Belička
09.09.08,16:02
Prosím Vás mám otočenú strechu šikminou k susedom na streche sú lapače snehu na jeho zadržanie,ale susedia chcú ich zámenu za iné podľa ich predstáv.
Upravuje neaký zákon aké lapače majú byť?
wagner
09.09.08,15:49
Podľa mňa to zákon neupravuje, ani vyhláška.
rime
09.09.08,15:54
Ziadny zakon neriesi ake lapace snehu maju byt na streche pouzite, vyhlaska 532/2002 len uvadza ze ak je strecha sikmejsia ako 25stupnov lapace byt musia.
Belička
10.09.08,07:56
Ďakujem za odpovede,ale ak im tam padne sheh na pozemok aj cez lapače tak je to v poriadku ?
wagner
10.09.08,16:47
Práve že tie lapače by mali slúžiť na to, aby ten sneh neprepadol na ich pozemok. Možno preto požadujú iné. Viem že pri susedských sporoch sa zvykne osadiť pletivo o výške cca 0,5m, aby ten sneh neprepadol susedovi na pozemok ale sa v tom pletive pomaly púšťal. Videla som to aj v mestách na vysokých budovách, aby sneh neohrozoval chodcov. Aj Tvoji susedia asi chcú takéto lapače. Pokiaľ sa susedia obrátia na súd, tak súd môže o takých lapačoch rozhodnúť, záleží od situácie.
focus3ccd
11.09.08,07:37
Ak sa ti zosunie sneh ci uz na jeho strechu alebo pozemok atd. si za to zodpovedny ty a aj pripadne za skody, nehovoriac o uraze. Je len na tebe ake pouzijes, ale ked sa to zosunie mozes mat problemy. Mozes si to potom narokovat sudnou cestou u projektanta, ktory to zle navrhol. Mal som podobny problem, lebo protisnehove skridle v ziline (myslim tim snehovu oblast) stoja za hoo.....no, ten sneh aj tak zlezie, tak som musel dokupit drahe sneholamy, jedna skridla aj s protikusom 1000,- a k tomu gulatina........ Peknu zabavu a hodne penazi.
Belička
13.09.08,06:33
Tak ďakujem...síce nepotešilo, ale informovalo ma to...Ďakujem