jozef789
09.09.08,08:56
Máte niekto renovované dvere potiahnuté plastovou fóliou, napr. www-welle-cz?
Zaujímalo by ma ako vyzerajú také dvere po 2-3 rokoch používania.
motylik7
09.09.08,17:20
Také dvere sme mali a aj pri malých deťoch vyzerali aj po niekoľkých rokoch stále ako vtedy, keď sme ich vylepšili fóliou.
ivka70
09.09.08,17:23
mame ich zrenovovane 2,5 roka a su stale ako nove
pokial ich vyslovene neposkriabete nabytkom alebo niecim ostrym, co porusi foliu, su umyvatelne, pekne, ladia s nabytkom :O)
durisovad
09.09.08,17:27
My sme pred casom tiez uvazovali o takomto vylepseni dveri, ale nakoniec sme sa rozhodli dat si u stolara vyrobit nove dvere drevene. Boli asi o 10 % lecnejsie ako by boli tie renovovane.
luigi72
09.09.08,17:45
Len tak pre zaujimavost: kolko stoji renovacia dvier, napr. klasickej 80-ky?

Tiez uvazujeme, ze v dohladnej dobe by sme vymenili alebo dali zrenovovat vsetky dvere...
ivka70
09.09.08,17:50
Len tak pre zaujimavost: kolko stoji renovacia dvier, napr. klasickej 80-ky?

Tiez uvazujeme, ze v dohladnej dobe by sme vymenili alebo dali zrenovovat vsetky dvere...
to zavisi od firmy, sposobu renovacie /ci len hladke dvere, alebo menis aj sklo, ake a kolko list ozdobnych chces/

pre 2,5 rokom to bolo od 2000 Sk do 4500 Sk za dvere /aj s ramom/
jozef789
09.09.08,19:00
Ďakujem za odpovede.

Cena je veľmi rôzna. Od jednoduchých úplne plných bez dekorácie, 1700 bez kľučiek, až po 5000 za presklené s rôznym tvarom skiel. Ale ja mám v starom dome aj atypické dvojkrídlovky, š 110 cm, v 205 cm, a tam to vraj rátajú ako dvoje dvere, cena za renováciu aj so sklami okolo 7000 :mad: , viď príloha.

Ešte sa chcem spýtať, či máte niekto v blízkosti dverí sálavé teplo. Ja mám cca 50 cm od zárubne krbové kachle. Keď sa dvere otvoria, tak to sála kolmo na dvere, vzdialenosť 130 cm. Vydrží to fólia?
durisovad
09.09.08,19:08
Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.
jozef789
09.09.08,19:34
Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.
Aký materiál? Tvrdé alebo mäkké drevo? Drevotrieska? Laminát?
luigi72
10.09.08,05:39
to zavisi od firmy, sposobu renovacie /ci len hladke dvere, alebo menis aj sklo, ake a kolko list ozdobnych chces/ pre 2,5 rokom to bolo od 2000 Sk do 4500 Sk za dvere /aj s ramom/

Cena je veľmi rôzna. Od jednoduchých úplne plných bez dekorácie, 1700 bez kľučiek, až po 5000 za presklené s rôznym tvarom skiel. ...

Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.

Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene :)) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.
durisovad
10.09.08,05:45
Aký materiál? Tvrdé alebo mäkké drevo? Drevotrieska? Laminát?
Drevo tvrde, skla tmave nie hladke.
maaya
10.09.08,06:29
tak za 7000 boli skoro ako zadarmo
durisovad
10.09.08,06:49
No, ale bolo to v roku 1999. Neviem aka je dnes relacia drevo-plast, ale vtedy boli vyhodnejsie dvere drevene. V tej dobe sme davali robit aj zimnu zahradu, na plastove profily bol rozpocet 250.000, na drevene 100.000. Plast je mozno menej narocny na udrzbu, ale my mame radsej drevo.
Chobot
10.09.08,07:20
Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene :)) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.

Tiež som čumel na tie ceny ako bager na tvrdú hlinu. My sme byt prerábali niekedy pred 5 rokmi a taktiež som rozmýšľal, čo s dverami. Jendoznačne sme rozhodli, že dáme nové. Paradoxne nové drevené zárubne boli drahšie (cca 4000) ako samotné dvere (3500). Presklené by boli vyšli viac, cca 6000, ale v našom prípade to bol zbytočný luxus - nepotrebovali sme presvetliť.
jozef789
10.09.08,09:31
Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene :)) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.

