na ucet?
Stefan2005
08.09.08,20:21
... aby sme dospeli k nejakému zmysluplnému záveru, prosím definuj problém.

Vklady a výbery "len tak" neexistujú; musia vyplývať z určitých dokumentov, napr. zo zmluvy o pôžičke, spoločenskej zmluvy, atď.
slabikar
08.09.08,20:22
moja sro nema dostatok penazi na ucte. chcem surne zaplatit fakturu sro zo sukromneho uctu teraz hned cez internet banking. co poradis?
cloe
08.09.08,20:39
z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat

V prípade, že peniaze neprevedieš späť na súkromný účet, bude sa ti táto čiastka stále zobrazovať ako záväzok.
V každom prípade treba podložiť transakciu pôžičky aj zmluvou s dohodnutými úrokmi a splatnosťou.
liba2
09.09.08,01:21
a ked to je vklad casti zakladneho imania na ucet?
nemôže byť; základné imanie si splatil pred vznikom s.r.o., t.j. pred zápisom do Obch.registra. (predpokladám že ide o jednoosobovú s.r.o.)
veronikasad
09.09.08,05:47
moja sro nema dostatok penazi na ucte. chcem surne zaplatit fakturu sro zo sukromneho uctu teraz hned cez internet banking. co poradis?
aby si to zo súkromného účtu nerobil. Preveď peniaze na účet firmy a uhraď to z neho /+ zmluva o pôžičke/