krsakova
09.09.08,08:00
Ahojte Poraďáci!
Poprosím Vás o radu, sme platcami DPH a vystavujem faktúru pre Írskeho zahraničného partnera s Írskym IČDPH, ale tovar sme nevyviezli zo Slovenska, pretože Írsky partner má v Košiciach pobočku so Slovenským IČDPH-takže tovar sme zaviezli do Košíc. Ako vystavím faktúru s DPH, alebo bez?
Ďakujem za každú radu:)
cloe
09.09.08,06:07
Ahojte Poraďáci!
Poprosím Vás o radu, sme platcami DPH a vystavujem faktúru pre Írskeho zahraničného partnera s Írskym IČDPH, ale tovar sme nevyviezli zo Slovenska, pretože Írsky partner má v Košiciach pobočku so Slovenským IČDPH-takže tovar sme zaviezli do Košíc. Ako vystavím faktúru s DPH, alebo bez?
Ďakujem za každú radu:)

Ak budeš faktúrovať pre írskeho partnera pod jeho slovenským IČ DPH, tak uvedieš slovenskú DPH.
krsakova
09.09.08,06:36
Nie, ja budem fakturovať Írskemu partnerovi pod Írskym IČDPH! Ale ide mi o to, že ten tovar neopustil Slovensko!
cloe
09.09.08,06:50
Nie, ja budem fakturovať Írskemu partnerovi pod Írskym IČDPH! Ale ide mi o to, že ten tovar neopustil Slovensko!

Ak tovar neopustí SR, nejedná sa o dodanie do iného členského štátu a treba faktúrovať so slov. DPH. A prečo fakturujete pod írskym IČDPH?
Ala
09.09.08,06:51
Fakturovat s DPH, nakolko miesto zdanitelneho plnenia je na uzmeni SR.