Problém je v tom, že ja nemôžem zabehnúť do Baumaxu (alebo do Poľska a kúpiť "papierové" dvere za 1990), pretože mám neštandardné rozmery zárubní.
Chobot
10.09.08,09:49
Problém je v tom, že ja nemôžem zabehnúť do Baumaxu (alebo do Poľska a kúpiť "papierové" dvere za 1990), pretože mám neštandardné rozmery zárubní.

Aké sú to neštandardné rozmery zárubní? Boli tie zárubne vyrobené neštandardne na objednávku? Alebo sú to staré zárubne spred 50 rokov? Lebo minimálne 40 rokov sa používajú štandardné šírky zárubní (napr. 70, 80, 90,... cm) a do nich idú štandardné dvere. Si si istý, že je rozmer zárubní neštandardný? Výška sa dá ľahko upraviť.
jozef789
10.09.08,17:57
Celkom dobre si to tipol. Dom má 70 rokov. A mám tam napríklad dvere vysoké 212 cm, ale iné zase len 185 cm.
Chobot
10.09.08,18:32
Celkom dobre si to tipol. Dom má 70 rokov. A mám tam napríklad dvere vysoké 212 cm, ale iné zase len 185 cm.

Tak to je skutočne neštandardné, tie 212 cm....:(

Tie 185 cm by sa dali na takú výšku urezať.
zztop
11.09.08,12:00
Ja sa tiez priklanam k nazoru, ze radsej nove. Pytala som sa orientacne na cenu firmy, ktora nam robila eurookna a jedny dvere so zarubnami, zo smrekoveho dvera, s nejakym jednoduchym presklenim alebo bez stoja 9.000 az 9.500. Podla uvedenych cien za renovaciu si dam radsej nove.
dom
18.01.09,20:16
prosím Vás, máte alebo ste mali na renováciu starých dverí foliou zodpovedných dodávateľov? Ja som sa rozdohla dať si renovovať dvere aj zárubne, lebo som sa bála že keď kúpim nové dvere tak nesadnú do zárubne / stalo sa to susedke v rovnakom byte/, pritom rozmery dveré sú bežné. aj sa mi páčili tie zárubne obtiahnuté nejakou plastovou foliou. Firma prišla dvere odmerať, termín nazhotovenie zákazky mi vraj dajú aý po zaplatení zálohy, Zálohu som uhradila, stanovili prvý termín, neprišli, mali pracovné úrazy zamestnanci, po čase mi stanovili ďalší termín, neprišli / v lete boli búrka a cez okno im niečo padlona stroj, ďaľsí termín neprišli / ten som mala stanovený písomne, tie predtým tekef./. Posledný termín bol síse stanovený telefonicky konateľkou spoločnost, tak, že som si ešte mohla vybrať aký deň chcem. Samozrejme ten prvý možný, V piatok pred pondelkovým termínom som overova či ozaj prídu / lebo som si brala dva dni dovolenky, tak mala trvať zákazka. V pondelok ráno okolo 8 neprišli, keď som sa konečne dovola do kancelárie , bol tamtechnik ktorý chodí robiť zámery a organizuje výrobu vôbec nevedel, že mali prísť nám zákazku. No skoro ma šľak trafil, Písomne som odstúpila podľa od zmluvy a žiadala okamžití vrátenie zálohy /15 000,- /, Telefonicky mi stanovili termíny, samozrejme nevrátili, cca po dvoch mesiacoch sa ohlásili,že zálohu použili na nákup materiálu / neuvádzajú že na moju zákazku/. Ako mám ďaloej postupovať? Dať návrh na súdne konanie? Obráti sa na obchodnú inšpekciu. Prosím poradte,
dom
19.01.09,09:20
posúvam, prosím poradte.
motylik7
19.01.09,13:22
Ja by som firmu už len vyzvala poslednýkrát pred podaním na súd - to tam treba napísať (pokus o zmier) o vrátenie zálohy. A pokiaľ nebudú adekvátne reagovať, ostáva už len podanie na súd, o čom ich súd po podaní návrhu upovedomí. Žiaľ, niektoré firmy to nechajú dôjsť až takto ďaleko, než im dopne a po upovedomení súdu pochopia, že zo strany zákazníka nejde len o plané vyhrážky. A až potom sa prestanú správať arogantne a spolupracujú. Takejto firme by som urobila negatívnu reklamu a mám pocit, že aj tu na Porade je taká rubrika.

