luločka
09.09.08,19:52
Dobry den, poradaci.
Hladam svoje prava. prijali ma na VS externe. zamestnavatel mi vsak nechce umoznovat navstevovat skolu ( a je moznost to zariadit) odovodnuje to tym, ze na svoju pracu taku VS nepotrebujem,a bolo by to obmedzovanie pracoviska. existuje nejaka ochrana cloveka kde je pisane ze zamestnavatel mi nemoze branit vo vzdelavacej moznosti pokial to neohrozuje absolutny chod pracoviska?
Nechcem robit poskoka do konca zivota ale stat si asi umelo snazi udrzat ludi v zdravotnictve.
Vrelo Dakujem za vsetky rady!
Luločka.
wagner
09.09.08,18:14
Zamestnávateľ Ti nemá právo rozkazovať akú VŠ máš študovať. O tom s ním nemusíš ani hovoriť. Požiadaj ho, aby Ti umožnil navštevovať školu, na ktorú Ti on neprispieva. Pokiaľ by sa to nedalo inak, tak si na potrebné dni budeš musieť čerpať dovolenku. AJ ja som študovala na dovolenku.
judita1971
09.09.08,18:43
ako je vyššie uvedené, môžeš študovať školu akú chceš, ale si zamestnancom, a ak nemáš súhlas zamestnávateľa a spísanú dohodu o zvyšovaní kvalifikácie v zmysle ZP, na čas keď potrebuješ ísť do školy a máš byť v práci musíš čerpať dovolenku. Myslím si, že zamestnávateľ ťa nechce obmedzovať, len si háji svoje záujmy. Na tvoju prácu vysokú školu nepotrebuje, tak ti nebude poskytovať pracovné voľno s náhradou mzdy v zmysle ZP. Nezabudni zase, že si zamestnanec a takisto ako pre zamestnávateľa tak aj pre teba platí zákonník práce. To nie sú len tvoje práva ale aj tvoje povinnosti.
luločka
10.09.08,05:21
Viem ze nemam narok na zvysovanie platu podla kvalifikacie pokial nemam dohodu so zamestnavatelom, ani nahradu mdzy,ci volna.Som ochotna si brat dovolenku a tak studovat.Lenze moj nadriadeny sa tvari akoby mi robil obrovsku laskavost ( a robim v nonstop prevadzke a na tie 4 pracovne dni -nejdu za sebou- by mi vedelo v pohode vyjst volno ale to je jedno)a este mi nezabudol povedat ze pred ostatnymi nemam spominat ze som na VS pretoze je to zakazane.kedze nemam povolenie od najvrchnejsich.
Chcela som len argumenty aby som sefovi trosku skosila hrebienok z hlavy, ze mi nerobi laskavost ale mam nato pravo.tu je to vsetko mimo logiky.
dakujem za odpovede.
veronikasad
10.09.08,05:39
Viem ze nemam narok na zvysovanie platu podla kvalifikacie pokial nemam dohodu so zamestnavatelom, ani nahradu mdzy,ci volna.Som ochotna si brat dovolenku a tak studovat.Lenze moj nadriadeny sa tvari akoby mi robil obrovsku laskavost ( a robim v nonstop prevadzke a na tie 4 pracovne dni -nejdu za sebou- by mi vedelo v pohode vyjst volno ale to je jedno)a este mi nezabudol povedat ze pred ostatnymi nemam spominat ze som na VS pretoze je to zakazane.kedze nemam povolenie od najvrchnejsich.
Chcela som len argumenty aby som sefovi trosku skosila hrebienok z hlavy, ze mi nerobi laskavost ale mam nato pravo.tu je to vsetko mimo logiky.
dakujem za odpovede.
Lulocka, bohužial je v právomoci zamestnávateľa rozhodnuť či bude alebo nebude súhlasiť so štúdiom na vysokej škole. Aj keď chceš študovať na vlastné náklady a vo svojom volne, aj nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ. Pokial štúdium zasahuje do tvoho pracovného týždňa a zamestnávateľ s tým nebude súhlasiť, musíš uvažovať nad zmenou zamestnávateľa. Aj keď sa ti to zdá mimo logiky, šéfovi hrebienok z hlavy neskosíš...
Evelinb
28.11.08,14:55
Ja tiež študujem a zamestnávatel ma do školy neposlal .Ale myslím si že všetko je o ľuďoch a spolupracovníkoch. Viete teraz je všeobecne taká závisť na pracoviskach,že sú ľudia čo Vám závidia aj vaše problémi, a aby sa Vám to nezdalo príliš ľahké a jednoduche to štúdium tak Vám budu robyť aj na priek. A to už len tým že Vám kolega za žiadnu cenu nevymení službu i keď môže......
Evelinb
28.11.08,15:21
Ďakujem Ingrid asi mate taku skúsenosť ako povečina z nás . Je mi ľúto že to je tak. Veď v praci sme už viac ako doma.