rybanka
09.09.08,07:05
Prosím o radu skúsených mzdárov.
Som začiatočníčka a mám takýto problém:
- máme zamestnanca - dôchodcu /blízky príbuzný riaditeľa/, ktorý má stanovenú mzdu 70,-/hod. ako vodič. Problém je v tom, že odpracoval skutočne iba cca 55 hod., lebo ak nepríde tak sa nič nedeje, lenže ja
mám teraz problém s výpočtom výplaty aj s dochádzkou
- poraďte, ako to urobiť, aby to bolo v súlade so zákonmi?
VERONIKA6
09.09.08,05:11
Prosím o radu skúsených mzdárov.
Som začiatočníčka a mám takýto problém:
- máme zamestnanca - dôchodcu /blízky príbuzný riaditeľa/, ktorý má stanovenú mzdu 70,-/hod. ako vodič. Problém je v tom, že odpracoval skutočne iba cca 55 hod., lebo ak nepríde tak sa nič nedeje, lenže ja
mám teraz problém s výpočtom výplaty aj s dochádzkou
- poraďte, ako to urobiť, aby to bolo v súlade so zákonmi?
Ako má pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne alebo na skrátený úväzok. Keď má na plný úväzok, musí Ti vydokladovať svoju neprítomnosť v práci. Alebo sa choď svojho šéfa spýtať, čo máš urobiť s hodinami ktoré mu chýbajú.
rybanka
09.09.08,05:16
Veď to je ten problém, má plný úväzok a on mi nič nezdokladuje.
A ja neviem, čo mám robiť.
VERONIKA6
09.09.08,05:28
Veď to je ten problém, má plný úväzok a on mi nič nezdokladuje.
A ja neviem, čo mám robiť.
Takže Ti radím ísť za tým šéfom a vysvetli, že nemá odpracované tie hodiny, čo s tým. Pokiaľ by mal neplatené voľno, je to prerušenie poistenia, ktoré musíš alebo si už mala nahlásiť RLFO. Musíš mu to vysvetliť, že nedá sa len tak nechodiť do práce.
Paula
09.09.08,05:30
Tomu, kto spracováva mzdy, musí byť predložená dochádzka schválená a podpísaná niekym, na to určeným. A ten niekto by mal zdokladovať (priložiť k dochádzke) neprítomnosť zamestnanca v konkrétnych dňoch. Kým sa tak nestane, mzdu by som nespracovala. Dôvod je jasný - nemám dostatok informácií na to, aby môj "výstup" bol zodpovedný.

.
rybanka
09.09.08,05:34
A keď mu nevypočítam výplatu tak sa nič nedeje? Asi nie.
Nedá sa to nejako zmluvne dohodnúť?
iriska
09.09.08,05:58
Tak mu normálne vypočítaj výplatu (po dohode so šéfom) ako keby bol v práci celý mesiac a šéfe nech mu vyplatí koľko uzná za vhodné. Potom sa zaúčtuje výplata vyplatená v hotovosti vo vypočítanej výške, odovzdajú sa výkazy a oni nech si to medzi sebou už vyrovnajú.
Jara
09.09.08,06:07
Ak to chceš mať zmluvne tak mu zmeňte pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas.
sasheeen
09.09.08,08:39
výpočet mzdy
rybanka
09.09.08,11:14
To mi poradila jedna známa, aby som mu dala kratší pracovný čas.
Nejak to už poriešim, ďakujem.