Čo sa týka renovácie dverí, reagovala som na otázku autora blogu hneď na začiatku a teraz kukám neveriaco na tie ceny, akú tu padajú za renovácie. My sme si dvere s manželom renovovali sami a to tak, že sme si dvere ošmirgľovali, vady na dreve sme vyplnili pilinami zmiešanými s lepidlom na drevo a keď to zaschlo, zase sme to vyhladili. Keď bol povrch dverí úplne rovný (lebo každú nerovnosť je na fólii vidno), olepili sme ich opatrne fóliou, ktorú sme si z množstva iných vybrali v obchode. Výber je naozaj veľký. Takto za pár korún sme mali krásne nové dvere, ktoré vydržali nepoškodené roky.
Je niekedy naozaj zbytočné dávať peniaze firme, ktorá si zákazníka neváži a kde navyše často pracujú diletanti, "odborníci"-rýchlokvasky, neschopní urobiť prácu na odbornej úrovni. Zatiaľ len také skúsenosti máme v rodine i u známych. Je to vždy riziko, o tom by sa dalo veľmi dlho rozprávať.
Česť výnimkám. Ale tých je asi málo ;)
Vlastak
22.01.09,10:30
My sme polovicu dverí vymenili za nové ( bohužiaľ skoro tie papierové z Poľska) a polovicu sme dali zrenovovať. Po týchto skúsenostiach môžem kľudne odporučiť renováciu, pretože tie dvere staré 50 rokov sú určite kvalitnejšie než v rovnakej cenovej relácii nové. A nemusí sa nič búrať. Vyzerajú ako nové.
Eviiik
23.03.09,14:17
Ahojte všetci....
no renovácia dverí fóliu je uplne prakticka a bezdebaty najlepšie riešenie v bytoch...akože myslím si že nikomu z nás sa nechce a podaktorý ani nemôžeme vytrhávať zárubne a tie tvz: nové dvere čo kúpite za 1000 sk v baumaxe nedopasujete do zárubní..
mi máme foliované dvere 11rok interierové ani o milimeter nezmenili farbu...:---
a tau istou fóliou máme renovované aj exterierové dvere na ktoré sneži, prší a praži slno a dokonca ani tie nezmenili farbu...
Nám to robila firma RENDOORS a boli sme veľmi spokojný, boli rýchli, šikovny...
a hlavne si nedorátavili to a tamto ako to niektorý ľubia a hned vyskoči cena o pár koruniek hore...
možem len vrelo odporučiť

prajem všetkým pekný deň
PotPalo
23.03.09,19:07
My máme renovované dvere päť rokov, a sú dosť opotrebované. Vzorka dreva pri kraji sa zošúchala (obr.1), lišty sú tiež poškodené (obr.2), a hrana dverí tiež nieje práve najkrajšia (obr.3). Pôvodné vydržaly podstatne viac, sú to 30-ročné panelákové (papierové) dvere. Pôvodná povrchová úprava bola drevená dyha, po renovácii je to fólia, vysoko citlivá na poškodenie.
Také sú moje skúsenosti.
semegast
23.03.09,19:40
prosím Vás, máte alebo ste mali na renováciu starých dverí foliou zodpovedných dodávateľov? Ja som sa rozdohla dať si renovovať dvere aj zárubne, lebo som sa bála že keď kúpim nové dvere tak nesadnú do zárubne / stalo sa to susedke v rovnakom byte/, pritom rozmery dveré sú bežné. aj sa mi páčili tie zárubne obtiahnuté nejakou plastovou foliou. Firma prišla dvere odmerať, termín nazhotovenie zákazky mi vraj dajú aý po zaplatení zálohy, Zálohu som uhradila, stanovili prvý termín, neprišli, mali pracovné úrazy zamestnanci, po čase mi stanovili ďalší termín, neprišli / v lete boli búrka a cez okno im niečo padlona stroj, ďaľsí termín neprišli / ten som mala stanovený písomne, tie predtým tekef./. Posledný termín bol síse stanovený telefonicky konateľkou spoločnost, tak, že som si ešte mohla vybrať aký deň chcem. Samozrejme ten prvý možný, V piatok pred pondelkovým termínom som overova či ozaj prídu / lebo som si brala dva dni dovolenky, tak mala trvať zákazka. V pondelok ráno okolo 8 neprišli, keď som sa konečne dovola do kancelárie , bol tamtechnik ktorý chodí robiť zámery a organizuje výrobu vôbec nevedel, že mali prísť nám zákazku. No skoro ma šľak trafil, Písomne som odstúpila podľa od zmluvy a žiadala okamžití vrátenie zálohy /15 000,- /, Telefonicky mi stanovili termíny, samozrejme nevrátili, cca po dvoch mesiacoch sa ohlásili,že zálohu použili na nákup materiálu / neuvádzajú že na moju zákazku/. Ako mám ďaloej postupovať? Dať návrh na súdne konanie? Obráti sa na obchodnú inšpekciu. Prosím poradte,
aka to bola firma ktorá ťa takto obabrala?
Reprografia
14.05.09,14:28
My máme renovované dvere päť rokov, a sú dosť opotrebované. Vzorka dreva pri kraji sa zošúchala (obr.1), lišty sú tiež poškodené (obr.2), a hrana dverí tiež nieje práve najkrajšia (obr.3). Pôvodné vydržaly podstatne viac, sú to 30-ročné panelákové (papierové) dvere. Pôvodná povrchová úprava bola drevená dyha, po renovácii je to fólia, vysoko citlivá na poškodenie.
Také sú moje skúsenosti.

