johny15
09.09.08,15:58
Dobry den,

narazil som na jeden projekt, kde si prenajimate domenu ( mesacne to stoji 10 USD ) a pod seba potom registrujete dalsich ludi do svojej "skupiny", ktory tiez maju svoju domenu. Takto sa pod seba registruju ludia a Vy dostavate za kazdeho do nejakej urovne mesacne 1 USD. Ak mate v skupine 50 ludi, je to 50 dolarov. Ide o to, ci by som toto mohol vykonavat bez zivnosti ( som student a mam 18 rokov ), ako by sa tento pasivny prijem zdanoval a podobne veci. Viete mi s tym niekto poradit? Ake su dalsie pravne zalezitosti, ktore sa tohto tykaju? Mate s niecim podobnym niekto skusenosti? Je to vobec legalne?

Dakujem a prajem pekny den
Zoltán Kovács
09.09.08,14:12
Dobry den,

narazil som na jeden projekt, kde si prenajimate domenu ( mesacne to stoji 10 USD ) a pod seba potom registrujete dalsich ludi do svojej "skupiny", ktory tiez maju svoju domenu. Takto sa pod seba registruju ludia a Vy dostavate za kazdeho do nejakej urovne mesacne 1 USD. Ak mate v skupine 50 ludi, je to 50 dolarov. Ide o to, ci by som toto mohol vykonavat bez zivnosti ( som student a mam 18 rokov ), ako by sa tento pasivny prijem zdanoval a podobne veci. Viete mi s tym niekto poradit? Ake su dalsie pravne zalezitosti, ktore sa tohto tykaju? Mate s niecim podobnym niekto skusenosti? Je to vobec legalne?

Dakujem a prajem pekny den

A aká je pointa tej registrácie? Čo z toho majú tí, ktorí sa zaregistrujú?
johny15
10.09.08,15:04
ide o to, za ja si zaregistrujem jednu domenu. Ked presvedcim dalsich ludi, ze je to dobry napad, zaregistruju si svoju domenu aj oni. Kazdy za svoju domenu plati 10 USD mesacne ( spolu s webhostingom ). Za kazdeho cloveka pod sebou a za cloveka pod nim a za dalsieho pod nim ( do niekolkej urovne ) dostanes 1 USD. Ked mas v skupine napr 100 ludi, mas pasivny zisk 90 USD mesacne.
V podstate ide o to, ze od tej spolocnosti, ktora tie domeny spravuje dostanes za kazdeho noveho zakaznika proviziu.

Je to legalne? Ako je to s danami? Treba zivnost? Dalsie pravne podmienky?

Dakujem
BXLmiami
10.09.08,15:13
Vyzerá to ny pyramidovu hru.
jaja99
10.09.08,15:19
Záleží, aký typ zmluvy máš uzavretý so správcom domény.
Môže to byť pracovnoprávny vzťah (Zákonník práce) - obchodný zástupca alebo niečo podobné alebo zmluva o sprostredkovaní (Obchodný zákonník) - na to treba živnosť.
Ak je to pracovnoprávny vzťah, zdaňuje zamestnávateľ, formy sú rôzne - dohoda o pracovnej činnosti alebo dohoda o brigádnickej práci študenta. Ak nemáš inú dohodu, tak zamestnávateľ nebude za teba platiť daň, ak výška Tvojej odmeny nedosiahne mesačne 8208 SKK. To, že sa odmeny počíta podľa "výkonu" ešte neznamená, že musí ísť o podnikanie. Pokiaľ musíš pri napĺňaní podmienok zmluvy dbať o pokyny nadriadeného ide o závislú činnosť. Tá je podľa mňa pre Teba jednoduchšia.
johny15
10.09.08,16:48
dakujem

uvidime co z toho bude...
Zoltán Kovács
10.09.08,16:54
ide o to, za ja si zaregistrujem jednu domenu. Ked presvedcim dalsich ludi, ze je to dobry napad, zaregistruju si svoju domenu aj oni. Kazdy za svoju domenu plati 10 USD mesacne ( spolu s webhostingom ). Za kazdeho cloveka pod sebou a za cloveka pod nim a za dalsieho pod nim ( do niekolkej urovne ) dostanes 1 USD. Ked mas v skupine napr 100 ludi, mas pasivny zisk 90 USD mesacne.
V podstate ide o to, ze od tej spolocnosti, ktora tie domeny spravuje dostanes za kazdeho noveho zakaznika proviziu.

Je to legalne? Ako je to s danami? Treba zivnost? Dalsie pravne podmienky?

Dakujem

To mi je jasné, že ty čo z toho máš. Ale čo majú z toho, ktorí sa registrujú pod tebou?
johny15
11.09.08,12:59
no, ti ludia podo mnou budu robit to iste co ja ( zhanat novych ludi ) a budu dostavat provizie za nich ( za tych pod sebou ). Budu mat aj vlastnu domenu a hosting. tak ako ja
Zoltán Kovács
11.09.08,13:03
no, ti ludia podo mnou budu robit to iste co ja ( zhanat novych ludi ) a budu dostavat provizie za nich ( za tych pod sebou ). Budu mat aj vlastnu domenu a hosting. tak ako ja

Pyramída. Kde nakoniec sa bude rehotať ten kto je na vrchu.
Monika Kováčová
11.09.08,13:19
nie je to legálne.
Zoltán Kovács
11.09.08,15:25
Dobry den,

narazil som na jeden projekt, kde si prenajimate domenu ( mesacne to stoji 10 USD ) a pod seba potom registrujete dalsich ludi do svojej "skupiny", ktory tiez maju svoju domenu. Takto sa pod seba registruju ludia a Vy dostavate za kazdeho do nejakej urovne mesacne 1 USD. Ak mate v skupine 50 ludi, je to 50 dolarov. Ide o to, ci by som toto mohol vykonavat bez zivnosti ( som student a mam 18 rokov ), ako by sa tento pasivny prijem zdanoval a podobne veci. Viete mi s tym niekto poradit? Ake su dalsie pravne zalezitosti, ktore sa tohto tykaju? Mate s niecim podobnym niekto skusenosti? Je to vobec legalne?

Dakujem a prajem pekny den


no, ti ludia podo mnou budu robit to iste co ja ( zhanat novych ludi ) a budu dostavat provizie za nich ( za tych pod sebou ). Budu mat aj vlastnu domenu a hosting. tak ako ja

K tej cene domeny a webhostingu: Mesačne 10 USD, ročne 120 USD. V prepočte cca. 2400,- Sk ročne. Tak existuje na Slovensku x počet webhostingov za nižšie ceny, a nemusím ani zháňať ďalších klientov.
johny15
11.09.08,17:28
nie je to legálne.

no... oni to volaju referencny marketing. Ak to naozaj nie je legalne, co by mi hrozilo ( teda okrem straty investovanych penazi, samozrejme )? Ake postihy?

dakujem
BXLmiami
12.09.08,05:38
Možno to poznáš pod menom MLM-multilevel marketing-Amway,Herbalife.......
Hrozila by Ti strata dobrého mena.Seriozni partneri sa s Tebou nebudu baviť dosť dlho.:)