michalesco
09.09.08,12:40
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..;)

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Chobot
09.09.08,10:55
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..;)

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..

Chceš tunelovať firmu???:cool::cool::eek:

Myslím, že tvoja otázka hraničí s etiketou porady, preto ti doporučujem viac sa zaujímať o fungovanie firmy, než o to, ako obtiahnuť daňový úrad.;)
Aendy
09.09.08,10:59
Odporucam kontaktovat sa na pana Fruniho, Majskeho, Rezesovcov a spol.
mozno vedia ako sa to robi aj v takto malom podniku.

Odporucam zmazat tuto temu - lebo je to najskor dobre na danovu kontrolu.
Danila
09.09.08,12:36
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..;)

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď.. Ja si nemyslím, že týmto príspevkom smeruješ k tunelovaniu firmy. Som presvedčená, že Tvoja otázka smeruje k výberu firemných peňazí pre Teba, ako konateľa, a pre spoločníka. Sám si si takmer odpovedal. Uzavri si PP na skrátený pracovný úväzok, prípadne s nižšou mzdou na plný úväzok. Odvody nebudú pre s.r.o. alarmujúce, ale pre Teba aspoň aké-také poistenie a zabezpečenie. Dúfam, že už nepoberáš dávky v nezamestnanosti.;):)
Filip Glasa
09.09.08,14:28
do konca roka nie je ďaleko, tak si počkajte a v januári 2009 si rozdeľte zisk.
Zoltán Kovács
09.09.08,14:44
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..;)

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..


Ja si nemyslím, že týmto príspevkom smeruješ k tunelovaniu firmy. Som presvedčená, že Tvoja otázka smeruje k výberu firemných peňazí pre Teba, ako konateľa, a pre spoločníka. Sám si si takmer odpovedal. Uzavri si PP na skrátený pracovný úväzok, prípadne s nižšou mzdou na plný úväzok. Odvody nebudú pre s.r.o. alarmujúce, ale pre Teba aspoň aké-také poistenie a zabezpečenie. Dúfam, že už nepoberáš dávky v nezamestnanosti.;):)

Prípadne si vyplácať odmenu konateľovi bez prac.zmluvy. Čo má za následok odvod do ZP a dane. Do SP takáto odmena nezakladá povinnosť odvádzať.
slabikar
09.09.08,14:49
Chceš tunelovať firmu???:cool::cool::eek:

Myslím, že tvoja otázka hraničí s etiketou porady, preto ti doporučujem viac sa zaujímať o fungovanie firmy, než o to, ako obtiahnuť daňový úrad.;)

preco by chceli tunelovat??? ved normalne si dat zaplatit za pracu...
Filip Glasa
09.09.08,15:01
preco by chceli tunelovat??? ved normalne si dat zaplatit za pracu...

potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.
slabikar
09.09.08,15:02
potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.

falap, no ved to. ale preco hned obvinovat z tunelovania??
Danila
09.09.08,15:25
potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.Iba ZP a dane si môže dovoliť konateľ, ktorý je v SP poistený iným spôsobom. Ak je bez pracovného pomeru, nebyť v SP vôbec poistený, aj keď z minima nie je optimálne riešenie. Dnes je tak, a zajtra inak. A keď neprší, nech aspoň kvapká.
slabikar
09.09.08,15:57
Ak je bez pracovného pomeru, nebyť v SP vôbec poistený, aj keď z minima nie je optimálne riešenie. Dnes je tak, a zajtra inak. A keď neprší, nech aspoň kvapká.

v dnesnej dobe neustalych zmien zakonov je najlepsie nemusiet, resp. nehlasit sa do SP vobec a radsej si tie peniaze ukladat niekam inam, lebo kym my budeme v dochodkovom veku, stat ani na dochodky uz nebude ani mat
Petra Nová
09.09.08,15:59
falap, no ved to. ale preco hned obvinovat z tunelovania??
No asi preto, že zvolený názov témy až príliš pripomína tunelovanie.
slabikar
09.09.08,16:08
No asi preto, že zvolený názov témy až príliš pripomína tunelovanie.

no nazov temy je az nešťastne "gadžovsky" zvoleny
michalesco
09.09.08,18:48
Tak ja teda dakujem vsetkym za pomoc v tejto teme. Aby som predisiel celoporadovemu odsudeniu - naozaj som sa zaujimal len a len o to, ako z firmy, ktoru som zakladal, poberat nejaku formu odmeny (nechcem to nazyvat vyplata, toboz nie tunel) tak, aby som co najviac usetril na daniach a odvoch.

