ajula1
03.05.05,14:07
mám takýto problém: dohadzovala som niečo v peňažnom denníku so starším dátumom a ked som dala potom úpravu aby mi to zotriedilo dobre podľa dátumu a potom som musela upraviť aj VPD. ale upravilo mi to tak že mi úplne prečíslovalo aj DF.? neviem prečo? je to preto že si pri FA ja prečíslovávam poradové označenie V-000.. na DF...? ako to robíta vy? dúfam že ma niekto pochopí čo chcem povedať...
účtovník 007
03.05.05,12:46
Ak som dobre pochopila, tak pri zadávaní VPD (ide o úhradu došlej fa v hotovosti) prepisuješ číselný rad V- na DF-. To je chyba ,lebo výdavkové pokl. doklady musíš mať označované rovnako, ak účtuješ v jednej pokladni. V alfe máš prednastavené označovanie aj číselný rad. Keď si dala zoraď podľa dátumu, potom Ti nesedelo poradové číslo v peňažnom denníku, tak si dala upraviť aj to.Vtedy Ti doklady s označením DF prečíslovalo na V. Označenie DF sa používa pri zapisovaní došlých fa do knihy DF. Je to Tvoje interné číslovanie.
Ak nemáš urobenú zálohu zo včera, už s tým nič nenarobíš.
Odporúčam Ti vytláčať VPD raz za mesiac po odkontrolovaní. Potom , keď dáš zoradiť podľa dátumu aj podľa poradového čísla Alfa sa Ťa sama opýta, či má nové čísla VPD priradiť k úhradám fa. Treba potvrdiť áno. Ak by si dala NIE, budeš mať v knihe DF iné čísla VPD ako v peňažnom denníku. No a potom vytlač VPD.
Lucy
03.05.05,14:39
Neviem si predstaviť, ako ti mohlo prečíslovať došlé faktúry. Ja mám nastavené samostatné číslovanie na všetko - teda PPD, VPD, DF, OF, OZ. A jediné čo mi prečísluje, ak náhodou doplním doklad zo starším dátumom sú práve spomínané VPD a PPD, podľa toho, čo si v úpravách zadáš. Nikdy mi neprečíslovalo DF, iba ti tam aktualizuje úhrady a tiež sa aktualizuje evidencia DPH.
Zita5
04.05.05,05:28
Neviem si predstaviť, ako ti mohlo prečíslovať došlé faktúry. Ja mám nastavené samostatné číslovanie na všetko - teda PPD, VPD, DF, OF, OZ. A jediné čo mi prečísluje, ak náhodou doplním doklad zo starším dátumom sú práve spomínané VPD a PPD, podľa toho, čo si v úpravách zadáš. Nikdy mi neprečíslovalo DF, iba ti tam aktualizuje úhrady a tiež sa aktualizuje evidencia DPH.
Súhlasím s Lucy , prečísluje len PPD a VPD .
Pri účtovaní v peňažnom denníku úhrady DF účtujem v banke alebo v pokladnici -hotovosť tak , že kliknem VPD alebo BÚ a úhradu tam vložím cez F7 záväzky , vyberiem sumu ktorú úhrádzam do účelu mi zapíše DF 2005455 xxxnázov firmy a zároveň kliknem úhradu záväzku , nasledne odklikám všetko ,čo sa ma program pýta . A to je všetko . Neviem si predstaviť , ako Ti mohlo prečíslovač DF - tie máš nastavené predsa v Záväzkoch a tam si to prečísluješ sama ak treba .
ajula1
06.05.05,12:10
Zitka!
chcem sa spýtať ešte jednu podotázku:
v knihe záväzkov je číslo daňového dokladu vlastne číslo dokladu z peňažného denníka?
Zita5
06.05.05,12:12
Číslo daňového dokladu máš číslo došlej faktúry . Potom nasleduje DF Tebou pridelené resp.generuje to PC sám , podľa toho ako to máš nastavené .
babenko1
06.05.05,12:17
Číslo dokladu z peňažného denníka máš jedine pri úhrade
Zita5
06.05.05,12:21
Číslo dokladu z peňažného denníka máš jedine pri úhrade
No babenko1 tak teraz lopatisticky, lebo si ma zmiatla .
ajula1
06.05.05,12:27
asi som natvrdlá :
ešte raz :DF zaevidujem v záväzkoch interné čislo je moje označenie napr.DF05001 čislo daň dokladu je číslo došlej faktúry(ich), a v peňažnom denníku je číslo dokladu počítačom pridelené V-....? a v popise peňažnej operácie píšem úhrada fa (moje interné číslo)...
Zita5
06.05.05,12:36
asi som natvrdlá :
ešte raz :DF zaevidujem v záväzkoch interné čislo je moje označenie napr.DF05001 čislo daň dokladu je číslo došlej faktúry(ich), a v peňažnom denníku je číslo dokladu počítačom pridelené V-....? a v popise peňažnej operácie píšem úhrada fa (moje interné číslo)...Áno zaeviduješ v záväzkoch došlú faktúru jej číslo zapíšeš do okienka " číslo daňového dokladu " DF bude číslo Tvoje DF05001 a v peňažnom denníku
pri účtovaní budeš mať pridelené/podľa nastavenia/ buď VPD xxxx alebo B00/0000/000. Popis peňažnej operácie bude/Tvoje interné číslo / DF05001 Jožko Mrkviča.Ale to si ty vytiahneš cez F7 - dostaneš sa do záväzkov a klikneš výber záväzku/tam Ti PC vloží všetko aj sumu , aj DF , aj rozpis sumy na DPH a bez DPH / a na koniec klikneš uhradiť záväzok . Proste odklikáš na otázky .

Je to tak ako to píšeš aj Ty .