vedec
08.09.08,19:11
caute vsetci poradaci!
da sa to to urobit.
ide o to ze ked niekto chce predat napr. bar alebo nejaku inu prevadzku ale kupujuci nema dost peniazov, tak sa dohodnu ze predavajuci prepise prevadzku na kupujuceho a kupujuci mu zaplati tak ze zoberie pozicku z banky na zaklade danoveho priznania.
da sa to!!!
chlap
08.09.08,20:07
Nerozumiem dosť dobre čo chceš vedieť - veci sa totiž bežne kupujú tak, že ak na niečo namám peniaze, tak si ich požičiam.

Predpokladám ale, že sa pýtaš, či sa dá pôžička zobrať na základe daňového priznania - odpoveď je aj áno aj nie - daňové priznanie je len jedným z množstva dokladov, na základe ktorých banka skúma schopnosť žiadateľa splatiť úver. A ak banka vyskúma, že žiadateľ úver splatiť nedokáže, tak mu ho neposkytne.

Stačilo ?
rickman
09.09.08,09:07
To je uz dnes taky problem spytat sa nieco normalne?
vedec
10.09.08,19:48
diky ale som tam zabudol pripisat...ci je to legalne..ak sa takto dohodnu ako som napisal ale aj tak ze zalpati predavok a zvysok po tom ako si pozicia peniaze od banky...a hlavne ci banka uzna aj danove priznanie ktore priznal predchadzajuci majitel a terajsi majitel si chce pozicat peniaze na zaklade danoveho priznania ktory vlastne priznal predchadzajuci majitel...
KEJKA
10.09.08,20:09
vždy sa posudzuje bonita toho, kto si úver berie.
Takže to zrejme nepôjde tak ako naznačuješ.
vedec
17.09.08,07:34
caute...zas ma napadlo nieco blaznive...tak pozerajte...clovek č1 poziada v banke pozicku a potom ju prepise na cloveka č2...to preto lebo clovek č2 nemoze uz si zobrat pozicku od banky ale č1 ano tak sa dohonu aby si č1 zobral tu pozicku a potom ju na neho prepise.....nie je to nelegalne?
Ingrid Ondruskova
17.09.08,07:38
Ale pôžička nie je dom..slovo "prepíše" mi tam moc nepasuje. Ja si myslím , že sa to nedá
Chobot
17.09.08,07:46
caute...zas ma napadlo nieco blaznive...tak pozerajte...clovek č1 poziada v banke pozicku a potom ju prepise na cloveka č2...to preto lebo clovek č2 nemoze uz si zobrat pozicku od banky ale č1 ano tak sa dohonu aby si č1 zobral tu pozicku a potom ju na neho prepise.....nie je to nelegalne?

Nelegálne to nie je, ale....

Pôžička či záväzok sa neprepisuje, ale postupuje. A s postúpením záväzku na iný subjekt musí veriteľ súhlasiť.

človek 1 keď si berie pôžičku, tak na úverovej zmluve sú zmluvní partneri - banka a človek 1. Ak by sa chcel človek 1 zameniť na zmluve za človeka 2, tak treba spísať dohodu o postúpení pohľadávky s bankou. A banka, pokiaľ neverí človekovi 2, tak s tým súhlasiť nebude. ohľadávku bude mať stále len voči človeku č. 1, ten sa dlhu nezbaví jednostranne - jedine vyplatení úveru.
Barbara
17.09.08,07:50
keď dobre chápem zadanie, tak jedine sa to dá takto, že č1 napíše s č2 zmluvu o pôžičke, že č1 požičal č2 tú sumu ktorú si zobral v banke pravda aj s úrokmi. dajú podpisy overiť na matrike alebo u notára. a č2 bude splácať mesačne č1 mu.
ja by som to riešila takto, vlastne som to tak aj riešila;)
mysimis
17.09.08,08:00
Ja by som to takto určite neriešila, nakoľko človek č2 môže prestať splácať človeku č1 a problém je na svete.....banku by nezaujímalo, že človek č2 neplatí a trval by na splátkach od človeka č1.
Chobot
17.09.08,08:01
keď dobre chápem zadanie, tak jedine sa to dá takto, že č1 napíše s č2 zmluvu o pôžičke, že č1 požičal č2 tú sumu ktorú si zobral v banke pravda aj s úrokmi. dajú podpisy overiť na matrike alebo u notára. a č2 bude splácať mesačne č1 mu.
ja by som to riešila takto, vlastne som to tak aj riešila;)

Akurát že hlavné riziko nesie č1, lebo ak mu č2 prestane z akýchkoľvek dôvodov platiť, tak on musí banke splácať úver. Banka ho môže aj exekuovať. Jemu zostane len súdne si vymáhať pôžičku od č2.

Ja by som v žiadnom prípade nebol na mieste č1!:rolleyes:
Barbara
17.09.08,08:05
Akurát že hlavné riziko nesie č1, lebo ak mu č2 prestane z akýchkoľvek dôvodov platiť, tak on musí banke splácať úver. Banka ho môže aj exekuovať. Jemu zostane len súdne si vymáhať pôžičku od č2.

Ja by som v žiadnom prípade nebol na mieste č1!:rolleyes:


no však to je samozrejmosť, že je to riziko. to človek musí vedieť s kým do toho ide. ale ani to nemusí byť výhra, lebo stáť sa môže všeličo....... pravda.;) či je to rodina.......
vedec
17.09.08,08:44
pisal som to len pre to ze na zaciatie podnikatelskej aktivity...mam uz vsetko vybavene len tie prachy mi chybaju na zacatie podnikania a neviem ako sa pohnut dalej...jednoducho to bez penazi nepojde...rozmyslal som este nad tym ze osobe č1 dam zriadit s.r.o. a aj tu pozicku a potom ze by mi ju prepisal ale neviem ci sa to da legalne!!!
...takze asi mam smolu...