Zdravím,
v akej firme si si dala renovovať dvere. Tiež by sme si chceli dať "opraviť" dvere a hľadáme vhodnú firmu.
Ďakujem za odpoveď.
alla66
14.05.09,17:23
My máme renovované dvere päť rokov, a sú dosť opotrebované. Vzorka dreva pri kraji sa zošúchala (obr.1), lišty sú tiež poškodené (obr.2), a hrana dverí tiež nieje práve najkrajšia (obr.3). Pôvodné vydržaly podstatne viac, sú to 30-ročné panelákové (papierové) dvere. Pôvodná povrchová úprava bola drevená dyha, po renovácii je to fólia, vysoko citlivá na poškodenie.
Také sú moje skúsenosti.
Ak by si sa mal rozhodnúť druhý krát na renováciu, čo urobíš? :confused:
PotPalo
15.05.09,16:30
Aká firma to robila, to už neviem, bolo to dávno.
Ak by som ich mal dať znovu renovovať, to si radšej kúpim nové. Cenovo to vyjde skoro narovnako...

P.S.: Keď fóliu, tak iba ak špeciálne tvrdú, ako sa používa na pracovné dosky. Kedysi sa používala takáto tvrdá fólia aj na dvierka kuchynskej linky.:cool:
alla66
15.05.09,16:43
Dík, na chalupe máme staré dvere a neviem sa rozhodnúť....
dom
19.09.09,19:11
pre semegast: je to firma Port Style, s.r.o., sídlo Trnavské myto 11, (bývalý dom ROH ) v Bratislave, odstúpila som od zmluvy, je to na súde, na súd som podala veci vo februári 2009 a na 12/2009 je určený termín pojednávania na súde.
vulxy
14.10.09,17:06
zdarec,viete mi niekto poradit ako renovovat zarubnu klasicka zelezna cinziakova,skusal som samolepiacu foliu ale neviem ju tam poriadne nahnut hlavne do rohov a vyzera to hrozne ale je mozne ze mam zlu techniku ,vdaka
Chobot
15.10.09,08:54
zdarec,viete mi niekto poradit ako renovovat zarubnu klasicka zelezna cinziakova,skusal som samolepiacu foliu ale neviem ju tam poriadne nahnut hlavne do rohov a vyzera to hrozne ale je mozne ze mam zlu techniku ,vdaka

Kúp si nejakú peknú syntetickú farbu a natri tie zárubne. Nelep tam fóliu, zárubňa má zložité tvary, fóliu nikdy pekne rovno nenalepíš.

Ja som zárubňu natrel kladivkovou medenou farbou, je to veľmi pekné.
vulxy
15.10.09,09:32
Kúp si nejakú peknú syntetickú farbu a natri tie zárubne. Nelep tam fóliu, zárubňa má zložité tvary, fóliu nikdy pekne rovno nenalepíš.

