empty
09.09.08,13:09
Ahojte, začínam podnikať v tejto oblasti a chcem sa spýtať na pár otazok.

Mám k dispozícii 2 športové štvorkolky, internetová stránka je www.stvorkolky.info , je podľa vás dostatočná čo sa týka obsahu?

Je tam aj cenník na hodiny, chcem sa spýtať koľko mám pýtať pri požičaní na víkend, keďže neviem koľko by boli ochotní zákazníci zaplatiť, aký je váš tip.

A ešte by som potreboval poradiť ako sa zabezpečiť proti odcudzeniu, nemyslím poistku, ale aké doklady pýtať od záujemcu pri požičaní, myslím že len občiansky je málo a nestačí to, rozmýšľal som o priložení výpisu z účtu alebo predloženie nejakej zaplatenej faktúry, inkasa. Aký je váš názor?

Ďakujem za rady
Stina
09.09.08,11:12
Skús sa najprv pozrieť na ceny v požičovniach áut. Ako odraz by Ti to mohlo pomôcť.
Zoltán Kovács
09.09.08,11:17
Ahojte, začínam podnikať v tejto oblasti a chcem sa spýtať na pár otazok.

Mám k dispozícii 2 športové štvorkolky, internetová stránka je www.stvorkolky.info (http://www.stvorkolky.info) , je podľa vás dostatočná čo sa týka obsahu?

Je tam aj cenník na hodiny, chcem sa spýtať koľko mám pýtať pri požičaní na víkend, keďže neviem koľko by boli ochotní zákazníci zaplatiť, aký je váš tip.

A ešte by som potreboval poradiť ako sa zabezpečiť proti odcudzeniu, nemyslím poistku, ale aké doklady pýtať od záujemcu pri požičaní, myslím že len občiansky je málo a nestačí to, rozmýšľal som o priložení výpisu z účtu alebo predloženie nejakej zaplatenej faktúry, inkasa. Aký je váš názor?

Ďakujem za rady


Neviem ako by ti to označené pomohlo pri odcudzení. Skôr si viem predstaviť dať podpísať bianko zmenku, ako bežne robia v požičovniach náradia (sám som také podpisoval). A pri vrátení náradia mi tú zmenku vydali, a ja som zlikvidoval.
empty
09.09.08,11:18
Dík za radu, ale moc mi to nepomôže pretože to je úplne iné ako požičovňa áut. Štvorkolka má menšiu životnosť ako auto aj náklady na údržbu sú vyššie, takže je to neporovnateľné pretože autá sa požičiavajú cca 500sk na deň.
Skôr by som to prirovnal k požičiavaniu športových potrieb ako sú vodné skútre čo je porovnateľná cenová relácia, tam nikto nepožičia skúter na deň s cenou ako auto.
empty
09.09.08,11:25
Neviem ako by ti to označené pomohlo pri odcudzení. Skôr si viem predstaviť dať podpísať bianko zmenku, ako bežne robia v požičovniach náradia (sám som také podpisoval). A pri vrátení náradia mi tú zmenku vydali, a ja som zlikvidoval.
Písal som to kôli tomu aby som videl že sa jedná a toho človeka ktorý si to požičiava, pretože prísť s cudzím občianskym nie je problém, alebo keď ho niekto sfalšuje, ten doklad mi pomôže pri identifikácii človeka. Potom už vymáhanie za škody nie je problém.
Najviac sa bojím že príde nejaký feťák a z takého moc peňazí nevytiahnem.
Ten nápad s tou bianko zmenkou je vynikajúci, nevedel som o tom že to tak v požičovniach chodí, ďakujem
Zoltán Kovács
09.09.08,11:29
Písal som to kôli tomu aby som videl že sa jedná a toho človeka ktorý si to požičiava, pretože prísť s cudzím občianskym nie je problém, alebo keď ho niekto sfalšuje, ten doklad mi pomôže pri identifikácii človeka. Potom už vymáhanie za škody nie je problém.
Najviac sa bojím že príde nejaký feťák a z takého moc peňazí nevytiahnem.
Ten nápad s tou bianko zmenkou je vynikajúci, nevedel som o tom že to tak v požičovniach chodí, ďakujem

Obstaraj si UV lampu na zistenie pravosti občianského preukazu. V bankách ich bežne majú na zistenie falošných bankoviek ale aj OP. Dá sa kúpiť v obchode.
ajka5
09.09.08,11:35
Neviem ako je to u nás ale v zahraničí ked sme si požičiali štvorkolku tak sme museli predložiť OP a vodičský preukaz. A tiez sme boli poistený v pripade poškodenia štvorkolky. Tam sa to finančne pohybuje menej ako máš ty. Nás na den vyšla 1500 Sk a na víkend to bolo od piatka rana do nedele večera cca 3800 Sk.
ajka5
09.09.08,11:36
Este som zabudla ze tankovanie sme si platili my, na vlastné náklady.
empty
10.09.08,11:04
ajka5 ďakujem za rady, tie ceny sú nejaké moc nízke, na slovensku sú podobne požičovne a berú cca 5000 na deň, a v niektorých prípadoch majú v ponuke nekvalitné čínske štvorkolky, aj tak dakujem a porozmýšľam o znížení cien.
empty
02.10.08,12:33
ajka5: takže prehodnotil som ceny a je tu prvy zarobok 9800 Sk s tym ze na den vychadza 4900 Sk s tym ze zakaznik si ju bral piatok poobede a vratil ju v pondelok doobeda, cize bola u neho cca 4 dni a to je myslim dobra cena.
Este by som sa chcel poradit aku fintu pouzit proti kradezi.
V tomto pripade som sa nebal pozicat, kedze pan mi pisal z firemneho mailu a bola to doveryhodna osoba.
rickman
02.10.08,14:06
Skus sa informovat o cenach satelitneho, radio alebo gsm vyhladavania (napr na secar.sk). V pripade vyuzitia takychto zariadeni by si teoreticky mohol mat aj nizsie poistky.

Alebo len zo zaciatku nepoziciavaj osobam, ktore sa ti na prvy pohlad zdaju neseriozne.

Pripadne ziadaj o deposit, ktory vratis pri vrateni vozitka...

Inac drzim prsty! :)

---
A taktiez mysli na rizika. Bud pouvazuj nad poistenim, alebo nad vybornou zmluvou medzi tebou a zakaznikmi.
(napr.: co ak sa ti na tom niekto zabije? co ak niekto s tymto strojom niekomu nieco poskodi? .... skratka "na vlastnu zodpovednost")