mlyn16
03.05.05,15:23
Práve som mesačne vyhodnotila prevádzku firemného vozidla Felícia. Zisťujem dlhodobejšiu nadspotrebu PHM, ktorá je spôsobená používaním prívesného vozíka. Je niekde v zákonoch alebo usmerneniach uvedené, o koľko môžem povýšiť spotrebu vozidla oproti údajom uvedeným v technickom preukaze? Stačí mať na to len vnútropodnikovú smernicu?
renča1
06.05.05,04:37
My tiež používame prívesný vozík a spotrebu sme navyšili o 11% vypočítanú a odsledovanú. Tiež som hladala v zákonoch, ale nenašla som, potom som písala do poradcovi a poradili, aby sme si dali zmerať nadspotrebu, ale to je drahé. Druhá možnosť je odsledovať si spotrebu aj s vozíkom a navýšiť ju o % s písomných vyhlásením, že spotreba bola odsledovaná. Niekedy, hlavne v zime a podľa hmotnosti naloženia sa nám spotreba ešte zvýši, ale nechávame tých 11%. Takto to robíme mi. Ak to niekdo robí ináč nech poradí.

Ahoj.
Manual
06.05.05,04:47
Mi tiež používame prívesný vozík a spotrebu sme navyšili o 11% vypočítanú a odsledovanú. Tiež som hladala v zákonoch, ale nenašla som, potom som písala do poradcovi a poradili, aby sme si dali zmerať nadspotrebu, ale to je drahé. Druhá možnosť je odsledovať si spotrebu aj s vozíkom a navýšiť ju o % s písomných vyhlásením, že spotreba bola odsledovaná. Niekedy, hlavne v zime a podľa hmotnosti naloženia sa nám spotreba ešte zvýši, ale nechávame tých 11%. Takto to robíme mi. Ak to niekdo robí ináč nech poradí.

Ahoj.Renatka, niekde v zákone o cest. náhradách asi 3 roky dozadu bolo zvýšenie o 10%, teraz som ho nečítal, bola tam taká poznámka alebo to bolo v nejakej prílohe ale 10% si presne pamätám.
Pekné ráno...
renča1
06.05.05,05:09
V cest.náhradach som to aj ja videla a bolo tam o 15%, ale ja to chápem tak, že keď zamest.ide na prac.cestu s vlastným autom a použije pri tom vozík tak sa zvýši nadspotreba o 15%. Aj tebe prajem krásny deň.
andrej_rv
06.05.05,07:14
Tých 15 % (§ 7 ods. 2 zákona o cest. náhradách) platí len pri prívese za súkromným osobným motorovým vozidlom a o to % sa navyšuje nie spotreba ale paušál na 1 km.