bagocina
09.09.08,18:21
Zdravím. Inštaloval som Win XP Home ale nesformátol som HDD, a tak mi tam ostal aj Win XP Prof. Teraz mám na výber pri zapínaní PC dva. Ako nastavím aby bol primárny jeden a hneď sa mi zapol bez výberu.

Ďakujem
duves
09.09.08,16:50
Zdravím. Inštaloval som Win XP Home ale nesformátol som HDD, a tak mi tam ostal aj Win XP Prof. Teraz mám na výber pri zapínaní PC dva. Ako nastavím aby bol primárny jeden a hneď sa mi zapol bez výberu.

Ďakujem
To sa ti moze stat pri instalacii XP Profesional. Tu nejde o problem akoze dvoch rozdielnych verzii, ale v subore boot.ini (adresar C:\) musis zmenit poradie zavadzacieho suboru.
priklad textoveho vypisu menovaneho suboru:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT

Tebe to teraz ponuka ako prvy startovat windows, o ktory nemas zaujem, je tak? Takze vymen riadky medzi sebou co zacinaju na "multi".
timeout hodnotu zmen na "timeout=5"
bagocina
09.09.08,16:55
No prvý mám Windows XP Home Edition o ten mám záujem a pod tým mám XP Professional. Ale chcem aby sa mi ten druhý Professional neukazoval vôbec a hneď sa mi načítal XP Home. Aby to bolo ako na novom PC s jedným Win.
Stefan2005
09.09.08,17:01
... tak potom naformátuj HDD a znova nainštaluj XP-Home.
V budúcnosti ťa to môže ušetriť od prípadných potiaží.
Fero11
09.09.08,17:24
Alebo co keby si v tom riadku
timeout=30
Nastavil 0 alebo 1 tak sa ti to ukaze len na 1s alebo vobec
bagocina
09.09.08,18:04
Dpbrý nápad vyskúšam to.