Katarina Vlckova
09.09.08,11:13
Ahojte,
potrebujem poradit pri vystavovani FA v EUR pre slovenskeho odberatela. Moj konatel mi oznamil ze dnes ide zalozit EURo ucet v banke a jednemu dodavatelovi budeme vystavovat faktury v eurach lebo to tak ziada. Viete mi prosim poradit co to pre mna znamena?
Teda hlavne to ci si musim v programe nastavit novu ciselnu radu pre tieto faktury alebo nie, kedze nejde o zahranicnu fakturu?..pracujem v MONEY
Dalej viem ze pri vystavovani FA budem zadavat kurz EUR v dni vystavenia vsak? a potom pri uhradach uctovat aj kurzove rozdiely ze? a na konci roka precenenie tusim ze?
Robila som taketo Faktury uz velmi davno tak si len potrebujem ozivit co je s tym spojene.
I ked uz podla mna mohli vydrzat tych par mesiacov ved od januara to mame vsetci v EURo ale co uz :(
P.S. este jednu vec si neviem predstavit, robim v money a faktury mi pekne tlaci v SKK mene aj v Dualnej mene prepocitanej konverznym euro kurzom. Hm a teraz ked vystavim FA v EURO, bude tam aj SKK prepocet aj Dualny prepocet?...nemate niekto skusenost?...iba pre zaujimavost
Dakujem za pomoc!
Katarina Vlckova
09.09.08,20:00
Neporadite niekto?
Petra29
09.09.08,20:19
Nerobím v Money, ani nevystavujem OF v Eur.
Ale prijímam DF v Eur od slov.dodávateľa. Používam kurz pre DPH /podľa dňa dodania/,ten je pre mňa dňom uskut.účt.prípadu tak to máme určené v IS.
Kurz vystavenia používam len pri "skutočných" zahraničných dod.
Pri úhradách vzniká kurz.rozdiel, zaúčtujem 563,663. Spätný prepočet z SKK na Eur konverzným kurzom podľa mňa nemá opodstatnenie.
Na tieto DF mám zvláštny číselný rad.
betka
09.09.08,20:20
Nemusí byť nový číselný rad.
Hneď vidno, kt. Fa znejú na CM

Fa obsahuje náležitosti podľa par.71 DPH, kde je ZD v CM, DPH v CM.
Na FA vyznačím kurz NBS, kedy bola dodávka. V SR mi vzniká DP dňom dodania tovaru služby (kurz NBS), par. 8,9, 19.

Vo FA mávam i prepočet na SK (ZD, DPH).

Pri každej úhrade VFA vznikajú KR, teda deň uskutočnenia účt. prípadu je deň úhrady, započítania....
Ak ostanú FA neuhradené k 31.12. opať mi vznikajú KR podľa ZU par. 24
Katarina Vlckova
10.09.08,20:27
dakujem Vam velmi pekne!