alenka57
09.09.08,09:21
Ahojte poraďáci,
prosím, skontrolujte ma, či účtujem správne v JÚ, nie som plátca DPH.:
nakúpila som v hotovosti stravné poukážky za 98,- Sk/ks v počte 60 ks a celú sumu vrátane sprostred. odmeny zaúčtujem ako pokladňa - výdavok-prevádzková réžia. Taktiež som zakúpila 1 kolok ktorý som aj hneď použila a zaúčtujem to rovnako -- pokladňa - výdavok - prevádzková réžia. Pri stravných lístkoch som ich nemala zaradiť do cenín?
Ďakujem za rady.
ekopo
09.09.08,07:37
Ahojte poraďáci,
prosím, skontrolujte ma, či účtujem správne v JÚ, nie som plátca DPH.:
nakúpila som v hotovosti stravné poukážky za 98,- Sk/ks v počte 60 ks a celú sumu vrátane sprostred. odmeny zaúčtujem ako pokladňa - výdavok-prevádzková réžia. Taktiež som zakúpila 1 kolok ktorý som aj hneď použila a zaúčtujem to rovnako -- pokladňa - výdavok - prevádzková réžia. Pri stravných lístkoch som ich nemala zaradiť do cenín?
Ďakujem za rady.
Stravné lístky sú pre zamestnanca alebo SZCO? Avšak ani v jednom prípade by som ich neúčtoval priamo do PR, ale najskôr ako VNZD (okrem provízie) a následne podľa dní do VOZD pri dodržaní predpisov týkajúcich sa SZCO resp. zamestnancov.
Kolok je v poriadku.
iriska
09.09.08,07:38
ja som dostala radu ako účtovať stravné lístky tu:

http://www.porada.sk/t86826-stravne-listky.html
Janurka
09.09.08,07:44
Stravné lístky pre SZČO, alebo zamestnancov? Ak nakupuješ lístky pre SZČO dopredu /spätne sa nemôžu/, tak do cenín a podľa počtu odpracovaných dní dáš mesačne do výdavkov. Ak nakúpiš pre zamestnancov tiež väčší počet lístkov, tak isto do cenín /čiže výdaj neovplyvň. ZD/ a podľa odpracovaných dní /minim. 4 hod. denne/ do výdavkov 55% z 89,- Sk + príspevok zo soc. fondu. Kolok - správne.
halúzka
09.09.08,07:56
Nákup strav.tiketov v JU

príklad :
60 ks po 98 = 5.880
provízia: bez dane 200,- Sk
DPH 38,- Sk
-----------------------------
Spolu 6.118,- Sk

postup:
platca DPH
1) 200,- ....... VoZD..prev.réžia
38,- .........VnZD..DPH
2) 55% z 5.880.....VoZD
45% z 5.880.....VnZD

45% ...zaúčtuj potom ako pohľadávku voči zamestnancov a príjem je PnZD
Marína
09.09.08,09:53
Stravné lístky sú pre zamestnanca alebo SZCO? Avšak ani v jednom prípade by som ich neúčtoval priamo do PR, ale najskôr ako VNZD (okrem provízie) a následne podľa dní do VOZD pri dodržaní predpisov týkajúcich sa SZCO resp. zamestnancov.
Kolok je v poriadku.
Kolky účtujem ako VNZD(+evidencia cenín). Až ich použitie účtujem ako VOZD.
ekopo
09.09.08,12:45
Kolky účtujem ako VNZD(+evidencia cenín). Až ich použitie účtujem ako VOZD.
Ja ich účtujem priamo ako VOZD ak sú ihned použité, tak ako sa písalo v zadaní. :) Ono je to v JU všetko také jednoduché. Napr. zakúpené pero tiež nemusí byť hned použité a je pritom účtované do VOZD.
alenka57
09.09.08,13:27
Ďakujem, ale ako mám dať z cenín stravné lístky 20ks do VOZD - do prev. réžie?
cez interné doklady? Účtujem v Pohode, poraďte mi, prosím.
Marína
09.09.08,17:45
Marína
09.09.08,17:58
Ja ich účtujem priamo ako VOZD ak sú ihned použité, tak ako sa písalo v zadaní. :) Ono je to v JU všetko také jednoduché. Napr. zakúpené pero tiež nemusí byť hned použité a je pritom účtované do VOZD.
V takom prípade aj ja. Mám však časté nákupy za 10000-20000 Sk, kvôli neskorším vkladom do KN, preto to tak riešim. Už som to riešila aj tak, že v uzávierkových operáciach som upravila základ dane s priloženým zoznamom vkladov a samotnými vkladmi do KN. Rozdiel z PD medzi VNZD a VOZD mi musí sedieť na zostatok evidencie cenín.