michalak
09.09.08,11:00
Prosim pekne o radu.
Vystavujem zápočtový list o odpracovaných rokoch pre následujúceho zamestnanca.
Zamestnankyňa mi doniesla:
1. tlačivo zo sociálnej poisťovne, kde je uvedené, že od 01.01.2001 do 12.11.2003 bola dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba. (zamestnankyňa bola v tom čase živnostník ale vraj SP už zápočty nevydáva iba takéto potvrdenia).
2. tlačivo na ktorom je, že od 01.01.2004 do 18.09.2006 bola prihlásená na SP ako osoba, ktorá sa riadne stará o dieťa do 6 rokov.

Neviem či jej tieto doby môžem započítať do celkovo odpracovaných rokov.
Chcela som jej dať iba odpracované roky od nás, ale veľmi ma prosila aby som jej započítala všetko obdobie čo mi zdokladuje, tak jej chcem veľmi vyhovieť, len neviem či môžem.
Ďakujem za odpovede.
veronikasad
09.09.08,09:05
Prosim pekne o radu.
Vystavujem zápočtový list o odpracovaných rokoch pre následujúceho zamestnanca.
Zamestnankyňa mi doniesla:
1. tlačivo zo sociálnej poisťovne, kde je uvedené, že od 01.01.2001 do 12.11.2003 bola dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba. (zamestnankyňa bola v tom čase živnostník ale vraj SP už zápočty nevydáva iba takéto potvrdenia).
2. tlačivo na ktorom je, že od 01.01.2004 do 18.09.2006 bola prihlásená na SP ako osoba, ktorá sa riadne stará o dieťa do 6 rokov.

Neviem či jej tieto doby môžem započítať do celkovo odpracovaných rokov.
Chcela som jej dať iba odpracované roky od nás, ale veľmi ma prosila aby som jej započítala všetko obdobie čo mi zdokladuje, tak jej chcem veľmi vyhovieť, len neviem či môžem.
Ďakujem za odpovede.
Dobu starostlivosti o dieťa započítavaš len do 3 rokov veku dieťaťa :

Pozri § 103 odst. 5 Zákonníka práce :

5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
michalak
09.09.08,10:52
To ja viem že sa započítava do 3 rokov veku, ide mi len o to či to môžem započítať na základe takých divných potvrdení zo SP. Hlavne to tlačivo 1. čo som spomínala.
azuz
09.09.08,11:04
To ja viem že sa započítava do 3 rokov veku, ide mi len o to či to môžem započítať na základe takých divných potvrdení zo SP. Hlavne to tlačivo 1. čo som spomínala.
To, že bola dobrovoľne dôchodkovo poistená nemá vplyv na zápočet rokov pre dovolenku. Ak ale vtedy bola živnostníčka, tak môže doniesť živnostenský list - začiatkok aj ukončenie (ak už živnosť skončila). Vtedy započítaš dobu trvania živnosti podľa § 103 ods. 5 písm.k.
Dobu starostlivosti o dieťa do 3 rokov stačí dokladovať rodným listom dieťaťa.
Stina
09.09.08,11:08
Súhlasím s AZUZ , vypĺňaš predsa "zápočet odpracovaných rokov" (dobrovolné poistenie nepočítaš)
michalak
10.09.08,10:21
Ďakujem všetkým za rady.