Kachlicka
09.09.08,15:48
Dobry den,

na ake typy podnikanie je potrebne mat vysokoskolsky titul? Patri medzi ne aj realitna cinnost?

Dakujem
Lienkovo
09.09.08,13:55
Patri. Musis mat VS stavebnu alebo ekonomicku. Ak nemas, mozes zobrat niekoho kto bude zodpovedny zastupca a bude mat take vzdelanie.
zalobaba
09.09.08,14:56
Patri. Musis mat VS stavebnu alebo ekonomicku. Ak nemas, mozes zobrat niekoho kto bude zodpovedny zastupca a bude mat take vzdelanie.

Nielenže radíš neúplne, ale aj zle.:eek:
Lienkovo
10.09.08,07:44
Aha, lebo Ty radis dobre. :D Pisem len to co mi povedali na zivnostenskom urade, lebo presne na toto som sa informovala. Ja mam tiez VS, ale iny smer, takze to neuznaju, ak by som chcela otvorit reality.
Martin Mocko
10.09.08,07:47
Dobry den,

na ake typy podnikanie je potrebne mat vysokoskolsky titul? Patri medzi ne aj realitna cinnost?

Dakujem

Pozri prílohu k živnostenskému zákonu:

Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického, alebo stavebného, alebo architektonického smeru alebo
2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a päť rokov praxe v odbore
Lienkovo
10.09.08,08:00
http://www.civil.gov.sk/documents/p09-03-f01.rtf

pre istotu je tu aj zivnostensky zakon, tam sa to tiez da najst uplne dole
aksas2
10.09.08,08:09
Aha, lebo Ty radis dobre. :D Pisem len to co mi povedali na zivnostenskom urade, lebo presne na toto som sa informovala. Ja mam tiez VS, ale iny smer, takze to neuznaju, ak by som chcela otvorit reality.
tak to Ti povedali zle, ja mam VS právo a problém s realitnou činnosťou som nemala:)
Orsz
10.09.08,08:16
tak to Ti povedali zle, ja mam VS právo a problém s realitnou činnosťou som nemala:)

Je možné, že na živnostenskom jej to povedali v skrátenej verzii :D . No je zbytočné sa hádať, treba si to pozrieť v zákone, ak to nie je jasné, no a potom prípadne konzultácia na živnostenskom o konkrétnom prípade.
Kachlicka
10.09.08,08:28
Ak clovek bez vysokoskolskeho titulu chce podnikat v realitach, moze si najst zodpovedneho zastupcu s titulom, ktory to bude zanho vykonavat? Zodpovedny zastupca sa uvadza pri zakladani spolocnosti v spolocenskej zmluve? Je sucastou vypisu z OR?
zalobaba
10.09.08,09:31
[quote=Kachlicka;815982]Ak clovek bez vysokoskolskeho titulu chce podnikat v realitach, moze si najst zodpovedneho zastupcu s titulom, ktory to bude zanho vykonavat? k predmetu podnikania, ktorý si uviedla, nie je potrebné mať VŠ titul, už to tu spomínalo viac poraďákov. Stačí úplné stredškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou + preukázať 5 rokov praxe v oblasti realít. Rovnaké podmienky platia, či už bude podnikateľ robiť sám sebe zodpovednéhoé zástupcu, alebo ho bude vykonávať niekto iný, ten však musí byť v danej spoločnosti zamestnaný.
Zodpovedny zastupca sa uvadza pri zakladani spolocnosti v spolocenskej zmluve? Nie.
e sucastou vypisu z OR? Nie. Je súčasťou ŽL.
den.kos
14.09.08,08:13
Chcela by som sa opýtať, či bolo ťažké (finančne)začať podnikať s realitami. Museli ste si najprv kúpiť nejaké nehnuteľnosti, alebo ako ste začali?
Black
14.09.08,20:36
K otvoreniu realitky ti netreba kupovať nehnuteľnosti. Vystupuješ len ako sprostredkovateľ. Stačí ti kancelária internet a mobil.