Takze este raz vdaka.
BXLmiami
10.09.08,15:31
v dnesnej dobe neustalych zmien zakonov je najlepsie nemusiet, resp. nehlasit sa do SP vobec a radsej si tie peniaze ukladat niekam inam, lebo kym my budeme v dochodkovom veku, stat ani na dochodky uz nebude ani mat
Doporučujem prečítať si temu chorý živnostník.Ako lekár sa s týmito drámami stretávam v reál živote denne.
Filip Glasa
10.09.08,17:51
Doporučujem prečítať si temu chorý živnostník.Ako lekár sa s týmito drámami stretávam v reál živote denne.

ak niekto neplatí odvody do SP, tak je nutné aby si rezervu pre prípad núdze odkladal sám. Toto považujem za úplnú samozrejmosť. Kto neplatí do SP a zároveň si tieto ušetrené peniaze neukladá na svoj vlastný rezervný účet je nezodpovedný hlupák.
BXLmiami
11.09.08,09:56
Nemáš šancu.Onkologická diagnoza na začiatku sa pohybuje priemerne 300 tácov mesačne zo ZP.A fungovanie celej domácnosti povedzme 2 roky?Akú rezervu chceš mať na 2ročnú liečbu?A to som povedala priemer.
Filip Glasa
12.09.08,07:10
Veď ZP si platí každý, tomu sa predsa nikto nevyhne. Ja len hovorím, že ak neplatím sociálne "poistenie" štátu, tak to poistenie musím platiť niekde inde. Pre prípad choroby poistenie (komerčné) a pre dôchodok jednoducho šetrenie na dôchodok.
Fungovanie celej domácnosti dva roky: neviem čo to tu splietate, to akože od štátu dostanete v prípade 2 ročnej maródky náhradu ušlého zisku, alebo aspoň priemerný plat? Neviem či som nebol chorý na inej planéte, ale to čo som dostal na fungovanie rodiny rozhodne nestačilo.
Každá rozmuná rodina by mala mať odloženú takú rezervu na akú si trúfne. Minimálne 6 mesačnú, maximálne 1-2 roky. Okrem toho komerčné poistenia, sporenie na dôchodok atď. Či si to porieši cez štát, komerčné poisťovne, alebo inak je už jeho vec. Dôležité je, aby to nejako ľudia riešili a "ušetrené" peniaze za odvody neprepili, alebo neprelízingovali.
slabikar
12.09.08,07:47
Veď ZP si platí každý, tomu sa predsa nikto nevyhne. Ja len hovorím, že ak neplatím sociálne "poistenie" štátu, tak to poistenie musím platiť niekde inde. Pre prípad choroby poistenie (komerčné) a pre dôchodok jednoducho šetrenie na dôchodok.
Fungovanie celej domácnosti dva roky: neviem čo to tu splietate, to akože od štátu dostanete v prípade 2 ročnej maródky náhradu ušlého zisku, alebo aspoň priemerný plat? Neviem či som nebol chorý na inej planéte, ale to čo som dostal na fungovanie rodiny rozhodne nestačilo.
Každá rozmuná rodina by mala mať odloženú takú rezervu na akú si trúfne. Minimálne 6 mesačnú, maximálne 1-2 roky. Okrem toho komerčné poistenia, sporenie na dôchodok atď. Či si to porieši cez štát, komerčné poisťovne, alebo inak je už jeho vec. Dôležité je, aby to nejako ľudia riešili a "ušetrené" peniaze za odvody neprepili, alebo neprelízingovali.

mas uplnu pravdu. mam taky pocit, ze niektori tu fakt rozmyslaju ako komunisti, stale pchat peniaze len statu, ktory sa pri najblizsej priliezitosti aj tak na teba vydrbe
BXLmiami
12.09.08,08:56
Myslím,že si ešte vo svojom okolí nevidel takúto tragediu.Pozri sa bližšie na tie svoje životné poistky,či nastupujú aj v čase ked si na PN.Väčšinou ich musíš platiť aj ked si na PN,len následne Ti vyplatia peniaze.Prestávaš ich platiť až ked máš priznanú invaliditu,čo býva najskor po roku a neskôr.ZP si platí každý,ano,ale doplatky na lieky?prípadne kúpiť lieky ktoré neprepláca ZP a nedá Ti výnimku ako Veteškovi,kupovať množstvo vecí,napr,gázy,obväzy,atd,atd.Vtedy je dobrá naozaj každá koruna.Odhliadnuc od toho,že ked neplatíš do sociálky,nemáš nárok ani na ten milodar.A vieš určite,ked si tú poistku neplatíš,že nezostaneš invalidný zajtra?Pretože ja nepoznám ani jedného človeka,ktorý by mohol povedať,že zajtra nebude invalid.To,že máš 20-30 rokov nie je záruka zdravia.
Chobot
12.09.08,09:15
mas uplnu pravdu. mam taky pocit, ze niektori tu fakt rozmyslaju ako komunisti, stale pchat peniaze len statu, ktory sa pri najblizsej priliezitosti aj tak na teba vydrbe


