Nicol01
09.09.08,13:13
Ahojte. Mohol by mi niekto poradit? Som zaregistrovana v jednej studentskej agenture, v ktorej som podpisala vyhlasenie o zdaneni prijmu. v tej agenture som asi 3 tyzdne. dnes som bola v inej agenture a tam mi dali tiez podpisat to vyhlasenie, povedali mi ze ho mozem mat podpisane u obidvoch ak mi nepresiahne mesacny prijem z brigady viac ako 8 000,-Sk alebo tak nejako. Je to pravda? mozem mat taketo prehlasenie podpisane u dvoch agentur?
Dakujem
Zoltán Kovács
09.09.08,11:15
Ahojte. Mohol by mi niekto poradit? Som zaregistrovana v jednej studentskej agenture, v ktorej som podpisala vyhlasenie o zdaneni prijmu. v tej agenture som asi 3 tyzdne. dnes som bola v inej agenture a tam mi dali tiez podpisat to vyhlasenie, povedali mi ze ho mozem mat podpisane u obidvoch ak mi nepresiahne mesacny prijem z brigady viac ako 8 000,-Sk alebo tak nejako. Je to pravda? mozem mat taketo prehlasenie podpisane u dvoch agentur?
Dakujem

Nemôžeš. Vyhlásenie k zdaneniu príjmov je možné podpísať iba u jedného zamestnávateľa. Výšky príjmu nehrá v tom žiadnu rolu.
veronikasad
09.09.08,11:19
Súhlasím so smithom, vyhlásenie môže byť podpísané len u jedného zamestnávateľa. Vrátenie zrazenej dane u druhého zamestnávateľa si môžeš uplatniť podaním daňového priznania
/ročná nezd.časť základu dane pre rok 2008 je 98496sk/.
Nicol01
09.09.08,11:20
a potom z toho co zarobim z tej druhej agentury, tak co si musim platit ja, ak nemam podpisane to vyhlasenie?
Zoltán Kovács
09.09.08,11:21
a potom z toho co zarobim z tej druhej agentury, tak co si musim platit ja, ak nemam podpisane to vyhlasenie?

Tebe akurát zrazia daň.
Nicol01
09.09.08,11:24
kto mi zrazi dan? ta agentura? a potom si musim podat aj to danove priznanie?
Zoltán Kovács
09.09.08,11:27
kto mi zrazi dan? ta agentura? a potom si musim podat aj to danove priznanie?

Áno agentúra je povinná ti zraziť daň z príjmu. Či to bude zrážková (pri hrubom príjme do 5.000,- Sk/mesiac) alebo preddavková (nad 5.000,- Sk/mesiac) neviem.

Vysporiadanie môžeš urobiť sama, alebo v tej agentúre kde máš podpísané vyhlásenie požiadať o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň.
veronikasad
09.09.08,11:29
kto mi zrazi dan? ta agentura? a potom si musim podat aj to danove priznanie?
Druhá agentúra ti zdaní príjem 19 %. Obidve agentúry ti vystavia potvrdenie o príjme, ktorý zahrnieš do daňového priznania, uplatníš si nezd.časť zakl.dane
Nicol01
09.09.08,11:33
ale danove priznanie sa nepodava len vtedy, ak mi presiahne mesacny prijem z brigady viac ako myslim ze to bolo 8 000,-SK? alebo nie?
veronikasad
09.09.08,11:35
ale danove priznanie sa nepodava len vtedy, ak mi presiahne mesacny prijem z brigady viac ako myslim ze to bolo 8 000,-SK? alebo nie?
Daňové priznanie môžeš podať pri akomkolvek príjme, ak ti z neho zamestnávateľ zrazí daň. Mesačná nezd.časť základu dane je 8208sk, nad túto sumu platíš daň. Ale ak nerobíš celý rok, uplatníš si ročnú NČZD a aj príp. prekročenie v mesiaci sa ti vráti.
Nicol01
09.09.08,11:47
dakujem velmi pekne ze ste mi pomohli. mam z takichto veci dost hokej, ale uz mi je to jasnejsie.este raz vdaka.
stiby2
09.09.08,12:23
vyhlasenie mozes podpisat u kolkych zamestnavateloch len chces, avsak UPLATNIT si oslobodenie formou nezdanitelneho minima mozes LEN U JEDNEHO zamestnavatela za dany mesiac.
Ja som to tak mal ked som bol student. Musis to vsak sledovat.
To podpisanie u viacerych moze vyhovovat vtedy ak v niektorych mesiacoch nemas prijem povedzme od 1. zamestnavatela ale len od 2. a iny mesiac presne naopak.