Clone1
09.09.08,07:16
Ahojte,

aké brať vitamíny aby sme boli stále fit?

Zinok, kalcium, centrum? či radšej dopĺňať stravu ovocím i zeleninou?

Nemyslím prebudzovače ako red bull, šumivé celaskóny, musli tyčinky.

čo zaberá Vám?
Tweety
09.09.08,05:20
Ahojte,

aké brať vitamíny aby sme boli stále fit?

Zinok, kalcium, centrum? či radšej dopĺňať stravu ovocím i zeleninou?

Nemyslím prebudzovače ako red bull, šumivé celaskóny, musli tyčinky.

čo zaberá Vám?
Pestrá strava, doplnená sem tam vitamínom, minerálom.
iriska
09.09.08,05:26
Ja keď vidím, že nie som schopná týždeň do seba dostať nejaké ovocie (či už z lenivosti alebo že zabudnem kúpiť) tak pchám do seba také niečo ako Spektrum alebo Centrum alebo taký nejaký komplex vitamínov + vitamín C keď je hnusné počasie a Béčko alebo Panthenol na boľavé hrdlo. Viem, že treba radšej ovocie a zeleninu, ale syntetické vitamíny sú zase lepšie ako nič a aj to rozoznám, keď mi niečo chýba a potom do seba pár dní hádžem či už ovocie alebo tbl vitamíny, tak to zaberie. Niekto vraví, že tbl nepomáhajú a potom som asi hypochonder.
Clone1
09.09.08,05:38
no hlavne by ma zujímalo ako vám to pomôže, bo nie každý denne zje ovocie a má ideálne rozložený čas práca-voľný čas,aký je rozdiel medzi spektrum-centrum
iriska
09.09.08,05:48
Neviem aký je medzi tým rozdiel. Ja som dosť lajdák na dodržiavanie nejakej zdravej životospráva a pod. Ale keď sa dostaneme k tomu ako mi to pomôže - keď ma začína bolieť hrdlo, hlava, začne mi tiecť z nosa, bolia ma kĺby, som viac unavená... to je alarm, že niečo nie je v poriadku. Keď sa začnem dopovať vitamínmi, tak to odznie. Teda keď dostanem riadnu chrípku, tak už mi to nezaberá :) Lenže hneď potom ako mi začne byť lepšie tak začnem byť lajdák aj na jedenie tých vitamínov :) V lete sa snažím dostať do seba každé ovocie a zeleninu čo mám k dispozícii, ale v zime je to u mňa dosť slabé a čo mi niekto nestrčí pod nos, že "na, jedz" tak musím do seba pchať syntetiku aj keď ževraj telo z toho dostane len omnoho menej ako je napísané na obale, ale ešte raz vravím, lepšie aj to minimum ako vôbec nič.
dusansl
18.09.08,14:20
No neregujte na takúto tému,
Denno denne tým pár miliónom Slovákom ,ale nielen ich masírujú média. heslá a slogany tlačia konzumentom do hláv tie najbohapustejšie lži či v lepšom prípade polopravdy. Tak ako to v skutočnosti je?
Každému ľudskému organizmu naozaj k dennej existencii sú potrebné aj vitamíny. Dokonca v celom svojom širokom spektre. Potiaľ by reklamné textz boli v poriadku. Záver ktorý skrýva pravdu je zamlčaný!
Všetky vitymíny a výživové prvky musia mať prírodný pôvod!!
Aj koncentrovaný vitamín, ktorý bol vyrobený z prírodných suroví je pre ľudské telo prínosom, jeho príjem ho nezaťaží, naopak napmôže telu . Akýkoľvek vitamín alebo prvok akým je napríklad Vápnik ak nemá živočíšny pôvod telu vyslovene škodí! Umelý vitamín akým je napr "C" užívaný vo vačších dávkach a dlhodobo môže vyvolať rakovinové ochorenie pdobne tak aj vitamín E alebo akýkoľvek iný! O tom ale reklama už nehovorí.
Preto vážený poraďáci, zuvažujte po čom v budúcnosti siahnete, aby ste si svoje zdravie konajúc v dobrej viere nepoškodili nenapraviteľne.
pekný deň Dusansl.
jaros5
18.09.08,14:34
Jednoznačne vyvážená strava a v nej veľa zeleniny a ovocia + pohyb s endorfínmi ( tým som myslel najsť si akukoľvek pohybovú aktivitu, ktorá vám prináša radosť);)