Ja som zárubňu natrel kladivkovou medenou farbou, je to veľmi pekné.

vdaka,vyzera to nadejne ,a akou znackou si natieral zatial som pozeral tito:http://www.efarby.sk/kategoria/farby-na-kov-a-drevo/jednovrstvove-farby-2v1/ici-email-hammerite-max-kladivkova/

http://www.tradix.sk/files/511.pdf
ale nie su rovnake maju roznu strokturu sa mi zda
a este by si mi napisal ci je to matne ked uschne alebo leskle?
jozef789
18.10.09,17:03
Ahojte poraďáci,
vidím, že téma ktorú som pred rokom naštartoval, celkom žije. Tak vám teda oznamujem, že ja som v lete spravil rekonštrukciu interiéru a všetky interiérové dvere som si dal spraviť na mieru z poctivého jaseňového dreva (do pôvodných 70 ročných kovových zárubní). Môžete si na fotke porovnať nové so starými.
Pre vulxy: Zárubne som natieral sám syntetickou tixotropnou farbou Johnstone Eggshell. Prvý náter štetcom, druhý valčekom. Išlo to výborne (tixotropná nekvapká) a všetci sú spokojní aj so vzhľadom.
johnstones_sk/page.yhtml?id=99
Viva1144
03.03.10,09:48
Dobrý den.Chcem sa spýtať či ma nieko skusenosti s firmou Portas.?A v akych cenovych ponukach renovuju dvere.Ďakujem za odpoved
Laco-monter
04.06.10,09:11
Dvere sa oblepujú samolepiacou tapetou.

len ich treba dobre vytmeliť a vyhladiť, lebo pod foliou je všetko vidieť.

Postupuje sa tak, že najprv sa folia obstrihne po kraji na šírku dverí + falc na jednej aj druhej strane.
Odchlípi sa papierová podložka, folia sa vycentruje a POMALY sa zafixuje na horný kraj dverí.
Postupne sa odťahuje paierová podložka a folia sa prilepuje na dvere smerom od stredu VON ku kraju aby pod foliou nezostali bubliny.

Takto prilepíme foliu na vnútornú /užšiu/ stranu dverí.

Odlamovacím nožíkom zarežeme foliu na rohoch, prekrížime a tupým predmetom /pravítko, hrebeň a p./ foliu postupne popritláčame k falcu.
Takto máme oblepené 1/2 dverí.

Obdobným postupom oblepíme druhú 1/2 dverí , pričom foliu pred prilepením presne vycentrujeme aby obišla falc , dbáme na to aby folia prekryla na falci už nalepenú foliu.

Opatrne do folie vyrežeme otvory na kľučku a závesy dverí, namontujeme zámok a kovanie . A je hotovo !

Vyhoda tohto foliovania je, že folia sa časom zmršťuje a pevne obopne celé dvere.
Vo väčšom množstve a za výhodne ceny Vám foliu predá Dimex sr.o. /vygoogliť/
Čo sa týka foliovania zárubní aj to sa dá robiť, len v rohoch treba fóliu správne ponarezávať /rozvinutý tvar/ a dopracovať pod teplovzdušnou pištoľou.

Príjemné fóliovanie Vám prajem !:)
misoft
05.06.10,15:40
Laco-montér: že ty si to už robil? Toto je priam učebnicový postup. Hoď to na papier, vytlač a rozdávaj! Prípadne obrázky.
Dobrý návod!!!
Laco-monter
05.06.10,17:30
Vieš misoft,

tam kde som vyrastal , majú také ĺudové porekadlo :

