Sarah1
09.09.08,13:38
V roku 2007 do septembra 2007 dobrovoľne nezamestnaný a od 01.10.2007 zamestnaný v Nórsku. Je potrebné podať DP na Slovensku? Na Slovensku mal nulový príjem, v Norsku mal do konca roka pravidelný príjem, z ktorého odviedol daň.
Za rok 2007 je daňoví rezident na Slovensku alebo v Nórsku?

Ďakujem za pomoc.
Nigul
09.09.08,13:43
Ahoj,

pokial ma dotycny trvaly pobyt na SVK, je danovnikom s neobmedzenou danovou povinnostou, takze plati dane z celosvetovych prijmov. V tomto pripade je to navyse potvrdene faktom, ze vacsinu roka stravil na SVK, takze je zaroven danovym rezidentom. Takze ano, dane priznat musi. Dobra sprava je, ze medzi SVK a Norskom existuje platna zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia.

V platnosti od 28.12.1979
zb. zakonov 35/1980

Ako presne sa ale dan zapocitava specialne s Norskom, musis nastudovat. Moze to byt jednoduchy odpocet (od SVK dane odpocitas zaplatenu v Norsku a zvysok doplati, ak platil v Norsku viac, ako by platil tu, tu neplati nic), ale moze to byt aj inak..

Peter
veronikasad
09.09.08,14:22
V roku 2007 do septembra 2007 dobrovoľne nezamestnaný a od 01.10.2007 zamestnaný v Nórsku. Je potrebné podať DP na Slovensku? Na Slovensku mal nulový príjem, v Norsku mal do konca roka pravidelný príjem, z ktorého odviedol daň.
Za rok 2007 je daňoví rezident na Slovensku alebo v Nórsku?

Ďakujem za pomoc.
DP podáva na Slovensku, s Norskom má SR uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia - metoda vyňatia príjmov. Daň z príjmov z Norska na Slovensku doplácať nebude.
Sarah1
15.09.08,06:45
Ďakuje, za odpoveď
Rizotka
29.01.09,14:34
pomôžte s prekladom z nórštiny :
lonn
ord.temer
forsk.tr.
F.p.grlag
opptj.f.p

ale doporučte stránku,kde by som si to mohla urobiť aj sama.
Ďakujem
zuja
29.01.09,17:48
lonn – vyplata
ord.temer - pevna sadzba al. zaklad
forsk.tr. – asi poistenie, no nie som si ista
F.p.grlag - kolko si zarobil(a) celkovo v hrubom (z toho 10,2% su dovolenkove peniaze)
opptj.f.p - zarobene dovolenkove peniaze
jarkra
16.02.09,18:30
Môj známy pracoval tiež niekoľko mesiacov v Nórsku, chce aby som mu pomohla s daňovým priznaním na Slovensku, no zároveň si chce uplatniť v Nórsku nejaké ročné zúčtovanie dane a vraj mu tam budú ešte niečo vracať. Bude to mať nejaký vplyv na podanie daňového priznania v SR?
Lucinka23
27.02.11,19:01
Prosím Vás, poraďte mi. Kamarát pracoval prvé 3 mesiace v Nórsku, potom už len na Slovensku.
Z Nórska má výplatné pásky a tiež mu poslali list - podklad k daňovému priznaniu.
Vyčítali sme z toho po porovnaní s páskami, že je tam uvedená mzda vrátane dovolenkovného, potom iba mzda za odpracované hodiny, výška odvedenej dane. Žiadne poistné. A taktiež na výplate páske nič také ako poistné nie je uvedené.
Takže z toho mi vyplýva, že základ dane bude jeho mzda s dovolenkovným. Uvažujem správne?

A kedže mal aj na Slovensku vyšší príjem, tak keď som sčítala tieto dva základy dane, vyšiel mi ZD nad 15 tis. t.z. kráti sa NČ a aj keď som potom príjmy z Nórska vyňala, tak mu vyšiel dosť veľký nedoplatok. Je to správny výpočet?

Ďakujem
Lucinka23
01.03.11,07:41
Prosím Vás neviete mi poradiť ohľadom príjmu z Nórska? Uvádza sa iba ten hrubý príjem ako základ dane, kedže oni majú odvody a daň v jednej sume?

Ďakujem
Lucinka23
03.03.11,18:45
Prosím Vás fakt mi nevie nikto poradiť k príspevku č. 8????


Ďakujem