marcel7
09.09.08,11:13
Ahojte neviete mi niekto paradiť program pre jednoduché učtovníctvo ( fakturácia , sklad ) , ktorý bude korektne bežať pod Linuxom Mandriva a je možné si ho aj bezplatne odskúšať ?
kamowski
27.09.12,06:13
viem, že je to stará téma ale chcel by som vedieť, či a ako si to poriešil?
tictac7
27.09.12,06:26
viem, že je to stará téma ale chcel by som vedieť, či a ako si to poriešil?

mimotemyneviem Ti odpovedať a neviem, či Ti odpovie zakladateľ tejto témy - jeho posledná aktivita bola založenie tejto témy pred 4 rokmi.....
marjankaj
27.09.12,06:28
Veď to by predsa malo ísť. Je to podobné ako rozdiely medzi MSO a OO.
Načo kupovať drahý WINDOWS, keď máš LINUX zadarmo.
kamowski
02.10.12,08:03
Veď to by predsa malo ísť. Je to podobné ako rozdiely medzi MSO a OO.
Načo kupovať drahý WINDOWS, keď máš LINUX zadarmo.
:confused:
mal som lepšiu mienku o tebe ale týmto si sa úplne zhovadil/a

OOo JE alternatíva k MSO a je multiplatformová a zadarmo

Tu niekto hľadá linuxovú alternatívu k hociktorému účt. programu a určite to nechce zadarmo.
To, že niekto používa linux nie je o tom, že chce mať všetko zadarmo.
Predpokladám, že aj ty ako winfun máš pc plné free (alebo aj ukradnutých) programov.

Pletieš si mobilizáciu s kanalizáciou :( a robíš to ešte úmyselne

p.s kým som mal win, používal som ako tisíce ľudí TC zadarmo. Bol som s ním nadmieru spokojný a kúpil som si ho aj keď som nemusel. Dnes, keď som na linuxe, tak isto kliknem na "donate" a prispejem ak som s programom spokojný. Je to o princípe nie o zaslepenosti.
blondy
02.10.12,08:46
viem, že je to stará téma ale chcel by som vedieť, či a ako si to poriešil?

pod linuxom beží účtovný program V SOFT
goosesk
02.10.12,09:26
Vela ucto programov su este aj v tejto dobe robene pre systemy msdos, pripadne win98 a podobne. Taketo programy velmi pravdepodobne budu bezat pod emulatorom windowsu, trebars Wine (je ich viac.) .

Treba ich len otestovat. Problem vidim jedine v tlaci, ale aj to sa da ponastavovat, pripadne, ked je velmi zle, tak tlacit do pdf a pdf uz potom tlacit v nativnom programe po linuxom.

Dalsia, i ked drahsia moznost je vo virtual machine. Cize spustenie komplet systemu windows pod linuxom. A v tomto prostredi spustit uz samotne uctovnictvo. Tak bude fungovat akekolvek ucto pod Win. Len ak to chcete legalne, treba si kupit aj windows licenciu.
kamowski
02.10.12,09:37
to blondy: ďakujem za odpoveď, ale vsoft nie je pre mňa vhodný. Mám externú účtovníčku, potrebujem len sklad a fakturáciu a aj keď vsoft obsahuje tieto moduly, pri množstve mnou vydaných faktúr je 400€ za sklad a fa veľa.
to goosesk: win mám legálne a virtualbox sa mi tiež javí momentálne ako jediné schodné riešenie pre soft, ktorý používam.
Ak môžte, dajte link na vami spomínané dos/win98 programy nech otestujem.
Ďakujem
goosesk
02.10.12,09:44
napriklad mrp. ale je ich urcite viac. Ked som kupoval tlaciaren s fiskalom, tak tam bol zoznam firiem, ktorych uctovnictvo fungovalo s danym fiskalom a to som nechapal kolko firiem mame na slovensku co robia uctovnicky software. Cize, pozrite kompatibilitu hardwaru so softwarom a mate minimalne 20 roznych ucto-programov.
kamowski
04.01.15,11:23