"Núdza naučí človeka jesť ryžu šidlom."
misoft
06.06.10,16:05
Tu sa nedá nič iné, len súhlasiť.
katarina.j
15.04.11,19:10
Ahojte poctivo som si prešla tuto tému, tak teraz sa len rozhodnúť čo robiť...tiež chcem obnoviť staré (pôvodne dyhove) dvere v činžiaku+zárubne, len neviem, ako: či dať folie (ide o 8ks dveri) alebo sa to dá jemne obrusiť (ošmirglovat) a namoriť? Videla som tak prerobene dvere u známej (namorené)-vyzeralo to super ako nové, vymenila si klučky, no pekne to bolo, ale...čítala som na nete, že ak sa dvere namoria, nie je to trvalý efekt...je to pravda? a čo robiť, ak dvere namorím, pretrieť napr.lodným lakom alebo aký odporučate - aby nesmrdel a rýchlo uschol...alebo to nechat len tak-namoriť a nelakovat....prosim....budem vdačná za každu radu....
katarina.j
18.04.11,04:58
Ahojte poctivo som si prešla tuto tému, tak teraz sa len rozhodnúť čo robiť...tiež chcem obnoviť staré (pôvodne dyhove) dvere v činžiaku+zárubne, len neviem, ako: či dať folie (ide o 8ks dveri) alebo sa to dá jemne obrusiť (ošmirglovat) a namoriť? Videla som tak prerobene dvere u známej (namorené)-vyzeralo to super ako nové, vymenila si klučky, no pekne to bolo, ale...čítala som na nete, že ak sa dvere namoria, nie je to trvalý efekt...je to pravda? a čo robiť, ak dvere namorím, pretrieť napr.lodným lakom alebo aký odporučate - aby nesmrdel a rýchlo uschol...alebo to nechat len tak-namoriť a nelakovat....prosim....budem vdačná za každu radu....
No toľko rád po víkende....:D Prosím, kto má s tým skúsenosti...????:mee:
Zdenka 0705
18.04.11,05:20
až teraz som natrafila na Tvoju otázku, možno poradím... existuje lak na drevo aj vodou riediteľný, ktorý nesmrdí, napr. PAM LAK, lak na drevo COLORLAK, lesk aj mat a určite aj iné. Určite Ti v predajni farby-laky poradia.
Ja ich používam pre svoje papierové pletenie.
katarina.j
18.04.11,16:00
až teraz som natrafila na Tvoju otázku, možno poradím... existuje lak na drevo aj vodou riediteľný, ktorý nesmrdí, napr. PAM LAK, lak na drevo COLORLAK, lesk aj mat a určite aj iné. Určite Ti v predajni farby-laky poradia.
Ja ich používam pre svoje papierové pletenie.
dakujem, tak sa skusim poradit tam.
Obo
20.05.11,07:43
Ahojte,

s renovaciou dveri mam skusenosti. Je to metóda kde na stare dvere, ktore su funkcne sa opravi a upravy povrch pomocou folie. Existuju klasicke standardne folie, ale aj specialne dverove folie. Tato technologia je veľmi rozšírenia a mam s tym cca 10 ročne skusenosti. Povrch je veľmi odolný, umyvateľný. Naozaj sa da poškrabat iba ostrým predmetom. Má dlhšiu životnosť ako moridlo alebo lak, ktorý často praska.

Ceny su od 60 Eur az niekde okolo 100 EUr za dvere podľa výberu modelu. V tejto cene je ale kompletný servis, dovoz odvoz a montaž, čo u nových dverí nie je. Preto tá cena je podľa vyjadrenia zákaznikov nízka.
Pokiaľ potrebujete ešte niaku informáciu rád poradim čo budem vedieť:)
Lubo
Matuel
18.10.11,10:10
Žasnem nad tým ako je v tejto téme smerovaná debata, ako reklama na firmy čo to robia. Ľudia čo chcú fóliu na dvere to chcú zväčša asi pre to, že nechcú alebo nemôžu vyhadzovať peniaze na nové dvere, nechce sa im búrať zárubne a pod. Nerozumiem , ale ako môže nieto premýšľať nad fóliovaním dverí za "tisíce" . Ak chce človek ušetriť nech si to predsa spraví sám, vyberie si , kúpi si fóliu akú chce , kúpi si kľučku a môže sa s tým hrať, aj po jedných dverách naraz to robiť. Je to očividne nevýhodné dávať robiť firme, to už každý "múdrejší " človek radšej kúpi nové dvere.

Tiež chcem niečo robiť s dverami , práve si zisťujem ceny fólií a určite si to budem robiť sám, alebo s "priateľskou" pomocou aj keby som mal spraviť jedny dvere za týždeň. Radšej tie peniaze dať do aktív ako do pasív :).
Obo
06.06.12,17:31
Súhlasim,

renovácia dverí nie je nič ťažké. Naozaj je to vecou času a dobrej prípravy. Našiel som pre vás dobrý návod na lepenie. Skúste postupovať podľa neho. http://www.dimex.sk/samolepiace-folie-na-dvere-dimex/t-340/ .
Základom je dobre vybrúsiť povrch aby bol relatívne hladký. Následne umyť no pozor. Neumývajte to chemikaliami ale jednoducho jarovou vodou.