kergulaan
09.09.08,11:06
Pred par dnami som zmenit zmluvu s UPC z povodneho Chello Light (4000 kb/s) na Chello medium kde podla zmluvy a info na ich web strankach ma byt:
"Širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 10240/ 1024 kbit/s"
"Sťahovacia kapacita 10240 kbit/s (Download Speed)"
"Odosielanie 1024 kbit/s (Upload Speed)"
Pri merani - speed.upc.sk som nameral vysledky:
Rychlost pripojenia na internet : 4657.84 kb/s = 4.84 Mb/s
Rychlost stahovania dat: 619.73 kB/s = 0.61 MB/s

Po reklamacii na UPC supporte mi bolo povedane, ze po kontrole z ich strany je vsetko v poriadku, a ze teda problem musi byt na strane pocitaca.
Je to mozne...??? Ak ano v com je problem?
MMCH - skype, ICQ ani iny IM nemam otvoreny, len FF a to par kariet. Nic nestahujem.
Antivir ESET Smart Security - rezidentne a Spyboat S&D + Ad Aware + Spyware Terminator - raz za tyzden kontrola - zatial ziaden nic neregistroval.
Chobot
09.09.08,09:31
Pred par dnami som zmenit zmluvu s UPC z povodneho Chello Light (4000 kb/s) na Chello medium kde podla zmluvy a info na ich web strankach ma byt:
"Širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 10240/ 1024 kbit/s"
"Sťahovacia kapacita 10240 kbit/s (Download Speed)"
"Odosielanie 1024 kbit/s (Upload Speed)"
Pri merani - speed.upc.sk som nameral vysledky:
Rychlost pripojenia na internet : 4657.84 kb/s = 4.84 Mb/s
Rychlost stahovania dat: 619.73 kB/s = 0.61 MB/s

Po reklamacii na UPC supporte mi bolo povedane, ze po kontrole z ich strany je vsetko v poriadku, a ze teda problem musi byt na strane pocitaca.
Je to mozne...??? Ak ano v com je problem?
MMCH - skype, ICQ ani iny IM nemam otvoreny, len FF a to par kariet. Nic nestahujem.
Antivir ESET Smart Security - rezidentne a Spyboat S&D + Ad Aware + Spyware Terminator - raz za tyzden kontrola - zatial ziaden nic neregistroval.

Dôležité je to jediné zvýraznené slovíčko. Oni ti negarantujú stále rýchlosť minimálne alebo konštantne 10240/1024 kbit/s, ale do. Takže v čase špičky, alebo vyššej využívanosti táto rýchlosť môže byť nižšia. Jedine keby si v tom čase sám využíval linku alebo keby si mal agregáciu 1/1, vtedy by si mal garantovanú uvedenú rýchlosť.
Braňo
09.09.08,09:42
Reálne počas dňa dosahuje 50-70% z tejto max. rýchlosti, najlepšia je v noci medzi druhou a štvrtou ráno.
bobino38
09.09.08,10:18
...presne tak, jediné slovíčko DO...aj orange ma nie 70MB ale do 70MB:-)))
kergulaan
09.09.08,10:26
Dakujem za odpovede
Este niekolko faktov a s tym spojenych otazaok:
Ked som mal light - 4000kb/s - tak pri kontorle rychlosti mi to ukazovalo okolo 3800 kb/s.
Skusal som to pri roznych casoch - 0100, 0510 0800, 1200, ... a ta rychlost je +/- konstantna okolo 5000kb/s
UPS support tvrdi, ze ziadna agregacia nie je a ze z ich strany to fachci ma 10mb/s., takze by mi nemalo ukazovat nizsiu rychlost.
Na dalsiu otazku mi z UPC odpovedali, ze mam otvorenych vela kanalov - tak to teda fakt neviem co to ma byt. (V prikaze Spustit napisat cmd - to ma da do nejakeho akoze DOS rezimu a tam pokyn "netstat" - vypise mi to TPC spojenia je ich 7. z UPC vsak tvrdia ze by ich malo byt 2-3. Ako sa vsak k redukcii spojeni dopracovat mi nepovedal. - Takze ak viete, rad radu privitam.
Posledna rada po niekolkych telefonatoch - zozente si iny pocitac a pretestujete to s nim. Ak ta rychlost bude mensia, tak potom ?asi? posleme technika, ci nie je zavada na modeme.
Fero11
09.09.08,12:16
Pride technik, predpokladam z notebookom, napoji sa, ukaze ti, ze ma rychlost 10Mbps a dovi dopo. Ked bude solidny, tak sa pozre aj do tvojho PC a pripadne ti nieco poradi, ci to neobmedzuje firewall a pod.
Tie merace rychlosti su na prd, pretoze jeden ukaze tak, iny zas onak a moj graf v statistikach zas nieco ine. Realne to zistis tak, ze zacnes stahovat nejake distro linuxu, tie su umiestnene na mocnych FTPeckach a priblizne by ti to malo ukazovat rychlost stahovania 1250
kergulaan
09.09.08,15:44
No tiez rada - akurat, ze navsteva technika, ak sa nenajde chyba na zariadeni UPS stoji peniazky - kolko neviem, a oni to radi hodie na nic netusiaceho pocitacoveho plointeligenta.
Takze viac by som privital rady ohladne beziacich kanalov - pojeni ako som to opisoval vyssie, resp hoci co ine cim by som si bol isty ze ta chyba je v modeme a nie u mna na pocitaci - ze mi tu nepracuje nejaky rezidentny program, ktory sa vyziva v preposielani dat, resp ze nesluzim ako retlansacna stanica pre niekoho. Vid napr Skype alebo ICQ - neviem ktory presne to robi, ale vyuziva tvoje pripojenie pre preposielanie dat.
Takze asi tak