Myslím,že si ešte vo svojom okolí nevidel takúto tragediu.Pozri sa bližšie na tie svoje životné poistky,či nastupujú aj v čase ked si na PN.Väčšinou ich musíš platiť aj ked si na PN,len následne Ti vyplatia peniaze.Prestávaš ich platiť až ked máš priznanú invaliditu,čo býva najskor po roku a neskôr.ZP si platí každý,ano,ale doplatky na lieky?prípadne kúpiť lieky ktoré neprepláca ZP a nedá Ti výnimku ako Veteškovi,kupovať množstvo vecí,napr,gázy,obväzy,atd,atd.Vtedy je dobrá naozaj každá koruna.Odhliadnuc od toho,že ked neplatíš do sociálky,nemáš nárok ani na ten milodar.A vieš určite,ked si tú poistku neplatíš,že nezostaneš invalidný zajtra?Pretože ja nepoznám ani jedného človeka,ktorý by mohol povedať,že zajtra nebude invalid.To,že máš 20-30 rokov nie je záruka zdravia.

Poprosím diskutujúcich, aby sa držali zadanej témy a neodbáčali od nej. Tiež prosím zdržať sa nevhodných nadávok, aby sa tu diskusia nezvrtla. :rolleyes:
slabikar
12.09.08,09:21
Poprosím diskutujúcich, aby sa držali zadanej témy a neodbáčali od nej. Tiež prosím zdržať sa nevhodných nadávok, aby sa tu diskusia nezvrtla. :rolleyes:

suhlasim s Chobotom. kazdy ma svoje zle ci dobre skuesnosti a preto ma kazdy svoj nazor. ja som svoje prezil co sa tyka SP a tak tu pisem svoj nazor. Respektujem opacne nazory, dufam, ze aj podlozene realnymi situaciami, ktore dotycne osoby sami prezili...
Filip Glasa
12.09.08,13:47
podľa mňa to s témou úzko súvisí. Ak by neexistovala dilema či platiť odvody do SP, tak by si predsa každý vyplatil odmeny vo forme platu zo svojej s.r.o. A bol by pritom rád, že si spolu s platom zaplatil aj odvody a že je "poistený".

každopádne lepšie bude pokračovať tu:
http://www.porada.sk/t90002-chory-zivnostnik.html
vmsux
13.09.08,19:09
Ako dostat peniaze z firmy?
Predaj svojej firme svoj pocitac - znizis danovy zaklad a ty ako FO mas hned cash.
Pripadne predaj ty ako FO sebe ako PO hocico ine - stolicky, stol...
Ak si vo svojom byte, tak plat kazdy mesiac ty ako PO sebe ako FO najomne.
Pripadne urob fakturu s cudzincom, ze ti urobil webstranku. Nam ju inac naozaj robil cudzinec.
Mozno su aj lepsie moznosti, ja som podnikatel len chvilu, tiez si necham poradit od skusenejsich, takze piste aj ostatni.
Filip Glasa
14.09.08,05:57
vmsux: to by fungovalo dobre len v prípade, že spoločníci v s.r.o. nemajú ako FO iné príjmy ako predaj tej stoličky. Pokiaľ ale majú zamestnanie, živnosť, atď, a ich prijem prekročí cca 100 000/ročne, tak budú platiť dane a odvody. To sú na tom potom podobne, ako keby si vyplatili plat či odmenu.
Danila
14.09.08,06:32
suhlasim s Chobotom. kazdy ma svoje zle ci dobre skuesnosti a preto ma kazdy svoj nazor. ja som svoje prezil co sa tyka SP a tak tu pisem svoj nazor. Respektujem opacne nazory, dufam, ze aj podlozene realnymi situaciami, ktore dotycne osoby sami prezili...Poskytnem Ti opačný názor. Nebyť poistený v SP pre prípad choroby je hazard, nič viac a nič menej. Ak Tvoja firma prosperuje je fajn, máš šancu byť poistený niekoľkokrát. Nie každý je však taký šťastlivec. Ja som SP nikdy nezneužila, v prípade choroby mi riadne plnila nemocenské dávky, odvody boli mojou nákladovou položkou a som zatiaľ absolútne spokojná. Viem to však vyjadriť slušne, bez vulgarizmov a k zadaniu v téme.;)
slabikar
14.09.08,10:14
Poskytnem Ti opačný názor. Nebyť poistený v SP pre prípad choroby je hazard, nič viac a nič menej. Ak Tvoja firma prosperuje je fajn, máš šancu byť poistený niekoľkokrát. Nie každý je však taký šťastlivec. Ja som SP nikdy nezneužila, v prípade choroby mi riadne plnila nemocenské dávky, odvody boli mojou nákladovou položkou a som zatiaľ absolútne spokojná. Viem to však vyjadriť slušne, bez vulgarizmov a k zadaniu v téme.;)

