evelien
09.09.08,08:21
Prosim o radu:
Zamestnavatel sa dohodol so zamestnancom na ukonceni PP s tym, ze si docerpa poslednu dovolenku a dalej bude mat neplatene volno. Ako dospejem ku korektnemu poctu zvyskovej dovolenky? Vychadzala som zo zostatku k 31.8.:confused: Nasledujuce tri mesiace bude mat teda iba cerpanie dovolenky, nahrada mzdy za sviatok a neplatene volno (alebo nahradu mzdy za sviatok mam nahradit tiez neplatenym volnom?).
Prerusenie na socialku som nahlasila. Ako je to so ZP?
azuz
09.09.08,06:53
Nepíšeš kedy pracovný pomer skončí.
Zostatok dovolenky určíš podľa dátumu skončenia PP. K tomuto dátumu potom zistíš počet neodpracovaných dní z dôvodu PN, neplat. voľna a podobne. Ak ich bude viac ako 100, skrátiš dovolenku za prvých 100 dní o jednu dvanástinu z ročného nároku a za každých ďalších 21 neodpr. dní o ďalšiu dvanástinu z ročného nároku.
Ak je neplatené voľno poskytnuté dlhodobo, tak za sviatok nepatrí náhrada mzdy ani mzda, lebo mal cez sviatok neplatené voľno a mzda mu neušla. Čo sa týka odvodov do ZP, tak za čas neplateného voľna je VZ minimálna mzda.
brčko
09.09.08,07:21
súhlasím s azuz, podla konkrétneho dátumu ukončenia PP treba vyrátať pomernú časť nároku na dovolenku. Potom za dobu trvania PP treba vyrátať neodpracov.dni, podla toho krátiť nárok.

Dni sviatkov pripadajúcich na bežný prac.den počas neplateného volna samozrejme nie su platené.

Tiež súhlasím, že treba odvádzať ZP z minim.mzdy počas NV.
evelien
09.09.08,07:29
Dakujem za radu. Este doplnujuca otazka: ma zamestnavatel narok si vymahat od zamestnanca zaplatene odvody do ZP? :o
brčko
09.09.08,07:36
Dakujem za radu. Este doplnujuca otazka: ma zamestnavatel narok si vymahat od zamestnanca zaplatene odvody do ZP? :o

To je podla mna na dohode. Prečo by za neho mal platiť ZP zamestnávatel (aj ked vylúčené to nie je, ak má záujem na jeho udržaní). Ked dá zamestnávatel súhlas k neplatenému volnu, môže to podmieniť preplatením ZP zamestnancom.