vladobubi
09.09.08,19:16
dedicskym konanim som ziskal ornu podu 24.9.2003 predal som ju 28.7.2008 vstahuje sa platba dane s primu na mna.DAKUJEM
Marína
09.09.08,19:40
dedicskym konanim som ziskal ornu podu 24.9.2003 predal som ju 28.7.2008 vstahuje sa platba dane s primu na mna.DAKUJEM
K dobe vlastníctva sa pripočítava aj doba vlastníctva tvojich právnych predchodcov v priamom rade alebo manžel/ky/, t. z. ak ty a tvoj právny predchodca ste v súčte predmetnú nehnuteľnosť vlastnili viac ako 5 rokov(od 28.7.2003), dosiahnutý príjem je od dane oslobodený.
ZoDP §9 ods.1
c) z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (postupným dedením) v priamom rade alebo niektorým z manželov okrem nehnuteľnosti, na ktorú sa vzťahuje oslobodenie od dane podľa písmena a), ak uplynie aspoň päť rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov) alebo vyradenia z obchodného majetku, ak bola táto nehnuteľnosť zahrnutá do obchodného majetku, okrem príjmov, ktoré plynú daňovníkovi podľa zmluvy o budúcom predaji nehnuteľnosti uzavretej do piatich rokov od jej nadobudnutia alebo od jej vyradenia z obchodného majetku, aj keď kúpna zmluva bude uzatvorená až po piatich rokoch od jej nadobudnutia alebo vyradenia z obchodného majetku,