a kto tu pouzil vulgarizmus?
Danila
14.09.08,10:33
a kto tu pouzil vulgarizmus?Aha, prepáč, súdiac podľa Tvojho príspevku č.19 som len s problémom mohla vnímať, že sa jedná o bežný štandard vyjadrovania. To už sme ale mimotemy.
slabikar
14.09.08,11:27
Aha, prepáč, súdiac podľa Tvojho príspevku č.19 som len s problémom mohla vnímať, že sa jedná o bežný štandard vyjadrovania. To už sme ale mimotemy.

myslis to "vydrbe". ano, pre niekoho to mozno je vulgarizmus, ale nedalo mi to nepouzit to kvoli istej veci, co mi stat sposobil. tak som chcel varovat dalsich, ze nech statu neveria, aj ked si platia odvody. tak prepac
rickman
14.09.08,11:42
Nedovoli mi nezapojit sa, aj ked sme mimotemy.

Slovicko, ktore tu bolo oznacene ako vulgarizmus, je typickym prikladom toho, aka je Slovač. Vztahovacna a slepa (pri tychto dvoch skoncim). Bezne pouzivame velmi vela inych cechizmov, no tento niekomu z nicoho nic zacal prekazat. Zaujimave, co? Podobnych a presnejsich prikladov je pritom jedna velka hora.
betka
14.09.08,11:43
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..;)

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..

Voľakedy sa platila daň z dane. Spomenieme si napr. S.r.o. platila daň z príjmu PO. Keď si spoločníci rozdelili zisk (dividendy), opať zdaňovali spoločníci. Teda zo zisku sa platila daň, z rozdeleného zisku sa opať platila daň.

Tak nás aspoň trošku uspokojuje, že platí princíp jednej dane a to: Buď zaplatí daň s.r.o. z príjmu, alebo bude spoločník ako zamestnanec poberať mzdu či už vyššiu, resp. nižšiu a on si zaplatí daň zo svojej mzdy. Predmetom dane podľa par. 3 už nie je podiel na zisku (dividenda) vyplatený za rok 2004.

Príklad:
A.Príjem s.r.o. 100 tis. Sk. Daň PO 19 tis. Sk

B.Príjem s.r.o. 100 tis. Sk. Mzda spoločníka 10 tis. Sk (mzdové náklady firmy okolo 13 520 Sk).. Daň PO 16 431, Sk.

Mzda spoločníka znovu závisí od toho, či má ešte iné príjmy podľa par. 5, 6 ZDP, či má nárok na par. 11-nezdaniteľné časti ZD.
1. má len príjem podľa par. 5 ZDP: Odvody spoločníka sú vo výške 1340 Sk, nezdan. časti ZD 8208, dan 452 Sk. K výplate: 8574 Sk

2. ak by nemal nárok na NČZD, daň by bola okolo 1645 Sk. K výplate: 7015,-Sk

Sumár:
A: Tvoja spoločnosť zaplatí dane: 19 tis. Sk (môžeš si vyplatiť zisk po zdanení, ale pozor ešte na povinný prídel do RF)

B: "Tvoja spoločnosť" zaplatí dane (beriem v globále, pretože s.r.o. je PO a zamestnanec je FO. Všetci svoje s.r.o. berieme za svoje akoby boli FO a nie PO) 16883 Sk až 18076, Sk

Záver: Pár korún horedole na daniach. Bola by som radšej zamestnancom, platila by som si aké také odvody.
sosna888
14.09.08,12:32
preveď si peniaze do pokladne
Danila
14.09.08,12:41
preveď si peniaze do pokladneA potom čo???:):D
sosna888
14.09.08,20:57
dyk, potom ich použivaj ako chceš a na konci roka ked zaplatis dane tak si ich vyplat oficiálne :-)
Tanče
14.09.08,21:17
dyk, potom ich použivaj ako chceš a na konci roka ked zaplatis dane tak si ich vyplat oficiálne :-)

no to dííík.
biaaa
17.09.08,09:00
Vie mi niekto poradit? Plati pre s.r.o. kde budu 2 konatelia ktori v nej nebudu zamestnany to iste ako tu uz bolo uvedene? Povedzme ta odmena konatelom?

Ako je to prosim s odvodmy, ked su konatelia zamestnany (v inej firme ako su konatelia), a vsetky odvody za nich odvadza spol. v ktorej su zamestnany?

Vdaka
liba2
17.09.08,14:22
Vie mi niekto poradit? Plati pre s.r.o. kde budu 2 konatelia ktori v nej nebudu zamestnany to iste ako tu uz bolo uvedene? Povedzme ta odmena konatelom?
Zákony-predpisy platia pre všetky s.r.o. rovnako. Aj vaši konatelia môžu mať príjem za výkon funkcie konateľa na základe mandátnej zmluvy. Z príjmu sa odvádza 4+10 % ZP a daň z príjmu.

Ako je to prosim s odvodmy, ked su konatelia zamestnany (v inej firme ako su konatelia), a vsetky odvody za nich odvadza spol. v ktorej su zamestnany?
Na toto sa neprihliada, vôbec si nevšímaš že sú zamestnaní inde. Rozhodujúce je, či majú príjem vo vašej s.r.o.
Vdaka
Na toto si sa pýtala ?
Marosh78
10.10.08,14:20
Ahojte poraďáci,

ja idem zo SZCO na s.r.o (jedna osoba=konatel=spoločník) a preto ma téma zaujala, ale stratil som sa v texte.

Môžem to zhrnúť a poprosiť vás o názor?

CIEĽ - minimalizovať daňové zaťaženie mojej osoby, vyhnúť sa zamestnaneckému vzťahu aby sa eliminovala agenda, mať peniaze každý mesiac z sro. k dispozícii, optimalizovať ZP a SocP

Možné spôsoby:

1)konateľ(ja) má dohodu o odmene
-budem platiť daň z príjmu (po podaní daňového priznania lalebo povinne preddavkom) ?
-je nutné byť poistený v SocPoist?
-budem platiť ZP - berie sa do úvahy príjem = odmena konatela ?
-bude s.r.o. platiť za konatela nejaké odvody?

akebo

2)budem dávať peniaze z účtu do pokladne a použijem ich, raz ročne si vyplatím zisk aby sa zoficiálnili tie peniaze
-môžem mať ako osoba problém s DÚ ?ako objasním, že mám peniaze, keď oficálne ich nemám odkiaľ mať

alebo


3)zamestnať sa v s.r.o. s "malou mzdou". Lenže malá mzda ma neuživí (hypo, domacnost, dieta, zena, sukr auto,poistenie...)
- velka mzda = velke odvody, papiere okolo SocPoist

4)nejake ine riešenie? kombinacia predchadzajucich?

Vopred diky;)

Maroš
endrju
10.10.08,15:48
...4)nejake ine riešenie?...
... máš už podanééééééééé? :D :---
Marosh78
11.10.08,04:41
... máš už podanééééééééé? :D :---
každý týždeň :-) moja matka to volá "daň za blbosť" :-)
Marosh78
12.10.08,09:13
A keby si mal jednoosobovú s.r.o. a pre ňu by si bol ako SZCO (s fixným odpočtom nákladov) dodavatel.
teraz som SZCO a platim kvartalne preddavky na dan a odvody, ktore ma financne zabijaju.uz som dokonca ja platca DPH od 1.10. a moji odberatelia su vsetci neplatcovia zo zakona. takze zivnost chcem zrusit a vykonavat cinnost na s.r.o
Filip Glasa
12.10.08,09:41
moji odberatelia su vsetci neplatcovia zo zakona.

veď si nechaj oboje a možno tak neprekročíš obrat pre DPH (aspoň v jednej firme).
Marosh78
12.10.08,09:42
veď si nechaj oboje a možno tak neprekročíš obrat pre DPH (aspoň v jednej firme).
ako szco som uz prekrocil obrat.
Filip Glasa
12.10.08,11:33
to hej, v s.r.o. ho časom prekročíš tiež. Ak si necháš obe, tak neskôr keď v s.r.o. by si už normálne mal prekročiť obrat pre DPH ho ešte mať nebudeš, a ako SZČO ho už 12 mesiacov nebudeš mať. No a pokiaľ to pôjde a bude to vzhľadom na štruktúru odberateľov a dodávateľov výhodné, tak si budeš deliť obrat medzi SZČO a s.r.o. tak, aby si neprekročil hranicu pre DPH.